PGE angażuje się w prace nad nowoczesną technologią węglową - WĘGIEL - PGE - TECHNOLOGIA - WĘGLOWE OGNIWA PALIWOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności PGE angażuje się w prace nad nowoczesną technologią węglową
drukuj stronę
poleć znajomemu

PGE angażuje się w prace nad nowoczesną technologią węglową

PGE angażuje się w prace nad nowoczesną technologią węglową
źródło: http://www.pgesa.pl
PGE Polska Grupa Energetyczna, największy producent energii w Polsce, znalazła się wśród podmiotów powołujących konsorcjum naukowo – przemysłowe o nazwie „Węglowe Ogniwa Paliwowe”. Konsorcjum zostało powołane z inicjatywy Ministra Gospodarki. Będzie ono działać na rzecz zwiększenia sprawności wytwarzania energii poprzez rozwijanie technologii węglowych ogniw paliwowych.

W dniu 16 czerwca 2010r., porozumienie w imieniu Zarządu PGE podpisali Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych Marek Szostek oraz Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Piotr Szymanek.

Obok PGE, do konsorcjum przystąpiły: Katowicki Holding Węglowy, Kompania Węglowa, Południowy Koncern Energetyczny - Grupa Tauron, Politechnika Częstochowska, Politechnika Śląska i Politechnika Wrocławska.
Celem konsorcjum jest zbudowanie i zademonstrowanie pracy węglowego ogniwa paliwowego o wielkości pozwalającej na sprawdzenie możliwości wdrożenia tej technologii na skalę przemysłową.

Biorąc pod uwagę wiek większości bloków węglowych pracujących w tej chwili w polskich elektrowniach, w naszej branży inwestycje w Badania i Rozwój są wręcz obowiązkiem.  Dlatego bez wahania przystępujemy do tego konsorcjum – powiedział Piotr Szymanek, Wiceprezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Węglowe ogniwo paliwowe to czysta i wysokosprawna technologia, która zmienia energię chemiczną zawartą w paliwie bezpośrednio w energię elektryczną. Paliwo nie jest spalane w sposób tradycyjny, a sprawność węglowego ogniwa paliwowego jest  wyższa od sprawności konwencjonalnego bloku węglowego.

pgesa.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl