Monitoring ludzi i zasobów krytycznych za pomocą sieci WiFi - WI-FI - GPS - MONITORING - MONITOROWANIE - RFID - WI-FI 802.11N. - AEROSCOUT - UNIFIED ASSET VISIBILITY - HEATHCARE - SZPITALE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Monitoring ludzi i zasobów krytycznych za pomocą sieci WiFi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Monitoring ludzi i zasobów krytycznych za pomocą sieci WiFi

Monitoring ludzi i zasobów krytycznych za pomocą sieci WiFi

System AeroScout wykorzystuje aktywne tagi RFID

Firma Passus wprowadził do oferty rozwiązania firmy AeroScout, dzięki którym za pomocą systemu tagów i sieci WiFi można szybko i precyzyjnie lokalizować położenie ludzi i zasobów oraz śledzić różnego rodzaju parametry i zdarzenia, takie jak temperatura czy wilgotność. Systemy AeroScout, należące do rozwiązań z grupy Unified Asset Visibility Solutions, znajdują szczególne zastosowanie w branży medycznej, firmach produkcyjnych i logistycznych, w handlu wielkopowierzchniowym - wszędzie tam, gdzie szybkość zlokalizowania osoby lub przedmiotu ma znaczenie priorytetowe, jest istotne dla zachowania restrykcyjnych norm bezpieczeństwa lub decyduje o jakości usługi.

Aktywne tagi RFID wysyłają w regularnych odstępach czasu sygnał, który za pomocą sieci WiFi jest przesyłany do aplikacji. System odczytuje położenie przedmiotu bądź osoby i nanosi je na mapy. Rozwiązanie może też wszcząć alarm w przypadku zajścia określonych zdarzeń. Taka funkcjonalność ma ogromne znacznie wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi (np. szpitale psychiatryczne, dziecięce i kopalnie) lub tam, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo kradzieży wartościowych przedmiotów.

System AeroScout korzysta ze standardu WiFi 802.11 (pasmo 2,4GHz), co oznacza, że wdrożenie może bazować na istniejącej już infrastrukturze WiFi. Obciążenie sieci spowodowane pracą systemu Unified Asset Visibility jest minimalne, prawie niezauważalne dla użytkowników. System jest elastyczny, można go integrować z innymi technologiami służącymi do lokalizacji np. GPS czy Passive RFID.

AeroScout pozwala śledzić i zarządzać pracą urządzeń magazynowych (np. wózków widłowych), jak również umożliwia lokalizowanie i monitorowanie przemieszczania się ładunków lub towarów

AeroScout pozwala śledzić i zarządzać pracą urządzeń magazynowych (np. wózków widłowych), jak również umożliwia lokalizowanie i monitorowanie przemieszczania się ładunków lub towarów

Systemy AeroScout znalazły szerokie zastosowanie w branży medycznej, gdzie za ich pomocą są monitorowane i lokalizowane zasoby kluczowe z punktu widzenia życia i zdrowia pacjenta (np. pompy infuzyjne). Tagi noszone przez lekarzy i personel medyczny pozwalają także szybko zlokalizować i przywołać najbliższego i wolnego w danej chwili pracownika placówki. Dzięki tagom umiejscowionym na rękach pacjentów można skutecznie śledzić położenie chorych lub fakt opuszczenia przez nich określonej strefy. To samo urządzenie pozwala pacjentom błyskawicznie wezwać pomoc – operator identyfikuje zarówno wzywającą osobę, jak i jej aktualne położenie. System ten może również monitorować parametry pracy urządzeń np. temperaturę i wilgoć w lodówkach, w których przechowywane są leki i szczepionki. Tagi systematycznie, w interwałach określonych przez normy ISO, wysyłają do systemu informację o wartości tych parametrów alarmując operatora o wszelkich odchyleniach.

Wykorzystanie tagów RFID w branży HealthCare

Pracownik szpitala noszący aktywny znacznik RFID

Monitoring pacjentów i pracowników szpitala

Monitoring pacjentów i pracowników szpitala

Systemy AeroScout znalazły również szerokie zastosowanie w branżach motoryzacyjnej, dystrybucyjnej i logistycznej, gdzie system pozwala m.in. śledzić i zarządzać pracą urządzeń magazynowych (np. wózków widłowych), jak również umożliwia lokalizowanie i monitorowanie przemieszczania się ładunków lub towarów.

Przykładem wdrożenia w branży motoryzacyjnej jest Centrum Dystrybucyjne Toyoty w Chile, gdzie średnio zaparkowanych jest około 3 tys. gotowych do odbioru nowych pojazdów. System tagów nie tylko pozwala szybko lokalizować żądany pojazd, ale także weryfikuje czy klient odbiera dokładnie taki samochód, jaki zamówił. W Chile zautomatyzowano też inwentaryzację, dzięki czemu stan faktyczny magazynu dostępny jest na bieżąco. Toyota oszczędza koszty i nakłady pracy ludzkiej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl