Szybki transport z Lotniska Chopina do centrum Warszawy - ZASILANIE - EURO 2012 - KOLEJ - TRANSPORT KOLEJOWY - TRANSPORT - ABB - WARSZAWA - LOTNISKO - OKĘCIE - SZYBKA KOLEJ MIEJSKA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szybki transport z Lotniska Chopina do centrum Warszawy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybki transport z Lotniska Chopina do centrum Warszawy

Szybki transport z Lotniska Chopina do centrum Warszawy
fot. ABB

ABB zasili trakcję kolejową, dzięki której możliwy będzie szybki i bezpieczny transport z warszawskiego Lotniska Chopina do centrum miasta.

Kontrakt jest elementem projektu, zakładającego gruntowną modernizację odcinka linii kolejowej nr 8 między stacją Warszawa Zachodnia a Warszawa Służewiec oraz budowę odcinka łączącego stację pod terminalem lotniska z już istniejącą linią. Dwutorowa łącznica będzie mieć w sumie 1,95 km długości. Według PKP PLK, zarządcy krajowej sieci kolejowej, jest to pierwsza nowa linia kolejowa w Polsce od 1985 roku.

Fabryka ABB w Aleksandrowie Łódzkim dostarczy dwa zespoły transformatorowo-prostownikowe, które zasilą podstację trakcyjną Okęcie. Obecnie trwa montaż prostowników w fabryce. Termin dostawy to 10 sierpnia br.

„Klient, z którym współpracujemy już od dłuższego czasu, otrzyma urządzenia sprawdzone, udoskonalane przez nas na przestrzeni ostatnich lat pod kątem eksploatacji w układach zasilania trakcji. Cieszymy się, że polska kolej przy wyborze dostawców dla swoich najnowszych inwestycji opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach i kieruje się nie tylko ceną, ale również jakością” – powiedział Włodzimierz Frykowski, odpowiedzialny za produkty do zasilania trakcji prądu stałego w ABB w Polsce.

W składach Szybkiej Kolei Miejskiej, które na odcinku od lotniska do centrum Warszawy mają kursować średnio co kwadrans, jednorazowo zmieści się około 900 pasażerów. Według PKP PLK, linia ruszy w 2012 roku, a turyści, którzy przylecą do Warszawy na finały piłkarskich mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 będą mogli w ciągu około 20 minut bezkolizyjnie dojechać do centrum miasta oraz pod Stadion Narodowy. Władze miasta planują połączyć linię kolejową z Lotniska Chopina z liniami do Sulejówka i Legionowa.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl