Wzrost popytu będą napędzały głownie dwa sektory: spożywczy i energetyka oraz powrót do projektów zawieszonych na czas kryzysu.
Ekspert z Frost & Sullivan - Ashwin Annareddy podkreśla, że w dalszym ciągu rośnie nacisk na wyposażanie zaworów sterujących w narzędzia diagnostyczne, które wyeliminowałyby konieczność dokonywania okresowych przeglądów, a także pozwoliłoby ograniczyć liczbę i czas awarii. Pozwoliłoby to również zmienić konstrukcję zaworów, co wpłynęłoby na znaczący wzrost sprzedaży.
W najbliższych latach spodziewane jest dalsze zaostrzanie regulacji środowiskowych. Będzie to miało wpływ na konstrukcje zaworów, a także promowane będą zawory sprzyjające zrównoważonym praktykom środowiskowym.
Inwestycje w sektorach: spożywczym oraz energetycznym napędzać będą rynek zaworów sterujących. Geograficznie, najszybciej rozwijającymi się rynkami będą: środkowo i wschodnioeuropejski.
Głównym wyzwaniem europejskich dostawców jest presja cenowa wywierana przez konkurentów z Azji.
Aby utrzymać swoją hegemonię, europejscy producenci zaworów sterujących muszą skupić się na tworzeniu innowacyjnych, wysokiej jakości, ale niedrogich produktów, które spełniają wysokie wymagania użytkowników.
Kolejnym kluczowym dla długoterminowego sukcesu - podobnie jak w innych branżach - będą usługi stanowiące wartość dodaną do produktów.
Według analityków Frost & Sullivan wartość rynku zaworów sterujących w 2017 roku wyniesie nawet 676 milionów Euro.
Źródło: Frost & Sullivan
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |