Koło Naukowe Gospodarki i Administracji Publicznej zaprasza na konferencję pt. ENERGETYCZNE KONTROWERSJE - POLSKA ENERGETYKA W 2030 ROKU. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2012 r. na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Energia atomowa, gaz łupkowy, a może przyjazna środowisku energia odnawialna? W jakim kierunku powinna pójść Polska energetyka, aby państwo mogło zagwarantować swoim obywatelom bezpieczeństwo energetyczne? Zaproszeni goście, wśród nich przedstawiciele ministerstw, świata nauki, spółek energetycznych i eksperci, podejmą próbę odpowiedzi na rodzące się pytania dotyczące przyszłości polskiej energetyki.
Stale rosnące ceny energii mogą prowadzić do pogorszenia sytuacji gospodarczej i utraty konkurencyjności. Kluczowe jest więc znalezienie odpowiedzi na pytania: Co należy zrobić aby uniknąć takiego scenariusza zdarzeń? Jakie działania powinien podjąć rząd by zapewnić Polakom bezpieczeństwo energetyczne teraz i w przyszłości?
Celem konferencji jest prezentacja i wyjaśnienie szerokiej publiczności kluczowych problemów, dylematów i kontrowersji związanych z energetyką. Wiele z tych aspektów, mimo powszechnej obecności w dyskusjach medialnych, wciąż pozostaje niejasnych dla przeciętnego odbiorcy. Wokół tematów gazu łupkowego, energii atomowej, czy energii odnawialnej powstało w ostatnim czasie wiele mitów i niedomówień. Inicjatywa ma służyć wyjaśnieniu wielu z tych kontrowersji.
Przedsięwzięcie kierowane jest do specjalistów, kadry naukowej,studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką współczesnej energetyki.
W trakcie trzydniowej konferencji zrealizowane zostaną następujące bloki:
Dzień 1. Polityka energetyczna a rozwój
Dzień 2. Gaz łupkowy
Dzień 3. Energetyka atomowa, a odnawialne źródła energii
Szczegóły konferencji na stronie internetowej: energetycznekontrowersje.dl.pl
Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Zakład Elektroenergetyczny ELSEN S.A.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |