Schneider Electric i Cisco oferują system zarządzania energią - CISCO - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - ZUŻYCIE ENERGII - HVAC - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - SCHNEIDER ELECTRIC - SCHNEIDER ELECTRIC BUILDINGS - ECOSTRUXURE - CISCO ENERGYWISE - POWER-OVER-ETHERNET - IT/IP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Schneider Electric i Cisco oferują system zarządzania energią
drukuj stronę
poleć znajomemu

Schneider Electric i Cisco oferują system zarządzania energią

Schneider Electric i Cisco oferują system zarządzania energią

Schneider Electric uczestniczący w Cisco Live, ogłosił zawiązanie współpracy z Cisco w celu wypracowania rozwiązania monitorującego i zarządzającego poziomem zużycia energii w budynkach.

Dzięki temu hybrydowemu rozwiązaniu, właściciele i menedżerowie budynków, a także architekci, kontrahenci i menedżerowie IT będą mogli uzyskać optymalny poziom wydajności, funkcjonalności i energooszczędności.

EcoStruxure™ – wszechstronne portfolio rozwiązań z dziedziny architektury aktywnego zarządzania energią oferowane przez Schneider Electric – zapewnia pojedynczy punkt dostępu łączący pięć specjalistycznych obszarów: zasilania, centrów danych, zarządzania procesami i urządzeniami, kontroli budynków i zabezpieczeń fizycznych; a wszystko to w oparciu o otwartą i elastyczną platformę technologiczną. Architektura EcoStruxure jest zintegrowana z technologią Cisco EnergyWise™ wykorzystywaną w infrastrukturze sieci Cisco, dostarczając całościowe rozwiązania z dziedziny zarządzania budynkami umożlwiające kontrolowanie wszelkich zasobów pobierających energię takich jak systemy HVAC, oświetlenie i systemy bezpieczeństwa. Po raz pierwszy, umożliwiają też redukcję strat energii generowanych przez urządzenia IT/IP, między innymi komputery osobiste, telefony, przełączniki Cisco Catalyst, urządzenia peryferyjne sieci Power-over-Ethernet (PoE) i inne urządzenia IT.

Przy wzroście kosztów zasilania budynków, stanowiącego 42 proc. światowego zużycia energii, zwiększa się również potrzeba opracowania sposobów na ograniczenie zużycia energii przez urządzenia IP/IT w samych budynkach i w całej sieci.

EcoStruxure

- Każdego dnia firma Schneider Electric i tysiące jej klientów szukają innowacyjnych sposobów na zwiększenie wydajności energetycznej i efektywności pracy w budynkach – mówi Chris Curtis, prezes i CEO działu Buildings Business w Schneider Electric. - Dzięki połączeniu architektury firmy Schneider Electric i technologii Cisco EnergyWise, firmy i instytucje po raz pierwszy zyskują możliwość pójścia krok dalej i zarządzania zużyciem energii przez urządzenia IT/IP i komputery osobiste w obrębie systemu kontroli budynku. Cieszymy się z nowych możliwości stworzonych przez nasze wspólne innowacyjne rozwiązanie, a także z wpływu jaki może ono mieć na ograniczenie zużycia energii w budynkach na całym świecie.

Świetnym przykładem są dwie szkoły w Europie wykorzystujące połączone technologie Schneider Electric i Cisco w ramach projektu pilotażowego, które dzięki temu oszczędzają obecnie około 30 proc. energii wykorzystywanej przez urządzenia IT, co przekłada się na redukcję całkowitego zużycia energii o 6 proc. Zapewniając szybki, wymierny zwrot z inwestycji (ROI), połączone rozwiązania umożliwiają użytkownikom ograniczenie całkowitych kosztów bieżących IT nawet o 30 proc., a całkowitych kosztów eksploatacji budynku nawet o 9 proc., a także na zaspokojenie wymogów związanych z przepisami i zgodnością z regulacjami oraz polityką firmy dotyczącą energii odnawialnej i zrównoważonego rozwoju.

Dodatkowo nowe połączone technologie pozwalają klientom na:

  • monitorowanie, raportowanie i zarządzanie zużyciem energii w obrębie całej sieci firmy lub infrastruktury obiektu;
  • stworzenie wydajniejszej energetycznie architektury dla domeny IP/IT poza centrum danych;
  • lepszą kontrolę nad wykorzystaniem energii, zapewniając bardziej wydajne i inteligentne reagowanie na sygnały wysyłane przez systemy smart grids;
  • zastosowanie nowego sposobu oszczędzania energii w ramach zielonej polityki firmy, zwolnienie zasobów kapitałowych i szybkie polepszenie bilansu finansowego firmy lub instytucji.

- Cicso EnergyWise jest wiodącym w branży rozwiązaniem umożliwiającym klientom monitorowanie i kontrolę zasilania ich urządzeń sieciowych oraz urządzeń peryferyjnych podłączonych do routerów i przełączników sieciowych Cisco – mówi Jeff Reed, wiceprezes Unified Access Business Unit w Cisco. - Dzięki współpracy z wiodącymi na rynku firmami takimi jak Schneider Electric, możemy zaoferować właścicielom i menedżerom budynków możliwość monitorowania, raportowania i kontroli całkowitego zużycia energii w obiektach, łącznie z infrastrukturą IT, za pośrednictwem pojedynczego panelu, co skutkuje zwiększeniem wydajności i oszczędności.

Schneider Electric i Cisco już od ponad dziesięciu lat pracują razem, aby zapewnić firmom i instytucjom narzędzia umożliwiające obniżenie zużycia energii nawet o 30 proc. dzięki wykorzystaniu sieci jako platformy do zarządzania energią. Zakres współpracy pomiędzy firmami poszerza się i sięga od rozwiązań z zakresu ujednoliconej komunikacji dla centrów danych i szaf sieciowych, po nadzór wideo i bezpieczeństwo IP. Rozwijająca się współpraca obu firm wzmacnia pozycję Schneider Electric jako globalnego lidera w zarządzaniu energią dzięki wykorzystaniu wiodących w branży rozwiązań zarządzających zasilaniem IT, stosowanych w platformach przełączników Catalyst firmy Cisco, umożliwiających redukcję zużycia energii, zwiększenie wydajności pracy i ogólną poprawę wyników firmy.

EcoStruxure

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl