Czujniki IPS od Piera Systems do monitorowania jakości powietrza - CZUJNIKI I SENSORY - FARNELL - MONITORING POWIETRZA - IPS - JAKOŚĆ POWIETRZA - PIERA SYSTEMS - INTELLIGENT PARTICLE SENSOR - CZUJNIK IPS
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Czujniki IPS od Piera Systems do monitorowania jakości powietrza
drukuj stronę
poleć znajomemu

Czujniki IPS od Piera Systems do monitorowania jakości powietrza

Czujniki IPS od Piera Systems do monitorowania jakości powietrza

Farnell podpisał nowe porozumienie dystrybucyjne z Piera Systems na sprzedaż rodziny bardzo dokładnych czujników cząstek stałych — Intelligent Particle Sensor („IPS”). Te wszechstronne czujniki oferują wyjątkową precyzję przy niskich kosztach i zostały zaprojektowane z myślą o łatwej integracji, co czyni je realną opcją do szerokiego zastosowania w różnych środowiskach, takich jak biura, szpitale, szkoły oraz inne.

Nacisk na monitorowanie jakości powietrza wrasta w miarę jak świat zmaga się ze skutkami pandemii i pilną potrzebą rozwiązania problemu zmian klimatycznych. Jakość powietrza w pomieszczeniach ma bezpośredni i znaczący wpływ na zdrowie ludzi — od zmniejszenia produktywności po wywoływanie poważnych chorób. Najmniejsze cząsteczki, o rozmiarze poniżej 1 mikrona, są najbardziej niebezpieczne, ponieważ są łatwo wchłaniane do krwiobiegu. Czujniki IPS od Piera Systems posiadają niezależny certyfikat potwierdzający, że wykrywają te sub-mikronowe cząstki z dokładnością do PM.01, w porównaniu z większością innych czujników, które podają jedynie wartości szacunkowe.

Są to bardzo czułe optoelektroniczne czujniki cząstek, które wykorzystują technologię odczytu zliczania fotonów. Dzięki kompaktowej budowie oraz niskiemu zużyciu energii czujnik IPS może szybko gromadzić i odczytywać dane, a jednocześnie identyfikować cząstki stałe na podstawie ich wielkości. Czujnik występuje w trzech modelach (seria 3, 5 i 7), z których każdy ma inną liczbę pojemników wyjściowych. Regulacja czułości pozwala na uzyskanie najwyższej dokładności i wszechstronności.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Piera Systems w celu dostarczenia dokładnych danych o jakości powietrza klientom na całym świecie” — powiedziała Sarah Priebe, Product Segment Leader, Global Sensors w Farnell. „Nasza współpraca z Piera Systems pozwoli nam na dotarcie do nowych rynków i nowych zastosowań dzięki niskim kosztom i wysokiej dokładności czujników IPS”.

„Porozumienie z Farnell stanowi ogromny kamień milowy na naszej drodze do dostarczania bardziej kompletnych rozwiązań w zakresie jakości powietrza i poprawy wyników zdrowia” — powiedział Vin Ratford, dyrektor generalny Piera Systems. „Jesteśmy podekscytowani możliwością wykorzystania globalnego zasięgu Farnell w celu dostarczenia tej przełomowej technologii jakości powietrza do klientów na całym świecie”.

Czujnik cząstek Intelligent Particle Sensor (IPS) od Piera Systems jest teraz dostępny w Farnell, Newark i element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl