GRODNO S.A. poszerza sieć dystrybucji - DYSTRYBUCJA - HURTOWNIA - GRODNO - CHORZÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności GRODNO S.A. poszerza sieć dystrybucji
drukuj stronę
poleć znajomemu

GRODNO S.A. poszerza sieć dystrybucji

GRODNO S.A. poszerza sieć dystrybucji
fot. Grodno

Firma GRODNO S.A., wiodący dystrybutor artykułów elektrotechnicznych, otworzyła nowy oddział handlowy – w Chorzowie. Firma umacnia swoją pozycję na Śląsku, gdzie obecne są już cztery punkty sprzedaży spółki. Zgodnie z zapowiedziami zarządu, do końca tego roku firma zamierza uruchomić na terenie kraju jeszcze co najmniej dwie placówki handlowe pod szyldem Grodna.
Grodno S.A., jeden z największych dystrybutorów sprzętu elektrotechnicznego w Polsce, uruchomiło nowy oddział handlowy, zlokalizowany  w Chorzowie. To już piąty punkt sprzedaży spółki na terenie Śląska.

„Jednym z naszych głównych celów jest rozwój terytorialny spółki. Realizujemy go, szukając nowych, ciekawych i atrakcyjnych handlowo lokalizacji. Chorzów spełnia nasze oczekiwania pod tym względem
i doskonale uzupełnia ofertę Grodna na terenie województwa śląskiego. Otwarcie kolejnego oddziału obok Rybnika, Katowic, Bielska-Białej i Częstochowy potwierdza, iż w regionie tym widzimy duży potencjał do dalszego rozwoju. Chcemy wzmocnić naszą pozycję na tamtejszym rynku, ponieważ jest on dla nas jednym z kluczowych obszarów działalności” – mówi Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Intensywny rozwój terytorialny Grodna trwa od początku 2011 r. Dzięki zakończonej z sukcesem w lutym br. emisji prywatnej, w wyniku której spółka pozyskała 7 590 000 zł, firma sfinalizowała przejęcie części przedsiębiorstwa Ostel, na którą składa się sześć punktów sprzedaży, oraz otwarcie od podstaw dwóch nowych oddziałów – w Krakowie i Łodzi. Uruchomienie placówki handlowej w Chorzowie pozwoliło zwiększyć sieć dystrybucyjną Grodna do 32 hurtowni.
Jak zapowiada zarząd spółki, do końca roku mają zostać otwarte jeszcze co najmniej dwa nowe oddziały handlowe.

Grodno S.A. opublikowało wstępne wyniki za drugi kwartał 2011 r. (będący jednocześnie pierwszym kwartałem roku finansowego 2011/12). Zgodnie z szacunkami, spółka wygenerowała przychody ze sprzedaży netto w wysokości 38,7 mln zł, odnotowując wzrost o 50% w stosunku do tego samego kwartału roku 2010.


W roku 2010 (kończącym się 31 marca 2010 r.) Grodno zrealizowało przychody w wysokości 100,2 mln zł, zysk operacyjny na poziomie 3,8 mln zł oraz wynik netto – 2,8 mln zł. Według prognozy, w roku finansowym 2011/2012 (kończącym się 31 marca 2012 r.) spółka zrealizuje przychody w wysokości 154,8 mln zł oraz zysk netto na poziomie 4,9 mln zł.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl