RWE uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce - RWE - ENERGIA ODNAWIALNA - OZE - ENERGETYKA WIATROWA - PSEW - FARMA WIATROWA - RWE INNOGY - PIECKI - TYCHOWO - SUWAŁKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RWE uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

RWE uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce

RWE uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce

Po blisko roku budowy RWE Innogy, spółka córka niemieckiego koncernu energetycznego, uruchomiła dwie kolejne farmy wiatrowe w Polsce o łącznej mocy 67 MW. Nowe farmy wiatrowe w Pieckach i Tychowie mogą rocznie zasilić ponad 62 tys. gospodarstw domowych. Wraz z nowo powstałymi farmami wiatrowymi RWE jest właścicielem trzech farm wiatrowych w Polsce o łącznej mocy 108 MW.

Farma Wiatrowa w Pieckach

Położona w regionie Warmii i Mazur Farma Wiatrowa Piecki posiada mocą zainstalowaną na poziomie 32 megawatów i dzięki temu może wytworzyć rocznie ponad 60 000 MWh energii elektrycznej. 16 turbin, każda o mocy 2 MW, będzie mogła zasilić 30 000 gospodarstw domowych oraz pozwoli uniknąć rocznie ok. 60 tys. ton emisji CO21. Projekt został zrealizowany przez RWE Innogy wspólnie z Südhessische Energie AG, która posiada 49 procent udziałów w projekcie.

Farma Wiatrowa w Tychowie

15 turbin firmy Siemens na Farmie Wiatrowej w Tychowie, o mocy 2,3 MW każda, będzie mogło wytwarzać rocznie  65 000 MWh energii elektrycznej i zasilić tym samym 32 tys. gospodarstw domowych. Farma na Pomorzu Zachodnim pozwoli uniknąć emisji CO2 na poziomie 65 tys. ton1.

„Dynamiczny wzrost popytu na energię ze źródeł odnawialnych, obecnie obserwowany w Polsce, stwarza nowe wyzwania dla całego sektora energetyki. Z jednej strony trzeba zrównoważyć specyficzny wpływ źródeł odnawialnych na system elektroenergetyczny, a z drugiej potrzebne będą dodatkowe inwestycje sieciowe i w elastyczne źródła wytwarzania energii" – powiedział Filip Thon , Prezes RWE Polska i Członek Zarządu do spraw sprzedaży i sieci firmy RWE East zarządzającej działalnością Grupy RWE m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji i Turcji. „Te dwie nowe inwestycje RWE przeszło podwoją moce wiatrowe Grupy w Polsce. Działając z myślą o przyszłości, RWE zamierza budować kolejne elektrownie wiatrowe i oferować energię z wiatraków klientom. RWE Polska jest jedną z pierwszych spółek energetycznych w Polsce, która zaoferowała swoim klientom biznesowym „zieloną energię”. Tym nowo wprowadzonym produktem są szczególnie zainteresowane firmy, którym zależy na zrównoważonym rozwoju." 

"Polska jest dla nas szczególnie atrakcyjnym rynkiem dla eksploatacji elektrowni wiatrowych typu onshore w Europie. Uzasadnieniem tego są znaczne zasoby wiatrowe, duży potencjał rozwoju oraz bezpieczne warunki regulacyjne. Z tego względu chcemy w najbliższych latach intensywnie zająć się rozwojem kolejnych polskich farm wiatrowych", wyjaśnia Paul Coffey, Członek Zarządu ds. operacyjnych (COO) w spółce RWE Innogy.

Park Wiatrowy Suwałki

Energia Wiatrowa w Polsce

Pierwszą farmę wiatrową w Polsce RWE podłączyło do sieci w październiku 2009 r. Farma Wiatrowa Suwałki, z 18 turbinami o mocy 2,3 megawatów każda, zaopatruje 40 000 gospodarstw domowych w energię elektryczną. Wraz z nowo powstałymi farmami wiatrowymi w Pieckach i Tychowie RWE jest właścicielem trzech farm wiatrowych w Polsce, które łącznie mają moc 108 MW.

W Polsce, według informacji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, zainstalowano do września 2010 r. prawie 1,1 GW energii wiatrowej. Polski rząd chce zwiększyć moc zainstalowaną do roku 2020 do 6,1 gigawatów2. Aby móc osiągnąć ten cel, generowanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych jest wspierane przez system „zielonych certyfikatów“. Firmy oferujące energię elektryczną są zobowiązane do zaoferowania określonego poziomu procentowego energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Z tego zobowiązania mogą się zwolnić poprzez zakup odpowiednich certyfikatów.

Lokalizacja farm wiatrowych RWE w Polsce


[1] Średnie, roczne zużycie energii przez gospodarstwo domowe liczące 2 osoby.

[2] Źródło: Polityka Energetyczna Polski do 2010 roku

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
na suwalszczyźnie wieje coraz mocniej ;)
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl