Stacje energetyczne dla elektrowni wiatrowych na Dolnym Śląsku - OZE - ENERGETYKA WIATROWA - ABB - STACJE ENERGETYCZNE - FARMA WIATROWA - DOLNY ŚLĄSK - ENERGIAPRO
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Stacje energetyczne dla elektrowni wiatrowych na Dolnym Śląsku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Stacje energetyczne dla elektrowni wiatrowych na Dolnym Śląsku

Stacje energetyczne dla elektrowni wiatrowych na Dolnym Śląsku

ABB podpisała kontrakty na dostawę dwóch stacji elektroenergetycznych 20/110 kV wraz z siecią kablową SN dla farm wiatrowych, które powstaną w województwie dolnośląskim. Inwestycje dla Farmy Wiatrowej Łukaszów o mocy 34 MW oraz Modlikowice o mocy 24 MW mają zostać zakończone do 30 września przyszłego roku.

Obie farmy wiatrowe powstaną w gminie Zagrodno w województwie dolnośląskim i zostaną podłączone do sieci zarządzanej przez Koncern Energetyczny EnergiaPro. 

Łukaszów powstanie na zlecenie spółki Amon, natomiast Modlikowice na zlecenie firmy Talia. Obie firmy w całości należą do Polish Energy Partners SA.

Firma ABB przyjęła na siebie odpowiedzialność za wykonanie kompleksowych robót elektroenergetycznych i niezbędnych robót budowlanych dla stacji 20/110 kV wraz z siecią kablową SN na potrzeby nowych elektrowni wiatrowych.

Przedmiotem kontraktów jest dostawa, montaż i uruchomienie stacji, sieci kablowej, teletechnicznej światłowodowej oraz instalacji uziemiającej. Stacje energetyczne zostaną dostarczone „pod klucz” wraz z aparaturą WN i zabezpieczeniową, m.in. transformatorami mocy i przekładnikami kombinowanymi prądowo-napięciowymi. ABB przeprowadzi również szkolenie załogi inwestora i weźmie udział w testach obu farm.

Ponieważ w tego typu realizacjach ważne są aspekty eksploatacyjne i serwisowe, dlatego zastosowane urządzenia i systemy będą się charakteryzować łatwą obsługą i wysoką niezawodnością. Ewentualna awaria aparatury mogłaby bowiem spowodować przestój farmy, a co za tym idzie, duże straty finansowe dla inwestora.

ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl