Płytki Arduino MKR1310 i Arduino Pro Nicla Vision wykorzystane w projektach ochrony globalnej populacji pszczół - FARNELL - OMRON - KONKURS TECHNOLOGICZNY - ARDUINO - PŁYTKA PROJEKTOWA - LORAWAN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Płytki Arduino MKR1310 i Arduino Pro Nicla Vision wykorzystane w projektach ochrony globalnej populacji pszczół
drukuj stronę
poleć znajomemu

Płytki Arduino MKR1310 i Arduino Pro Nicla Vision wykorzystane w projektach ochrony globalnej populacji pszczół

Płytki Arduino MKR1310 i Arduino Pro Nicla Vision wykorzystane w projektach ochrony globalnej populacji pszczół
fot. element14

Społeczność element14 ogłasza zwycięzców konkursu "Ocal pszczoły – wyzwanie projektowe". Zwycięzcy wykorzystali płytki Arduino do walki z problemami nękającymi globalną populację pszczół.

element14, społeczność Avnet, ogłosiła niedawno zwycięzców konkursu Ocal pszczoły – wyzwanie projektowe, którego celem było wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań do walki z alarmującym spadkiem populacji pszczół. Wyzwanie, które trwało od listopada do kwietnia, spotkało się z imponującym odzewem osób pasjonujących się ochroną globalnej populacji pszczół.

Ponieważ 1 na 4 gatunki pszczół jest zagrożony wyginięciem, konkurs Ocal pszczoły – wyzwanie projektowe zachęcił uczestników do wykorzystania mocy płytek Arduino MKR1310 i Arduino Pro Nicla Vision. Te najnowocześniejsze narzędzia umożliwiły uczestnikom zajęcie się krytycznymi kwestiami nękającymi pszczoły na całym świecie.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z kreatywności i pomysłowości, jaką wykazali się zwycięzcy konkursu "Ocal pszczoły – wyzwanie projektowe". Ich niezwykłe projekty nie tylko podkreślają moc technologii, ale także uwydatniają pilną potrzebę ochrony populacji pszczół” — powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media dla element14. „Dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom osoby te pokazały, że wspólny wysiłek może mieć wymierny wpływ na ochronę środowiska. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców za ich wyjątkowy wkład”.

Spośród 25 projektów uczestników zespół sędziów społeczności element14 uznał za zwycięzców dwa wyjątkowe projekty:

  1. Laureat nagrody głównej: Ralph Yamamoto, USA — Bee Healthy: Ralph stworzył monitor pszczół IoT podłączony do sieci LoRa WAN, który gromadzi dane na temat makiety ula pszczół. Projekt ten został zweryfikowany w zakresie dźwięku generowanego w zdrowym ulu, monitorując ruch wewnątrz za pomocą Arduino Nicla Sense i Nicla Vision. Zdalny węzeł jest zasilany energią słoneczną i wykorzystuje sieć The Things Network do komunikacji.
  2. Zdobywca drugiego miejsca: Gough Lui, Australia — Bee Watch: Gough stworzył platformę zdalnego monitorowania pszczół o niskim poborze mocy, z osłoną środowiskową OMRON, czujnikiem czasu lotu na podczerwień, komunikacją LoRA WAN i lekkim układem MQTT na potrzeby telemetrii. Są to niesamowite blogi z doskonałym wykorzystaniem wizji komputerowej, która jest szkolona na literze B, ze względu na brak dostępu do prawdziwych pszczół.

W uznaniu wyjątkowej jakości zgłoszeń do konkursu, społeczność element14 wyśle również nagrody do dwóch zwycięzców z wyróżnieniem:

Zwycięzcy zostali wybrani na podstawie różnych kryteriów, w tym kreatywnego wykorzystania ich zestawów do opracowania skutecznych rozwiązań dla populacji pszczół oraz rywalizacji co najmniej pięciu postów na blogu w ramach konkursu.

W ramach zasłużonych nagród, zdobywca głównej nagrody otrzymał rower elektryczny VIVI dla dorosłych o wartości około 1399 USD, wraz z darowizną w wysokości 500 USD na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się pszczołami. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał elektryczną hulajnogę Segway Ninebot ES1L o wartości około 800 USD, wraz z darowizną w wysokości 500 USD na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się pszczołami. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrodę w postaci hotelu dla pszczół.

Aby zapoznać się ze zwycięskimi projektami i dowiedzieć się więcej o niezwykłej pracy społeczności element14 i jej członków, odwiedź stronę https://community.element14.com/challenges-projects/design-challenges/save-the-bees-design-challenge/b/blog/posts/winners---save-the-bees-design-challenge.

Ponadto Farnell rozpoczął nową globalną kampanię mającą na celu ratowanie pszczół. Za każde zamówienie Farnell złożone na całym świecie, jedna pszczoła zostanie uratowana dzięki darowiźnie wspierającej misję firmy, polegającą na adopcji trzech milionów pszczół na całym świecie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://pl.farnell.com/save-the-bees.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl