Bezpieczne płatności przy użyciu kamery - WI-FI - BLUETOOTH - SZYFROWANIE - TRANSMISJA DANYCH - SMARTFONY - MIKROPŁATNOŚCI - RAINBOW CRYPT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpieczne płatności przy użyciu kamery
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczne płatności przy użyciu kamery

Bezpieczne płatności przy użyciu kamery
fot. Ziębol/CC/Flickr

Uczeni włoscy opracowali technologię bezpiecznych mikropłatności komórkowych przy użyciu kamery zainstalowanej w każdym smartfonie – poinformował magazyn New Scientist. 

Obecnie do coraz bardziej rozpowszechniających się mikropłatności komórkowych używane są takie technologie jak Bluetooth i Wi-Fi. Jako technologie radiowe mają one jednak istotną wadę – sygnał można przechwycić, a nawet szyfrowaną transmisję próbować odkodować. Takie działania hackerskie są ostatnio bardzo popularne, a ich celem jest włamanie się przez smartfon na konto ofiary.

Zespół naukowców pod kierownictwem dr Erica Medveta z University of Trieste w Włoszech postanowił opracować system bezpiecznej komunikacji przy mikropłatnościach dla smartfonów. Opracowali oni system o nazwie Rainbow Crypt.

W systemie tym klucze do bezpiecznej transmisji np. między smartfonami czy smartfonem i urządzeniem rejestrującym posługującym się tą samą co smartfon technologią przekazu, są szyfrowane i zakodowane w postaci kolorów wyświetlanych na ekranie smartfonu, nawiązującego połączenie

Użytkownik smartfonu dostaje komunikat o transmisji. Kładzie wtedy telefon tak, aby jego wyświetlacz znalazł się na kamerze urządzenia rejestrującego lub innego smartfonu. Cała transmisja polega na pięciosekundowej szybkiej zmianie różnych kolorów na ekranie, co inny smartfon czy rejestrator nagrywa swoją kamerą. W czasie tej transmisji przekazywany jest 42-bitowy klucz szyfrujący wystarczający do bezpiecznej transmisji np. mikropłatności.

Zespół włoski ma przedstawić nowe rozwiązanie na konferencji Intelligent Systems Design and Applications w Kordobie w Hiszpanii, w końcu listopada.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl