Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii - EKOLOGIA - UNIA EUROPEJSKA - OZE - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii

W dniach 11-15 kwietnia w 43 krajach Europy zorganizowanych zostanie prawie 600 wydarzeń, w których udział weźmie około 30 tys. osób. W tym roku szczególnie dużo uwagi poświęconej zostanie efektywności energetycznej i odnawialnym źródłom energii.

Energia ze źródeł odnawialnych – pozyskiwana z baterii słonecznych, wiatru czy z biomasy – to niewiele ponad 10 proc. całej energii wykorzystywanej w Unii Europejskiej. Celem obchodzonego od 2005 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii jest wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz uświadamianie obywatelom, że każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia jej ogólnego zużycia.

I tak na przykład w Szwecji, w mieście Örebro zorganizowany zostanie quiz dla szerokiej publiczności, w którym nagrodami będą urządzenia energooszczędne.

W hiszpańskim mieście Albacete odbędą się pokazy technik jazdy samochodem, dzięki którym można ograniczyć zużycie paliwa nawet o 15 proc.

W Paryżu podczas "ekologicznego koktajlu" odbędą się dyskusje na temat roli przedsiębiorstw w kontekście budowania gospodarki bardziej przyjaznej dla środowiska.

W konferencjach i wystawach organizowanych w Brukseli udział wezmą liczni przedstawiciele świata polityki, przemysłu i środowisk naukowych. Będzie to największe europejskie forum poświęcone kwestiom związanym ze zrównoważoną energią, takim jak m.in. podniesienie wydajności energetycznej budynków oraz wspieranie rozwoju czystych technologii przemysłowych.

W Brukseli wyróżnione zostaną również najbardziej innowacyjne i ambitne projekty w tej dziedzinie. Sześć projektów zostanie uhonorowanych przez Komisję Europejską europejskimi nagrodami w dziedzinie zrównoważonej energii. Dzięki jednemu z projektów, które zwyciężyły w 2010 r., udało się zmniejszyć o 40 proc. zużycie energii w budynkach szkolnych w Budapeszcie.

Wszystkie te działania służą realizacji celów, jakie UE wyznaczyła na okres do 2020 r.: ograniczenie o 20 proc. emisji gazów cieplarnianych, pozyskiwanie 20 proc. ogółu wykorzystywanej energii ze źródeł odnawialnych oraz zmniejszenie o 20 proc. całkowitego zużycia energii.

Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w Polsce: www.eusew.eu/energy-days-europe

Więcej informacji: www.eusew.eu/index.php

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl