Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów - ELEKTRONIKA - CHIP - GPS - ŻYROSKOP - AKCELEROMETR - SMARTFONY - BROADCOM - ALTYMETRIA SATELITARNA - ALTIMETR - LOKALIZACJA SATELITARNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów

Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów

Bezprecedensowa dokładność przetwarzania informacji z różnych czujników

Nowy chip opracowany przez specjalistów firmy Broadcom umożliwia bardzo dokładną lokalizację, z dokładnością do centymetrów, według współrzędnych trójwymiarowych uwzględniających wysokość, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów.

Dokładność lokalizacji, uzyskana w chipie Broadcom 4752 bierze się z liczby systemów, z których pozyskuje on informacje. Odbiera sygnały globalnego systemu pozycjonowania satelitarnego GPS, sieci komórkowych, hot-spotów sieci bezprzewodowej Wi-Fi oraz żyroskopów, akcelerometrów, krokomierzy i altimetrów.

Żyroskopy, altimetry, akcelerometry i krokomierze są częstym wyposażeniem dodatkowym smartfonów; zwłaszcza tzw. modeli dla aktywnych, przeznaczonych nie tylko do obsługi rozmów głosowych czy dostępu do internetu, ale także przez dodatkowe funkcjonalności, także wspomagających treningi sportowe czy rekreację na świeżym powietrzu

W momencie osłabienia bądź zaniku sygnałów GPS lub komórkowych, np. podczas przebywania wewnątrz budynków o konstrukcji z dużą ilością metalu, włączane są funkcje triangulacji przy użyciu innych źródeł sygnału, jak hot-spoty, czyli punkty dostępowe sieci Wi-Fi. Chip korzysta też z takich źródeł sygnału, jak znaczniki, stosowane przez urządzenia pracujące w standardzie łączności radiowej bliskiego zasięgu Bluetooth.

Nowe chipy wkrótce będą dostępne na rynku i mogą być wykorzystane przez producentów telefonów komórkowych jeszcze w tym roku.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl