Przyjdź pod Pałac po świetlówkę - WARSZAWA - GODZINA DLA ZIEMI - WWF - AKCJA SPOŁECZNA - IKEA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przyjdź pod Pałac po świetlówkę
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przyjdź pod Pałac po świetlówkę

Przyjdź pod Pałac po świetlówkę

Dziś o godz. 20.30 stolica po raz kolejny zaangażuje się w akcję „Godzina dla Ziemi” WWF. Światła charakterystycznych dla miasta obiektów i budynków, w tym Pałac Kultury i Nauki, zgasną na godzinę. WWF Polska zaprasza do włączenia się do akcji wszystkich warszawiaków – zgaszenia świateł w domu oraz przyjścia na happening pod Pałacem Kultury.

27 marca o godz. 20.30 w dniu „Godziny dla Ziemi” WWF odbędzie się happening zorganizowany przez organizację ekologiczną WWF w Parku Świętokrzyskim pod PKiN (skwer przy fontannie od ul. Świętokrzyskiej). Gościem specjalnym będzie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. O 20.30, kiedy na godzinę Pałac Kultury pogrąży się w ciemności, mieszkańcy Warszawy, którzy przyjdą na happening ze swoją żarówką otrzymają w prezencie od WWF i IKEA energooszczędną świetlówkę. Świetlówki będą rozdawane przez gwiazdy, które włączają się w walkę ze zmianami klimatycznymi i które wsparły już akcję „Godzina dla Ziemi” WWF.

Hanna Gronkiewicz-Waltz angażuje się w akcję już po raz trzeci. W poprzednich latach w stolicy światło wyłączono w ponad 100 obiektach. .„Warszawa wspiera WWF od początku. W tym roku potwierdzamy swoje zaangażowanie w akcję, wyłączając kilkadziesiąt miejskich budynków, m.in. Pałac Kultury i Nauki, iluminacje mostów czy mury obronne Starego Miasta. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz - Dla nas najważniejszy jest wymiar edukacyjny „Godziny dla Ziemi” WWF. Stolica Polski – obok innych miast polskich i zagranicznych da kolejny sygnał, że ochrona środowiska jest dla nas ważna, że Warszawa jest ekologiczna.”

W stolicy w trakcie „Godzinę dla Ziemi” WWF zgasną m.in. wszystkie mosty, wiele kościołów, hoteli i centrów handlowych, a także Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki, Zamek Królewski, Kancelaria Prezydenta i Premiera, kościół Św. Anny w Wilanowie, Katedra Jana Chrzciciela oraz Oświetlenie w Parku im. Stefana Żeromskiego. Dzięki wsparciu pani prezydent zgasną światła także w większości budynków, których zarządzanie leży w gestii Urzędu Miasta Warszawa. Ratusz zaangażował ponadto do udziału w „Godzinie dla Ziemi” WWF placówki edukacyjne – już ponad 200 szkół i przedszkoli zgłosiło chęć udziału w akcji.

Liczymy, że Warszawiacy nie zawiodą i tak jak w poprzednich latach licznie przyłączą się do naszej akcji – mówi koordynatorka „Godziny dla Ziemi” WWF Sylwia Wódz.

Zgaszenie światła na godzinę podczas „Godziny dla Ziemi” WWF to symboliczny gest - celem akcji jest demonstracja jedności, determinacji i wiary w to, że świat potrafi zjednoczyć się, by sprostać jednemu z największych wyzwań naszych czasów – zmianom klimatycznym. WWF zachęca w ten sposób do gaszenia zbędnego światła także na co dzień.

Akcja nabiera coraz większego rozpędu, a liczba miast deklarujących przyłączenie do inicjatywy stale rośnie. Do tej pory swoje poparcie wyraziło też ponad 60 znanych osób – dziennikarzy, aktorów i muzyków. Do akcji oficjalnie przyłączyło się 29 miast, w tym 14 wojewódzkich.

Zaproszenie na happening

Źródło: www.wwf.pl/godzinadlaziemi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl