Wyzwanie projektowe Upcycle IoT z Microchip i element14 - FARNELL - MICROCHIP - KONKURS TECHNOLOGICZNY - INTERNET RZECZY - UPCYCLING - MICROCHIP TECHNOLOGY - ELEMENT14
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyzwanie projektowe Upcycle IoT z Microchip i element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyzwanie projektowe Upcycle IoT z Microchip i element14

Wyzwanie projektowe Upcycle IoT z Microchip i element14

element14 zachęca do przetwarzania e-odpadów w projekty związane z Internetem rzeczy (IoT)

element14, społeczność Avnet, we współpracy z Microchip, niedawno uruchomiła wyzwanie projektowe „Upcycle IoT”, pionierską inicjatywę mającą na celu zainspirowanie społeczności element14 do ponownego wykorzystania odpadów elektronicznych w innowacyjnych projektach powiązanych z Internetem rzeczy (IoT). Wyzwanie zachęca członków społeczności do tchnięcia nowego życia w stare lub nieprawidłowo działające urządzenia elektroniczne poprzez zintegrowanie ich z unikalnymi projektami IoT.

20 wybranych uczestników otrzyma Microchip SAM E51 Curiosity Nano i wybór płytek MikroE Click Boards do wykorzystania i nadania staremu sprzętowi aktualizacji IoT lub ożywienia niedziałającej tablicy kontrolnej — jest to jednocześnie szansa na poznanie piękna upcyklingu i rywalizacji o nagrody. 

„Przy ponad 50 milionach ton metrycznych e-odpadów generowanych na całym świecie, cieszymy się, że możemy rozpocząć wyzwanie, które edukuje naszą społeczność na temat upcyklingu, jednocześnie redukując część e-odpadów w ciągu roku” — powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media dla element14. „Z niecierpliwością czekamy na kreatywne sposoby, w jakie nasi członkowie ożywiają projekt i generują świetne wyniki”. 

Projektanci biorący udział w wyzwaniu mogą puścić wodze fantazji, potencjalnie tworząc projekty takie jak:

  • Modernizacja wadliwie działającej pralki z funkcjami IoT, aby powiadomić użytkowników o zakończeniu prania.
  • Dodanie systemu zdalnego powiadamiania do skutera elektrycznego dziecka, aby przypomnieć mu, kiedy nadszedł czas, aby wrócić do domu.
  • Naprawa zepsutego sprzętu laboratoryjnego i umożliwienie mu raportowania wyników na platformie danych IoT.
  • Przekształcenie przestarzałego klimatyzatora w inteligentne urządzenie podłączone do IoT, którym można sterować za pomocą aplikacji na smartfon.

Zgłoszenia do wyzwania projektowego „Upcycle IoT” będą przyjmowane od 8 do 29 września. Wybrani uczestnicy otrzymają platformę SAM E51 Curiosity Nano i muszą przesłać swoje projekty wraz z co najmniej pięcioma wpisami na blogu do 12 grudnia 2023 r. 

Zwycięzca głównej nagrody w wyzwaniu otrzyma Jackery Solar Generator 1000 i panel słoneczny Jackery SolarSaga 100 W. Dodatkowo zdobywca drugiego miejsca otrzyma przenośną elektrownię Jackery Explorer 550. Wszyscy uczestnicy wyzwania otrzymają nagrodę końcową w postaci ściennej zgniatarki do puszek.  

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyzwania „Upcycle IoT” i zarejestrować się w konkursie, odwiedź stronę https://community.element14.com/UpcycleIoT.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl