Muzeum "pełne energii" w Łodzi - ENERGIA ELEKTRYCZNA - WAHADŁO FOUCAULTA - POLITECHNIKA ŁÓDZKA - ŁÓDŹ - REWITALIZACJA - ELEKTROCIEPŁOWNIA - EC-1 - MUZEUM - PRZETWARZANIE ENERGII
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Muzeum "pełne energii" w Łodzi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Muzeum "pełne energii" w Łodzi

Muzeum "pełne energii" w Łodzi

Skansen przemysłowy w zabytkowej elektrociepłowni EC-1

Muzeum, w którym będzie można zapoznać się z procesem wytwarzania energii elektrycznej oraz z towarzyszącymi mu zjawiskami chemicznymi i fizycznymi powstanie w Łodzi. Zlokalizowane zostanie w jednym z rewitalizowanych budynków zabytkowej elektrociepłowni EC1.  

We wtorek umowę w tej sprawie podpisały Politechnika Łódzka i spółka EC1 Łódź-Miasto Kultury. Tuż po jej podpisaniu prof. Sławomir Wiak z Politechniki Łódzkiej zwrócił uwagę, że nowe muzeum "to przedsięwzięcie żywe i interaktywne, skierowane przede wszystkim do młodego pokolenia".

W nowym muzeum ma powstać interaktywna ekspozycja, której głównym elementem będzie skansen przemysłowy i ścieżka dydaktyczna "Przetwarzanie energii" przygotowana przez Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

W pomieszczeniach dawnej kotłowni, maszynowni, sterowni i chłodni będzie można zapoznać się z procesami wytwarzania energii elektrycznej. Powstanie nowy budynek z wieżą widokową. W nim podwieszone zostanie wahadło Foucault (wahadło, które ma możliwość wahań w dowolnej płaszczyźnie pionowej) o długości liny ponad 30 m. Ścieżka kończyć się będzie w pomieszczeniu sterowni. Tam będzie można wziąć udział w grze strategicznej polegającej na zarządzaniu systemem dystrybucji energii.

W muzeum odbywać się też będą prezentacje multimedialne.

Rewitalizacja budynków zabytkowej elektrociepłowni EC-1 to jeden z elementów tworzenia Nowego Centrum Łodzi, które ma powstać na 90-hektarowym terenie w okolicach budowanego podziemnego dworca kolejowego.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl