Mouser Electronics ogłasza współpracę z DS PENSKE w 9. sezonie Formuły E - NAPĘD ELEKTRYCZNY - TTI - MOLEX - FORMUŁA E - MOUSER ELECTRONICS - KYOCERA AVX
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mouser Electronics ogłasza współpracę z DS PENSKE w 9. sezonie Formuły E
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mouser Electronics ogłasza współpracę z DS PENSKE w 9. sezonie Formuły E

Mouser Electronics ogłasza współpracę z DS PENSKE w 9. sezonie Formuły E

Molex, TTI i KYOCERA AVX razem wspierają kierowców: Vandoorne'a i Vergne'a

Mouser Electronics, Inc., wspomagający innowacyjność lider wprowadzania nowych produktów na rynek (NPI) z dumą informuje o swoim wsparciu dla grupy PENSKE AUTOSPORT i nowo powstałego zespołu Formuły E DS PENSKE. W nadchodzącym dziewiątym sezonie Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E grupa PENSKE AUTOSPORT połączy siły z francuską marką motoryzacyjną DS Automobiles.

Mouser będzie współpracować z zespołem DS PENSKE w całym sezonie wyścigowym 2022–23 Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA wraz z TTI, Inc. oraz cenionymi producentami: Molex i KYOCERA AVX. Mouser i Molex wspólnie sponsorują wyścigi Formuły E od 2015 roku.

„Cieszymy się ogromnie, że możemy być częścią nowo powstałego zespołu Formuły E DS PENSKE” – oświadczył Todd McAtee, starszy wiceprezes ds. rozwoju działalności biznesowej w Mouser Electronics. Do wspieranego przez firmę Mouser nowego zespołu dołącza dwóch nowych kierowców. W sezonie 9 kierowcami zespołu DS PENSKE będą aktualny mistrz świata Formuły E Stoffel Vandoorne oraz dwukrotny mistrz Formuły E Jean-Eric Vergne, tworząc jeden z najsilniejszych zespołów w historii serii.

Po niezwykle udanej kampanii samochodu drugiej generacji, która przyniosła dwa tytuły mistrzowskie dla kierowców i zespołów w latach 2019–2020, a także szereg niedoścignionych rekordów (10 zwycięstw, 15 razy pole position i 28 miejsc na podium), zespół wspierany przez Stellantis oficjalnie przedstawił model DS E-TENSE FE23. Samochód trzeciej generacji, w 100% elektryczny, z natychmiast rozpoznawalnym czarno-złotym malowaniem, doskonale reprezentuje etos DS Automobiles i jest świadectwem najnowszego skoku technicznego. 

„Bardzo się cieszymy, że znów możemy połączyć siły z firmą Mouser, by wspierać DS PENSKE i promować ten fascynujący sport, kładący nacisk na zrównoważone technologie motoryzacyjne przyszłości” – powiedział Mike Morton, dyrektor generalny TTI.

„Nowy rozdział Formuły E obiecuje dalszą ewolucję tego fascynującego sportu i jest mocną wizytówką jego elektrycznej przyszłości” – powiedział Fred Bell, wiceprezes ds. globalnej dystrybucji firmy Molex. „Mouser i Molex z dumą wspierają Formułę E od momentu jej powstania. Życzymy zespołowi DS PENSKE bezpiecznego, udanego sezonu”.

„Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami Mouser i TTI nad wspieraniem zespołu Formuły E DS PENSKE w kolejnym emocjonującym sezonie” – powiedział Alex Schenkel, starszy wiceprezes ds. sprzedaży globalnej firmy KYOCERA AVX.

W porównaniu z poprzednikiem, w modelu DS E-TENSE FE23 wprowadzono wiele istotnych zmian. Samochody trzeciej generacji to najszybsze modele w historii Mistrzostw Świata Formuły E: osiągają prędkość maksymalną 280 km/h, a jednocześnie są o 60 kg lżejsze od pojazdów drugiej generacji. Najważniejsza jest jednak ich sprawność energetyczna – ponad 40% energii zużywanej podczas wyścigu pochodzi z hamowania rekuperacyjnego.

Co wyjątkowo istotne, DS E-TENSE FE23 ma też większą moc – 350 kW w porównaniu z 250 kW w samochodzie drugiej generacji – i jest wyposażony w napęd na cztery koła. Nowy przedni układ napędowy dodaje 250 kW do tylnej osi, podwajając całkowitą zdolność rekuperacji do 600 kW.

W wyścigach liczy się przede wszystkim szybkość i wytrzymałość, a partnerstwa wyścigowe to dla firmy Mouser innowacyjny sposób prezentacji modelu biznesowego opartego na osiągach oraz promowania najnowszych technologii współpracujących z nią producentów. Sezon 9 Formuły E rozpocznie się 14 stycznia 2023 roku od E-Prix Mexico City. Więcej informacji pod adresem https://eu.mouser.com/formula-e/.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl