Nowy ebook Microchip i Mouser podkreśla prostotę i wydajność 8-bitowych mikrokontrolerów - E-BOOK - MIKROKONTROLERY MIKROCHIP - INTERNET RZECZY - WEARABLE ELECTRONIC - INDUSTRIAL IOT - PROJEKTOWANIE IOT - MICROCHIP TECHNOLOGY - MOUSER ELECTRONICS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy ebook Microchip i Mouser podkreśla prostotę i wydajność 8-bitowych mikrokontrolerów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy ebook Microchip i Mouser podkreśla prostotę i wydajność 8-bitowych mikrokontrolerów

Nowy ebook Microchip i Mouser podkreśla prostotę i wydajność 8-bitowych mikrokontrolerów

Mouser Electronics, Inc., wiodący w branży dystrybutor wprowadzający nowe produkty do obrotu (NPI) i oferujący najszerszy wybór półprzewodników oraz podzespołów elektronicznych, opublikował wydanie nowy e-book we współpracy z firmą Microchip Technology, w którym podkreśla korzyści i przykłady zastosowań 8-bitowych mikrokontrolerów (MCU).

W publikacji "The Mighty 8-Bit Microcontroller" liderzy branży przedstawiają unikalne spojrzenie na to, w jaki sposób 8-bitowe mikrokontrolery mogą być idealnym wyborem w zastosowaniach motoryzacyjnych, przemysłowych, medycznych i dla elektroniki użytkowej, nawet w porównaniu z bardziej wydajnymi urządzeniami 16- i 32-bitowymi.

W motoryzacji 8-bitowe mikrokontrolery mogą być preferowane w podsystemach pojazdów ze względu na swoją prostotę i wydajność, które pomagają utrzymać kompaktową konstrukcję. Firma Microchip oferuje rozwiązania, takie jak mikrokontrolery AVR® EA, dostosowane do aplikacji motoryzacyjnych i spełniające normy branży automotive.

W przemyśle 8-bitowe mikrokontrolery mogą również zapewnić projektantom uproszczone rozwiązanie, oferując tylko te funkcje, które są potrzebne do wykonania danego zadania i eliminując nadmiarowe koszty projektu. Kompaktowa konstrukcja 8-bitowych MCU umożliwia projektantom aplikacji przemysłowych wdrożenie architektury opartej na modułach przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów i złożoności systemu na minimalnym poziomie. Firma Microchip oferuje 8-bitowe mikrokontrolery, w tym wybrane MCU AVR DD, zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

W branży medycznej urządzenia do noszenia na ciele (wearables) i monitorujące stan zdrowia muszą zawierać czujniki do monitorowania danych biometrycznych, mikrokontrolery do interpretowania i przekazywania danych z czujników oraz sprzęt do komunikacji bezprzewodowej w celu przesyłania danych. Jednocześnie urządzenia te często są przenośne i zasilane bateryjnie, co oznacza, że zużycie energii jest istotnym zagadnieniem. W tego typu zastosowaniach Internetu Rzeczy Medycznych (IoMT), 8-bitowe MCU oferują unikalne połączenie wydajności i efektywności energetycznej.

W elektronice użytkowej kluczowy jest rozmiar produktu i jego przystępna cena. Z tego powodu 8-bitowe MCU, takie jak seria PIC16F18x, mogą być idealnym wyborem ze względu na ich prostszą konstrukcję i mały rozmiar opakowania. Kolejnym ważnym aspektem w branży elektroniki użytkowej jest czas pracy baterii, ponieważ wiele urządzeń konsumenckich jest przenośnych i zasilanych bateryjnie. 8-bitowe MCU, takie jak seria PIC16F171, oferują wyjątkowo niskie zużycie energii bez poświęcania wydajności lub funkcjonalności.

W elektronice konsumenckiej kluczowe znaczenie mają rozmiar produktu i dostępność cenowa. Z tego powodu 8-bitowe MCU, takie jak seria PIC16F18x, mogą być idealnym wyborem ze względu na ich prostszą konstrukcję i niewielki rozmiar obudowy. Kolejnym ważnym aspektem w branży elektroniki użytkowej jest czas pracy baterii, ponieważ wiele urządzeń konsumenckich jest przenośnych i zasilanych bateryjnie. 8-bitowe MCU, takie jak seria PIC16F171, oferują wyjątkowo niskie zużycie energii bez poświęcania wydajności lub funkcjonalności.

Aby przeczytać cały e-book "The Mighty 8-Bit Microcontroller", odwiedź stronę https://resources.mouser.com/explore-all/the-mighty-8-bit-microcontroller/

>> Więcej informacji o firmie Microchip Technology można znaleźć na stronie:
https://eu.mouser.com/manufacturer/microchip/

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Mouser Electronics Poland
Mouser Electronics Poland
ul. Wyscigowa 56e, Wrocław
tel.  +48 71 749 74 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl