Nowy komputer jednopłytkowy Arduino Pro Portenta C33 - ARDUINO - KOMPUTER JEDNOPŁYTKOWY - INTERNET RZECZY - IIOT - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRIAL IOT - SYSTEM ON CHIP - PORTENTA C33
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy komputer jednopłytkowy Arduino Pro Portenta C33
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy komputer jednopłytkowy Arduino Pro Portenta C33

 Nowy komputer jednopłytkowy Arduino Pro Portenta C33
fot. Arduino Pro Portenta C33

Ekonomiczny, wydajny i usprawniony moduł sprawia, że automatyzacja Internetu rzeczy (IoT) jest dostępna dla wszystkich dzięki przemysłowej jakości i gwarantowanemu bezpieczeństwu.

Farnell ogłasza dodanie do swojej oferty nowego rozwiązania SoM (System-on-Module) Arduino Pro Portenta C33. Ta wysokowydajna i usprawniona platforma przemysłowej jakości w przystępnej cenie zapewnia przyspieszoną drogę do automatyzacji Internetu rzeczy (IoT) i gwarantuje bezpieczeństwo.

Portenta C33 oferuje wysoką wydajność w niższej cenie, z której znana jest odnosząca sukcesy gama produktów Portenta. Jest to możliwe dzięki szeregowi optymalizacji i ulepszeniu funkcji, które sprawiają, że to znakomity wybór do tworzenia przemysłowych aplikacji czasu rzeczywistego. Portenta C33 jest wyposażona w mikrokontroler Arm® Cortex®-M33 od światowego lidera Renesas. Obsługuje MicroPython, a także inne języki programowania wysokiego poziomu.

Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i Bluetooth® Low Energy (BLE), Portenta C33 jest idealnym rozwiązaniem dla bramek Internetu rzeczy (IoT), systemów zdalnego sterowania, zarządzania flotą i śledzenia procesów, a jej bezpieczny element gwarantuje bezpieczeństwo klasy przemysłowej na poziomie sprzętowym. Portenta C33 może również przeprowadzać bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania układowego za pośrednictwem Arduino Cloud lub innych usług hostingowych w chmurze innych firm.

Arduino Pro Portenta C33

Portenta C33 oferuje użytkownikom szybkie prototypowanie typu plug-and-play i stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla projektów na skalę przemysłową, takich jak:

 • bramki przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT),
 • monitorowanie maszyn w celu śledzenia OEE/OPE,
 • kontrola i zapewnienie jakości w obrębie linii,
 • monitorowanie zużycia energii, 
 • systemy kontroli urządzeń, 
 • gotowe do użycia prototypowanie Internetu rzeczy (IoT).

Rozwiązanie Portenta C33 — niezawodne, bezpieczne i o uznanej w branży mocy obliczeniowej, charakterystycznej dla rodziny Portenta — zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić firmom każdej wielkości możliwość dostępu do Internetu rzeczy (IoT) i czerpania korzyści z wyższego poziomu wydajności i automatyzacji.

Kluczowe cechy platformy: 

 • idealna do niskokosztowych aplikacji Internetu rzeczy (IoT) z łącznością Wi-Fi®/Bluetooth® LE (BLE),
 • obsługuje MicroPython i inne języki programowania wysokiego poziomu,
 • oferuje zabezpieczenia klasy przemysłowej na poziomie sprzętowym i bezpieczne aktualizacje oprogramowania układowego OTA,
 • wykorzystuje gotowe do użycia biblioteki oprogramowania i szkice Arduino,
 • idealna do monitorowania i wyświetlania danych w czasie rzeczywistym na pulpitach nawigacyjnych opartych na widżetach Arduino IoT Cloud,
 • kompatybilna z rodzinami Arduino Portenta i MKR,
 • posiada odlewane piny dla automatycznych linii montażowych.

Romain Soreau, szef działu komputerów jednopłytkowych (SBC) w Farnell, powiedział: „Cieszymy się, że możemy dodać ten ekscytujący nowy produkt do naszego portfolio Arduino. Klienci będą mogli szybko wdrożyć Portenta C33 w projektach przemysłowych, wykorzystując ogromną liczbę dostępnych bibliotek oprogramowania Arduino, i bezpiecznie przeprowadzać bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania układowego za pomocą Arduino IoT Cloud”.

Keith Jackson, Arduino Marketing, „Wiedza i dostęp do profesjonalnych programistów w Europie i Azji czynią z Farnell idealnego partnera do wprowadzenia tego nowego rozwiązania SoM. Wypełnia ono lukę między prototypowaniem a wdrażaniem na dużą skalę. Opłacalny charakter tego produktu otwiera ogromne możliwości dla bazy klientów IoT firmy Farnell”.

Arduino to platforma do projektowania elektroniki o otwartym kodzie, oparta na elastycznym, łatwym w obsłudze sprzęcie i oprogramowaniu. Przez lata Arduino było mózgiem tysięcy projektów — od przedmiotów codziennego użytku po złożone instrumenty naukowe. Wokół tej platformy otwartego źródła zgromadziła się ogólnoświatowa społeczność twórców: studentów, hobbystów, artystów, programistów i profesjonalistów. Ich wkład przyczynił się do powstania niesamowitej ilości dostępnej wiedzy, która może być bardzo pomocna zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów.

Arduino Pro Portenta C33

Nowe rozwiązanie Portenta C33 z Arduino Pro jest już dostępne w Farnell w regionie EMEA. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl