Elektro-zasady nie tylko dla mistrzów - MISTRZOSTWA - TURNIEJ - ELEKTROINSTALATORZY - WAGO - ELEKTRYCY - ELEKTROBOHATER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elektro-zasady nie tylko dla mistrzów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektro-zasady nie tylko dla mistrzów

Elektro-zasady nie tylko dla mistrzów
fot. WAGO

WAGO od wielu lat wspiera i promuje polskich elektryków - temu właśnie służy stworzony przez firmę projekt Elektrobohater. W jego najnowszej odsłonie instalatorzy z całej Polski zmierzyli się w widowiskowym teleturnieju, który wyłonił zdobywców pierwszego Pucharu Elektrobohatera. Uczestnicy teleturnieju przypominają również najważniejsze zasady korzystania z instalacji elektrycznej. 

Do udziału w teleturnieju zgłosiło się kilkanaście drużyn instalatorów z całej polski. W finałowych rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny, które zmierzyły się w 8 konkurencjach. Zmagania uczestników komentował znany prezenter telewizyjny Dominika Strzelec. Nie zabrakło elektryzujących akcji, a napięcie trwało do ostatniej minuty. Wszystkie konkurencje można zobaczyć już teraz na stronie Elektrobohater.pl.

Najważniejsze zasady korzystania z instalacji elektrycznej 

Wszyscy uczestnicy zawodów to profesjonaliści, którzy zrealizowali wiele projektów i realizacji. Przy okazji organizacji zawodów postanowiliśmy zapytać ich o najważniejsze zasady, jakimi powinni kierować się użytkownicy instalacji elektrycznej każdego dnia oraz inwestorzy, którzy będą zlecać jej wykonanie. To ważne, ponieważ instalacja elektryczna to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Od tego czy instalacja zostanie wykonana prawidłowo zależy nie tylko Twój komfort, ale także zdrowie, a nawet życie wszystkich domowników.

  1. Wykonanie oraz remont instalacji elektrycznej zlecaj tylko profesjonalnemu elektroinstalatorowi, który posiada ważne świadectwo kwalifikacyjne i ma na swoim koncie wiele wykonanych projektów. Elektrycy często dokumentują zrealizowane zlecenia i warto o nie zapytać.
  2. To, że instalacja elektryczna pozostaje na co dzień niewidoczna nie znaczy, że jest nieważna. Dlatego nie warto oszczędzać na materiałach, od których zależy bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich bliskich. Około 20% wszystkich pożarów ma związek właśnie ze źle wykonaną lub niewłaściwie użytkowaną instalacją elektryczną.
  3. Zadbaj o regularne przeglądy instalacji elektrycznej. Instalator jest zobligowany do zrobienia pomiarów po wykonaniu instalacji, co potwierdzi sporządzonym protokołem pomiarowym. Po 5 latach eksploatacji powinniśmy ponownie wykonać pomiary.  
  4. Pamiętaj o regularnych testach wyłączników różnicowoprądowych (tzw. różnicówek). Ich prawidłowe działanie może uchronić domowników przed porażeniem prądem. Jak sprawdzić ich działanie? Wystarczy nacisnąć przycisk z literą „T” na tych urządzeniach w Twojej rozdzielnicy.
  5. Wiele pożarów zaczyna się od luźnych i przegrzewających się połączeń przewodów. Zadbaj, aby połączenia w Twoim domu zostały wykonane przy użyciu oryginalnych produktów, które gwarantują bezpieczeństwo. Wiele z nich poznasz oglądając zawody.
  6. Nie przeciążaj instalacji podłączaniem zbyt dużej ilości urządzeń. Może to być przyczyną szybszego zużywania się przewodów i w konsekwencji awarii.

Oglądaj zawody, kibicuj zawodnikom i sprawdź kto zostanie mistrzem! Wsłuchaj się również w opinie ekspertów, od których pracy zależy twój komfort oraz bezpieczeństwo. 

Wszystkie konkurencje zobaczysz już teraz na stronie https://elektrobohater.pl/puchar-elektrobohaterow

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
ul. Piękna 58a, Wrocław
tel.  +48 71 360 29 70
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl