PGE dopuszczona do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Energa SA - PGE - ENERGA - MINISTERSTWO SKARBU PAŃSTWA - PODAŻENERGII ELEKTRYCZNEJ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności PGE dopuszczona do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Energa SA
drukuj stronę
poleć znajomemu

PGE dopuszczona do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Energa SA

PGE dopuszczona do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Energa SA
źródło: http://www.pgesa.pl
PGE Polska Grupa Energetyczna SA znalazła się w gronie firm dopuszczonych do badania ksiąg spółki Energa SA w związku z jej planowaną sprzedażą przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Biorąc pod uwagę obecną pozycję finansową PGE, a także doświadczenie w sektorze energetycznym, PGE jest dobrze przygotowana do przeprowadzenia transakcji i pełnienia roli strategicznego inwestora Energa.

Połączenie PGE i Energa pozwoli rozwiązać istotny problem, coraz bardziej realny
z perspektywy klientów, jakim jest niewystarczająca podaż energii elektrycznej w sytuacji rosnącego popytu. Problem ten w dużej mierze dotyczy obszaru północno-wschodniej Polski, gdzie zużycie prądu znacznie przekracza moce wytwórcze Energa. Ewentualne połączenie nie będzie miało wpływu na ceny energii dostarczanej klientom.

Zapewnienie klientom końcowym stabilnych dostaw prądu po konkurencyjnych cenach będzie możliwe zarówno dzięki wykorzystaniu energii wytwarzanej w istniejących elektrowniach PGE, jak i inwestycjom w nowe moce wytwórcze i sieć dystrybucji. Posiadane przez PGE środki własne gwarantują, że inwestycje te zostaną zrealizowane, a koszty pozyskania pieniądza będą niższe niż w przypadku innych inwestorów.

Ponadto połączenie potencjałów PGE i Energa w ramach jednej grupy stwarza warunki zabezpieczające realizację projektu budowy elektrowni jądrowej. Jedna z planowanych lokalizacji elektrowni jądrowej znajduje się na terenie obsługiwanym obecnie przez Energa, co w naturalny sposób zapewni odbiorcom dostęp do energii elektrycznej pochodzącej z bliskiej lokalizacji.

Energa, po ewentualnym połączeniu z PGE będzie funkcjonowała pod dotychczasową nazwą, a jej siedziba pozostanie w Gdańsku.

PGE

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl