Dodatkowe zabezpieczenie złączy MC4 w instalacjach fotowoltaicznych Columbus - ZŁĄCZA - FOTOWOLTAIKA - MC4 - COLUMBUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dodatkowe zabezpieczenie złączy MC4 w instalacjach fotowoltaicznych Columbus
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dodatkowe zabezpieczenie złączy MC4 w instalacjach fotowoltaicznych Columbus

Dodatkowe zabezpieczenie złączy MC4 w instalacjach fotowoltaicznych Columbus
fot. Columbus

Od sierpnia br. Columbus wprowadził kolejny element zwiększający bezpieczeństwo pożarowe oferowanych instalacji PV. Columbus Safe 2.0. to dodatkowa ochrona złącz MC4, jednych z najbardziej wrażliwych elementów systemu fotowoltaicznego.

Columbus Safe 2.0 jest kolejnym elementem systemu prewencji pożarowej w instalacjach realizowanych przez wiodącego dostawcę fotowoltaiki dla domów. To szczelna osłona, wykonana z trwałego, ognioodpornego materiału, służąca do zabezpieczania złącz MC4. Wewnątrz osłony umieszczona jest taśma samogasząca (sticker Columbus Safe), który firma już od blisko dwóch lat stosuje do zabezpieczeń skrzynek DC.

 - Cały czas pracujemy nad doskonaleniem jakości naszych montaży, kładąc szczególny nacisk na prewencję pożarową. W ostatnich latach wspólnie z rzeczoznawcami PPOŻ wypracowaliśmy własny system zabezpieczeń, oparty o najwyższej jakości certyfikowane komponenty. Jednym z nich są inwertery z funkcją AFCI, która wykrywa zagrożenie wystąpienia łuku elektrycznego i automatycznie wyłącza urządzenie - tłumaczy Piotr Trojanowski, kierownik realizacji w Columbus Energy S.A. - Wykorzystując samogaszące stickery zabezpieczamy rozdzielnice prądu stałego, a ostatnio również złącza MC4, które są jednym z najbardziej wrażliwych elementów instalacji.

Taśma samogasząca, umieszczana przez Columbus w rozdzielnicach DC oraz w osłonach złącz MC4, jest wykonana z materiału zawierającego mikrokapsułki wypełnione środkiem gaśniczym. Pod wpływem wysokiej temperatury (od 120 st. Celsjusza) skoncentrowany pod wysokim ciśnieniem gaz uwalnia się, wypierając tlen z ogniska pożaru. Środek szybko tłumi ogień, chłodzi otoczenie i zapobiega ponownemu zapaleniu. Jeśli więc na złączu MC4 lub w skrzynce AC pojawiłby się np. łuk elektryczny, gaz ze stickera zagasi iskrę i zapobieganie zapaleniu. Columbus posiada wyłączność w Europie na użytkowanie tej technologii.

Zabezpieczenie Columbus Safe 2.0 dostępne jest dla wszystkich nowych klientów firmy Columbus, którzy podpiszą umowę po 1 sierpnia br. Koszt usługi wynosi 100 zł brutto za każdy zmontowany kWp, niezależnie od liczby zastosowanych złącz MC4.  

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl