Ponad 600 studentów wzięło udział w wykładach i warsztatach odbywających się w ramach rajdu "Tieto-on-Tour".
W ciągu 10 dni eksperci firmy Tieto odwiedzili pięć polskich uczelni technicznych: w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Bydgoszczy i Gdańsku. Z młodymi ludźmi rozmawiali na temat nowych technologii. W każdym miejscu towarzyszył im specjalny pojazd - Mobile Briefing Center (MBC).
Celem rajdu, będącego częścią programu "Passion for Future", jest dzielenie się wiedzą oraz dialog z młodymi programistami. Realizacji tych zadań sprzyja właśnie MBC - 17-metrowy pojazd będący centrum wiedzy na kółkach. W jego wnętrzu zainteresowani programem studenci mogli się przyjrzeć najnowszym technologiom w zakresie videokonferencji, komunikacji i technik prezentacji.
Oprócz tego młodzi ludzie mogli wziąć udział w serii wykładów dotyczących nowoczesnych technologii. Dodatkową atrakcją były całodzienne warsztaty CodeRetreat, w trakcie których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności poprzez ćwiczenie Test-Driven Development w parach oraz pisanie tzw. "czystego kodu". Unikatowa formuła tych warsztatów powstała w USA, a od niedawna jest popularyzowana w Polsce.
"Wykłady i warsztaty przeprowadzone w ramach Tieto-on-Tour spotkały się z naprawdę dużym zainteresowaniem studentów - ocenia przedstawiciel firmy, Michał Szostkowski. - Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale i pozytywne opinie na stronie Tieto Poland na Facebooku. Młodzi programiści zadawali wiele pytań i było widać, że naprawdę interesują się nowymi technologiami. Widzimy w tych ludziach zapał i pasję, a to najbardziej motywuje nas do podejmowania nowych inicjatyw, podczas których dzielimy się z nimi wiedzą. Niedługo, w ramach +Tieto Passion for Future+ ruszy nasz kolejny projekt".
Tieto-on-Tour jest realizowanym od dwóch lat międzynarodowym działaniem Tieto Corporation, w ramach którego pracownicy firmy odwiedzają Skandynawię, Europę Centralną i Rosję, prezentując ostatnie osiągnięcia w IT, nowe koncepcje oraz pomysły na to, jak usprawnić działalność biznesową i zwiększyć produktywność dzięki rozwiązaniom informatycznym.
PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |