196 tys. odwiedzających targi Light+Building - OŚWIETLENIE - TARGI - NIEMCY - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - ENERGOOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO - FRANKFURT - LIGHT+BUILDING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 196 tys. odwiedzających targi Light+Building
drukuj stronę
poleć znajomemu

196 tys. odwiedzających targi Light+Building

196 tys. odwiedzających targi Light+Building
fot. Messe Frankfurt Exhibition/Petra Welzel

Efektywność energetyczna najważniejszym kryterium wartości nieruchomości

9% więcej wystawców przyciągnęły w tym roku targi Light+Building, największe na świecie wydarzenie w branży oświetleniowo-budowlanej. Wśród ponad 2350 producentów dominowały firmy zorientowane na eksport. Zwiedzających było o 7% więcej niż ostatnio - przez 6 dni targi we Frankfurcie odwiedziło aż 196 tys.

Dla Niemców najważniejszym kryterium wpływu na decyzję o zakupie nieruchomości jest obecnie efektywność energetyczna - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Infratest na zlecenie Messe Frankfurt z okazji targów Light+Building. Według sondażu, niskie zużycie energii jest najważniejszym czynnikiem dla 90% właścicieli i 84% najemców, wyprzedzając inne aspekty, takie jak cena, lokalizacja, udogodnienia i atmosfera miejsca. 

- Nasze badanie pokazuje, jak ważną kwestią na tle rosnących cen energii stała się dla konsumentów efektywność energetyczna. I to jest wielki krok naprzód dla gospodarki i środowiska, ponieważ budynki są nadal największymi konsumentami energii - mówi Wolfgang MARZIN, Prezes i Dyrektor Generalny Messe Frankfurt.

Według sondażu 64% respondentów gotowych jest inwestować w energooszczędne technologie w budownictwie. Jednak istnieje jeszcze duża niepewność co do znaczenia kwestii budynków - tylko jeden na pięciu uważa, że zastosowanie energooszczędnych technologii i automatyzacji budynku jest ważne lub bardzo ważne, aby zmniejszyć zużycie energii. 

- Spotkania Light+Building jest bardzo ważne dla sukcesu nowego paradygmatu energetycznego. Odwiedzający z całego świata spotkalli się ponownie w Niemczech w dniach od 15 do 20 kwietnia, aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie oświetlenia i usług dla budownictwa. Architekci, inżynierowie i elektrycy następnie przekazują tę wiedzę konsumentom - dodaje Wolfgang MARZIN.

Najważniejszymi tematami w tym roku były: "Digitalizacja oświetlenia i budynków" i "Budynki jako zielone elektrownie". Światowy popyt na innowacyjne i efektywne oświetlenie oraz energooszczędne budownictwo znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie wystawców. W sumie 2352 obecnych firm oznaczało wzrost o 9% w stosunku do targów w 2010 r. (2154 wystawców). Firmy z 50 krajów zaprezentowały swoje nowe produkty z zakresu automatyki budynkowej, oświetlenia, elektrotechniki i specjalistycznego oprogramowania.

Odwiedzający targi Light+Building mogli znaleoświetlenia LED, OLED i systemów fotowoltaicznych aż po zdecentralizowane zużycie energii elektrycznej poprzez e-mobility, inteligentne opomiarowanie (smart metering) i inteligentne sieci energetyczne (smart grids).

Następne targi Light+Building odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach od 30 marca do 4 kwietnia 2014 roku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl