Aplikacje klasy ERP wspomagające strategię zarządzania przedsiębiorstwem będą prezentowane na studiach podyplomowych prowadzonych na czterech polskich uczelniach. Rekrutację prowadzą: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (dofinansowanie z EFS), Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny im. Karola Adamieckiego w Katowicach i Politechnika Gdańska.
Systemy ERP (Enterprise Resource Planning) pozwalają na planowanie zasobów przedsiębiorstwa poprzez system aplikacji informatycznych, które integrują procesy organizacyjne na wszystkich szczeblach. Narzędzia pozwalają zsynchronizować pracę wielu zespołów, są elastyczne i można je dopasować do specyfiki wielu organizacji, w tym instytucji naukowej, badawczej i placówki akademickiej.
Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Kompetencji (MCSK) przy wsparciu Microsoft Dynamics kontynuuje podjętą w 2007 roku współpracę z uczelniami wyższymi w ramach Professional Knowledge Academy, polegającą na wprowadzaniu w kształceniu podyplomowym kierunków związanych ze strategicznym zarządzaniem biznesem i pracą z systememi klasy ERP.
"Oferowane studia podyplomowe mają na celu pogłębienie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych osób, które na co dzień korzystają lub planują pracę z systemami klasy ERP w przedsiębiorstwie. I nie chodzi tu tylko o zdobycie wiedzy merytorycznej, ale o realne radzenie sobie z problemami pojawiającymi się podczas codziennej pracy w firmach" - mówi Janusz Małgorzaciak, ekspert Microsoft Dynamics.
Podkreśla, że studenci zyskują możliwość pracy z ekspertami ds. systemów zarządzania przedsiębiorstwem, a także z narzędziem, które pomaga im realizować założoną strategię oraz z sukcesem prowadzić różne projekty biznesowe.
Studia podyplomowe realizowane są w oparciu o rozwiązania klasy ERP autorstwa Microsoft Dynamics - wersję AX lub NAV. Plan studiów przewiduje realizację wykładów wprowadzających, na których omawiane są zagadnienia dotyczące strategii zarządzania przedsiębiorstwem oraz metodyka i praktyka prowadzenia projektów zgodnie z międzynarodowymi standardami. Następnie w ramach wybranej specjalizacji realizowane są warsztaty i laboratoria, w trakcie których wykładowcy, posiadający wieloletnią wiedzę praktyczną, prezentują oraz wspólnie z uczestnikami realizują projekty opracowane na podstawie rzeczywistych sytuacji występujących w przedsiębiorstwach i instytucjach. Zajęcia te prowadzone są w kompletnie przygotowanym i sparametryzowanym środowisku aplikacji klasy ERP Microsoft Dynamics, z indywidualnym dostępem do stanowiska komputerowego.
Studia przeznaczone są dla osób, które korzystają z systemów klasy ERP w przedsiębiorstwach i instytucjach, członków zespołów projektowych odpowiedzialnych za nadzór nad wdrożeniami aplikacji klasy ERP, a także dla pracowników firm wdrażających takie systemy oraz osób planujących podjęcie pracy w wyżej wymienionych organizacjach.
Studenci mogą zdobyć dyplom w zakresie trzech specjalizacji. Dodatkowe korzyści ze studiów to możliwość przygotowania się do egzaminów i zdobycia specjalistycznych certyfikatów. Absolwenci kierunku Zintegrowane systemy klasy ERP II do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Od lewej: Andrzej Dacka, Piotr Krzyszczak, Rafał Pietraszkiewicz, Kamil Fałek (Kierownik studiów), Michał Szcześniak, Rafał Tworzydło i Łukasz Bogusz
"Mając na uwadze znaczenie kompetencji pracowników związanych z obsługą specjalistycznych systemów IT, studia podyplomowe umożliwiają studentom zdobycie bogatego doświadczenia odpowiadającego realnym problemom, z jakimi spotkają się w swoim środowisku pracy. Dlatego też większość zajęć prowadzona jest w systemie warsztatowym z udziałem wykładowców posiadających długoletnią praktykę. Co więcej, najlepszym studentom zapewniamy możliwość odbycia praktyk w wiodących firmach wdrażających dane systemy informatyczne - podsumowuje kierownik studiów Kamil Fałek, Dyrektor Operacyjny MCSK.
Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronach z czterech uczelni wyższych w Polsce:
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |