Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE - TELEKOMUNIKACJA - LTE - RBS 6000 - DANIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE

Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE
fot. Ericsson

Duński wiodący operator TDC zamierza zmodernizować sieć radiową do standardu 4G. W tym celu wybrał firmę Ericsson jako dostawcę i zarządcę swojej ogólnokrajowej sieci mobilnej. Kontrakt został zbudowany na istniejącym strategicznym patrnerstwie pomiędzy obiema firmami. Na mocy umowy Ericsson dostarczy kompleksowe rozwiązanie 4G/LTE – włączając w to radiową sieć dostępową oraz sprzęt  do obsługi sieci rdzeniowej, a także usługi Managed Services.  Dla firmy Ericsson to pierwszy taki pełnozakresowy kontrakt Managed Services w sieci LTE/Evolved Packet Core (EPC).

Duńczycy skorzystają z nowego rozwiązania gdy będą chcieli uzyskać dostęp do aplikacji, które do poprawnego działania wymagają dużych prędkości pobierania oraz wysyłania. W nowej sieci LTE. zostaną znacząco poprawione czasy opóźnień w sieci oraz jej przepustowość.

Jess Ibsen, CTO TDC powiedział: „Naszym najwyższym priorytetem jest dostarczanie klientom wspaniałych i niezawodnych rozwiązań. Dlatego jest dla nas ważne, aby przejście naszej sieci w kierunku technologii LTE odbyło się gładko i tak szybko, jak to tylko możliwe. Wybór firmy Ericsson jak dostawcy tej technologii oznacza kontynuację oraz rozwój strategicznej współpracy firmy TDC i Ericsson. Jesteśmy pewni, że zmiana technologii w naszej sieci mobilnej odbędzie się bez zakłóceń i że Ericsson dostarczy naszym klientom najlepsze z możliwych doświadczenia z korzystania z nowej sieci LTE.”

“To historyczny dzień dla nas – nie tylko z perspektywy biznesowej firmy działającej w Danii ale również z punktu widzenia międzynarodowego dlatego, że TDC to ważny klient dla całej firmy Ericsson.” – powiedział Lars Tofft, szef firmy Ericsson w Danii i Norwegii. „Dzięki rozszerzeniu naszej strategicznej współpracy z operatorem TDC otrzymaliśmy szansę, aby potwierdzić pozycję lidera w technologii LTE oraz możliwości świadczenia wysokiej jakości usług Managed Services. Usługi te będą wspierać pomyślne uruchomienie oraz obsługę nowej sieci LTE.”

Kontrakt obejmuje dostawę radiowej sieci dostępowej ze stacjami bazowymi RBS 6000, kompletnego rozwiązania Evolved Packet Core oraz pełnego zakresu usług Managed Services. Budowa i modernizacja sieci rozpoczyna się natychmiast. 

Źródło: Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl