Nowa platforma elektroniczna open-source Arduino UNO R4 dostępna w Farnell - OPEN SOURCE - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - ARDUINO - ARDUINO-UNO - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - SYSTEMY EMBEDDED - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa platforma elektroniczna open-source Arduino UNO R4 dostępna w Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa platforma elektroniczna open-source Arduino UNO R4 dostępna w Farnell

Nowa platforma elektroniczna open-source Arduino UNO R4 dostępna w Farnell
fot. Arduino UNO R4 Minima

Nowe Arduino UNO R4 jest dostępne w dwóch wersjach, oferując bezprecedensową wydajność oraz nowe możliwości, zarówno dla społeczności twórców, jak i profesjonalnych projektantów.

Farnell oferuje teraz klientom dwie nowe płytki Arduino UNO R4, jeszcze bardziej rozszerzając swoje portfolio popularnej rodziny UNO.

Płytki Arduino UNO R4 są dostępne w dwóch wersjach: UNO R4 Minima i UNO R4 Wi-Fi, zapewniając niespotykaną wydajnośćoraz nowe możliwości dla twórców, a także początkujących, jak i doświadczonych programistów, oferując inwestycję opłacalną na każdym poziomie.

Opierając się na zaawansowanych funkcjach rodziny UNO, UNO R4 wprowadza 32-bitową architekturę z wieloma nowymi możliwościami. UNO R4 jest napędzane przez 32-bitowy procesor Renesas RA4M1 Cortex®-M4, który zapewnia znacznie zwiększą moc obliczeniową, pamięć i funkcjonalność. Ulepszenia te są w pełni kompatybilne wstecz i nie wpływają negatywnie na współpracę z istniejącymi ekranami czy akcesoriami.

Wersja UNO R4 Minima zapewnia wysokiej klasy, wydajną i niedrogą technologię dla projektantów, którzy chcą dysponować mocą oraz szybkością najnowszego mikrokontrolera, ale nie potrzebują dodatkowych funkcji. Wbudowane piny SWD zapewniają prosty sposób na podłączenie sond debugujących innych firm, które dodatkowo gwarantują niezawodne działanie systemu.

UNO R4 Wi-Fi jest wyposażone w koprocesor Espressif ESP32-S3-mini oraz oferuje łączność Wi-Fi i Bluetooth, zapewniając solidny dostęp do Internetu dla projektów Internetu rzeczy (IoT).

Arduino UNO R4 Minima

Kluczowe cechy wspólne nowych modeli Arduino UNO R4:

 • procesor Renesas RA4M1 (Arm Cortex®-M4), który działa z częstotliwością 48 MHz i zapewnia trzy razy większą wydajność w porównaniu do UNO R3,
 • zwiększona pamięć SRAM z 2 kB do 32 kB i pamięć flash zwiększona z 32 kB do 256 kB w celu obsługi bardziej złożonych projektów,
 • 12-bitowy analogowy przetwornik cyfrowo-analogowy,
 • wbudowany wzmacniacz operacyjny, 
 • port USB-C, 
 • maksymalne napięcie zasilania 24 V z ulepszoną konstrukcją termiczną,
 • magistrala CAN i port SPI umożliwiające użytkownikom redukcję okablowania oraz wykonywanie równoległych zadań poprzez podłączenie wielu ekranów,
 • urządzenie HID do emulacji myszy lub klawiatury.

Ponadto UNO R4 Wi-Fi zawiera:

 • Bluetooth/Wi-Fi o niskim poborze energii,
 • w pełni adresowalną matrycę LED 12x8,
 • złącze Qwic 12C do zewnętrznej łączności I2C,
 • RTC z obsługą baterii buforowej,
 • diagnostykę błędów w czasie pracy.

Romain Soreau, Head of Single Board Computing w Farnell powiedział: „Niezależnie od tego, gdzie jesteś na skali rozwoju, od początkującego do bardzo doświadczonego profesjonalisty, nowa płytka UNO R4 zapewnia twórcom i projektantom znaczny wzrost wydajności, a co za tym idzie — moc przekształcania nowych możliwości aplikacji w rzeczywistość”.

Keith Jackson, Arduino Marketing, powiedział: „Rozszerzenie naszego portfolio w Farnell znacznie zwiększa dostępność naszych produktów dla właściwych osób i sprawia, że są one dostępne w odpowiednim czasie. Nasza organizacja wciąż rośnie w siłę, co jest korzyścią dla projektantów i programistów na całym świecie”.

Arduino to platforma do projektowania elektroniki o otwartym kodzie, oparta na elastycznym, łatwym w obsłudze sprzęcie i oprogramowaniu. Przez lata Arduino było mózgiem tysięcy projektów — od przedmiotów codziennego użytku po złożone instrumenty naukowe. Wokół tej platformy otwartego źródła zgromadziła się ogólnoświatowa społeczność twórców, w tym: studentów, hobbystów, artystów, programistów i profesjonalistów. Ich wkład przyczynił się do powstania niesamowitej ilości dostępnej wiedzy, która może być bardzo pomocna, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów.

Nowe płytki Arduino UNO R4 są dostępne w Farnell w regionie EMEA.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl