Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce - DOTACJE - OZE - KOLEKTORY SŁONECZNE - NFOŚIGW - INSTYTUT ENERGETYKI ODNAWIALNEJ - MOC CIEPLNA Q - INSTALACJE SOLARNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

Dotacje NFOŚiGW napędzają sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

W ubiegłym roku sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce wzrosła o rekordowe 70%, głównie dzięki dotacji udzielanych m.in. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)– pisze Puls Biznesu. 

Dziennik powołuje się na raport opracowany przez Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), z którego wynika, że w ubiegłym roku w Polsce sprzedano kolektory słoneczne o powierzchni 248 tys. m2, co oznacza wzrost w porównaniu do roku 2010 o około 70%. Według danych IEO w Polsce jest zainstalowanych i użytkowanych 904 tys. mk2 kolektorów słonecznych o mocy cieplnej 633 MWt.

Wyniki raportu są zaskakujące, bo dotychczas branża miała do czynienia z przyrostem sprzedaży na poziomie 40% i tego też spodziewano się w odniesieniu do ubiegłego roku. 

Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO wyjaśnia, że to efekt wielu czynników, ale w dużej mierze do tak wysokiego wzrostu przyczyniło się przesunięcie, w stosunku do oczekiwań, części dotacji z 2010 r.

Jednocześnie prezes Wiśniewski prognozuje, że wzrost rynku powinien utrzymać się na poziomie 30-40% do 2020 r., a w tym roku można się spodziewać 30-50% wzrostu.

Puls Biznesu zwraca uwagę, że w Polsce przypada około 20 mkw. kolektorów na 1000 mieszkańców, podczas gdy np. w podobnej klimatycznie Austrii — 550 m2. Jednocześnie dziennik przypomina, że zgodnie z KPD w 2011 r. w Polsce powinno być już zainstalowanych 1, 3 mln m2 kolektorów słonecznych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl