Mouser Electronics rozpoczyna dużą rozbudowę globalnego centrum dystrybucyjnego - DYSTRYBUCJA - CENTRA LOGISTYCZNE - MOUSER ELECTRONICS - VLM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mouser Electronics rozpoczyna dużą rozbudowę globalnego centrum dystrybucyjnego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mouser Electronics rozpoczyna dużą rozbudowę globalnego centrum dystrybucyjnego

Mouser Electronics rozpoczyna dużą rozbudowę globalnego centrum dystrybucyjnego

Mouser Electronics, Inc., wiodący w branży dystrybutor wprowadzający nowe produkty (NPI) o najbogatszej ofercie półprzewodników i podzespołów elektronicznych, znacznie rozbudowuje swoją globalną siedzibę główną i duże centrum dystrybucyjne, aby zaspokoić potrzeby firmy związane z dynamicznym rozwojem na kolejną dekadę. Firma niedawno rozpoczęła budowę trzypiętrowego budynku o powierzchni 38 650 metrów kwadratowych, który powiększy jej centrum dystrybucyjne położone na południe od Dallas-Fort Worth w Teksasie.

„Dzięki większej powierzchni magazynowej i ciągłym inwestycjom w automatyzację oraz personel Mouser przygotowuje się na przyszłość, zapewniając jednocześnie klientom najwyższy poziom obsługi” – powiedział Pete Shopp, starszy wiceprezes ds. działalności biznesowej firmy Mouser Electronics. „Wdrożone przez nas narzędzia i systemy dodatkowo pomagają naszym klientom skrócić czas wprowadzania produktów na rynek”.

Po zakończeniu budowy ponad 31-hektarowa globalna siedziba główna firmy Mouser z ogromnym centrum dystrybucyjnym będą miały powierzchnię prawie 140 000 metrów kwadratowych na ogromny inwentarz 1 miliona unikatowych jednostek katalogowych produktów i technologii od ponad 1200 producentów komponentów elektronicznych. Nowy budynek z trzema stropami międzykondygnacyjnymi będzie mieć zaawansowaną automatykę oraz łącznik z istniejącym budynkiem centrum dystrybucyjnego. Ta nowa inwestycja umocni pozycję firmy Mouser jako podmiotu dysponującego jednym z najbardziej zaawansowanych działów odbioru, realizacji zamówień i wysyłki w branży handlu elektronicznego. O tym, jak Mouser łączy wyjątkową logistykę magazynową i najnowocześniejszą automatyzację z potencjałem pracowników, można dowiedzieć się z filmu https://eu.mouser.com/video/?play=6304627371001.

 Nowy budynek z trzema stropami międzykondygnacyjnymi będzie mieć zaawansowaną automatykę oraz łącznik z istniejącym budynkiem centrum dystrybucyjnego

Wiosną 2022 roku Mouser ukończył montaż 120 modułów podnośników pionowych (VLM) – największej na świecie instalacji tego typu. Moduły VLM to zasadniczo olbrzymie pionowe regały z półkami i automatycznym podajnikiem, dostarczającym podzespoły do stanowiska pracy operatora. Pozwalają one podnieść wydajność i zwiększyć powierzchnię magazynowania, jednocześnie redukując czas pieszego ruchu pracowników o co najmniej 45%.

Oprócz gigantycznej instalacji VLM centrum dystrybucyjne firmy Mouser wykorzystuje wiele maszyn typu Ultipack i I-Pack. Stanowią one zaawansowany, automatyczny system do pieczętowania i etykietowania przedmiotów do wysyłki, zdolny przetworzyć nawet 14 zamówień na minutę. Działa tu też system OPEX Perfect Pick do konsolidacji i system AutoStore.

Wprowadzenie najnowocześniejszej automatyzacji służy przede wszystkim podniesieniu wydajności, produktywności, dokładności i szybkości, lecz zastosowanie tych systemów przekłada się także na bardziej zrównoważoną działalność i większe zadowolenie klientów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl