Enea kupiła farmę wiatrową w zachodniopomorskiem - OZE - ENERGETYKA WIATROWA - ENEA - FARMA WIATROWA - ZACHODNIOPOMORSKIE - BARDY–DYGOWO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Enea kupiła farmę wiatrową w zachodniopomorskiem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Enea kupiła farmę wiatrową w zachodniopomorskiem

Enea kupiła farmę wiatrową w zachodniopomorskiem
fot. flickr.com by vaxomatic

Plany Enei do 2020 roku to nawet 350 MW energii pochodzącej z wiatru. Realizując konsekwentnie te założenia spółka odkupiła od Windfarm Polska farmę wiatrową w Bardach (powiat kołobrzeski) o mocy 50 MW.

Rok 2011 Enea otworzyła mając ok. 2% mocy pochodzącej z OZE w swoim portfelu (57 MW z elektrowni wodnych, 2,2 MW z biogazowni w Liszkowie, pozostałe moce z produkcji energii we współspalaniu). Z początku spółka planowała zainwestować w projekty wiatrowe liczące w sumie ok. 200 MW. W listopadzie zweryfikowano jednak te założenia w górę, przewidując osiągnięcie nawet 500 MW do 2020 r. Obecnie w swoim portfelu Enea posiada już projekty farm wiatrowych na ok. 800 MW, choć oczywiście nie wszystkie mogą zostać zrealizowane.

Źródło: Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl