TAURON Polska Energia oraz prof. Tadeusz Chmielniak z Politechniki Śląskiej to tegoroczni laureaci nagrody „Lider Czystych Technologii w Energetyce”. Statuetki zostały wręczone podczas konferencji i wystawy Silesia Power Meeting, organizowanej pod patronatem Parlamentu Europejskiego w dniach 11-12 maja. W tym samym czasie w Expo Silesia odbyła się także konferencja i wystawa poświęcona kablom i przewodom wykorzystywanym w przemyśle.
Statuetki „Lider Czystych Technologii w Energetyce” przyznano po raz drugi. Ich pierwszymi laureatami w ubiegłym roku byli prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz prof. Marek Ściążko, Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza. Tym razem tytuł w kategorii osobowość powędrował do prof. Tadeusza Chmielniaka z Politechniki Śląskiej, specjalizującego się w zagadnieniach energetyki jądrowej. Natomiast statuetkę dla firmy TAURON Polska Energia S.A. za wyjątkowe osiągnięcia służące poprawie efektywności energetycznej osobiście odebrał prezes Dariusz Lubera.
To właśnie o głównych planach inwestycyjnych TAURON-u w regionie śląskim oraz instalacjach w sektorze czystych technologii węglowych można było dowiedzieć się podczas organizowanej w Expo Silesia konferencji „Inwestycje w polski sektor energetyczny”. Wśród prelegentów znaleźli się także przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki Głównego Instytutu Górniczego, jak również firm: Foster Wheeler, ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., UNISERV SA, RAFAKO SA, SENER Sp. z o.o. czy Alstom Power.
Tematyka konferencji „Zabezpieczenia dla energetyki przemysłowej” była z kolei szczególnie ważna dla firm z regionu śląskiego, z których wciąż wiele działa w przemyśle ciężkim i na co dzień boryka się z problemami zabezpieczenia przewodów przed ogniem, wysoką temperaturą i trudnymi warunkami fizycznymi. W dyskusji wzięli udział specjaliści ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki. Prelegentami byli również przedstawiciele TELE-FONIKA Kable Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A., TECHNOKABEL S.A. czy firmy EMAG. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich oraz firmą Eti Polam.
Branżowe konferencje uzupełniły – Targi Energetyczne Silesia Power Meeting oraz Targi Technologii, Wykorzystania Kabli i Przewodów w Przemyśle, podczas których prezentowano m. in.: urządzenia wykorzystywane w energetyce zawodowej i przemysłowej, maszyny do wytwarzania, przetwarzania kabli, osłony kablowe, światłowody, gniazdka, osprzęt elektroinstalacyjny. Nie brakło również prezentacji nowych rozwiązań technologicznych i aktualnych nowinek z zakresu elektrotechniki i elektryki.
Więcej informacji na temat konferencji i targów można znaleźć na stronach: www.powermeeting.pl oraz www.expocable.pl
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |