Oprawy oświetleniowe drukowane w technologii 3D - OPRAWY OŚWIETLENIOWE LED - DRUK 3D - SIGNIFY - PHILIPS MYCREATION
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Oprawy oświetleniowe drukowane w technologii 3D
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oprawy oświetleniowe drukowane w technologii 3D

Oprawy oświetleniowe drukowane w technologii 3D
fot. Signify

Drukowane oprawy 3D zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, dzięki czemu pozwalają na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz wyeliminowanie odpadów, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. 

Signify zaprezentuje nowe produkty z kolekcji zrównoważonego oświetlenia drukowanego w technologii 3D, podczas międzynarodowych targów designu Salone del Mobile. W trakcie wystawy zaprezentowane zostaną innowacyjne oprawy zaprojektowane przez światowej sławy projektantkę Aleksandrę Gacę oraz wielokrotnie nagradzana kolekcja Coastal Breeze firmy Signify, która w całości została wykonana z sieci rybackich pochodzących z recyklingu.

Odbywające się w dniach 18-23 kwietnia 2023 r. międzynarodowe targi designu Salone del Mobile przemienią Mediolan w światowe centrum innowacji i kreacji. Podczas wystawy Masterly – Dutch Design odwiedzający będą mogli zobaczyć niezwykłe oprawy oświetleniowe Signify drukowane w technologii 3D. Dla zwiedzających szczególną atrakcją mogą być nowe projekty autorstwa Aleksandry Gacy. Innowacyjne tkaniny zaprojektowane przez Gacę łączą ze sobą sztukę oraz architekturę, wykorzystując możliwości technologii druku 3D użytej do stworzenia produktów z serii Philips MyCreation

„Jako projektantka czuję się niezwykle zainspirowana technikami druku 3D opracowanymi przez Signify, ponieważ pozwalają mi one szybko i swobodnie dodawać moje tekstury i wzory do przedmiotów codziennego użytku” – mówi Aleksandra Gaca. „Bliskie są mi także wartości firmy związane z zaangażowaniem w zrównoważony rozwój. Produkty z linii Philips MyCreation Coastal Breeze to dowód na to, że połączenie wzornictwa i innowacji może przyczynić się do tworzenia piękniejszego świata oraz zrównoważonej przyszłości”.

Oprawy oświetleniowe drukowane w technologii 3D

Kolejny wymiar zrównoważonego rozwoju

Dzięki oprawom drukowanym w 3D Signify wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego projektowania. Wykorzystana technologia pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla oraz zmniejszyć ilość odpadów zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym. Wszystkie oprawy tworzone przy wykorzystaniu technologii druku 3D są wykonane w co najmniej 55 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu lub są pochodzenia biologicznego. Udoskonalony proces produkcyjny zmniejsza liczbę niezbędnych komponentów nawet o 40 proc. i eliminuje potrzebę stosowania kleju, co znacznie ułatwia demontaż oraz recykling części w celu ich ewentualnej naprawy lub odnowienia produktu. Dodatkowo dobór odpowiednich materiałów do produkcji pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla, a ponieważ wszystkie produkty są drukowane na żądanie, to żadne elementy kolekcji nie są marnowane.

Na targach Salone del Mobile zaprezentowana zostanie także wielokrotnie nagradzana kolekcja Signify Coastal Breeze. Produkty z gamy Coastal Breeze zostały w całości wykonane z sieci rybackich pochodzących z recyklingu, przekształconych w stylowe oraz funkcjonalne elementy dekoracyjne dla domu.

Philips MyCreation: zrównoważone projektowanie to podstawa

Dział zajmujący się technologią druku 3D jest jedną z najszybciej rozwijających się jednostek biznesowych w Signify. Swoim działaniem przyczynia się do realizacji celu wyznaczonego przez firmę, jakim jest podwojenie przychodów z obiegu zamkniętego do 32 proc. w 2025 r. W roku bieżącym firma Signify połączyła wszystkie profesjonalne i konsumenckie kolekcje drukowane w technologii 3D pod marką Philips MyCreation. Philips MyCreation obejmuje teraz produkty od Lightolier, Shaper Pretalux firmy Cooper Lighting Solutions oraz Philips Tailored Lighting i łączy w sobie jakość oraz doskonałe wzornictwo i zrównoważony rozwój, które cechują wszystkie kolekcje.

Targi Salone del Mobile przyciągają rocznie ponad 300 000 odwiedzających, którzy chcą zobaczyć ekskluzywne projekty oraz wysokiej jakości produkty. Signify będzie obecny na pierwszym piętrze Holenderskiego Pawilonu Designu w Palazzo dei Giuresconsulti w Sala Donezelli. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl