Poradnik: Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT - ELEKTRONIKA - CZUJNIKI - PORADNIK - FARNELL - INŻYNIEROWIE - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Poradnik: Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Poradnik: Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT

Poradnik: Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT

Publikacja, dostępna do bezpłatnego pobrania, omawia najnowsze trendy w rozwoju czujników dla lepszego wdrażania ich w rozwiązaniach Internetu Rzeczy.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, opublikował zupełnie nowy i w pełni autorski, bezpłatny do pobrania dokument, mający na celu pomóc inżynierom projektującym układy elektroniczne w ich pracach związanych z projektami Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Anglojęzyczny dokument został zatytułowany „Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT” (Inteligentne czujniki – Wdrażanie inteligentnego Internetu Rzeczy”) i zagłębia się w świat technologii czujnikowych, a także pokazuje sposoby, w jakie najnowocześniejsze rozwiązania i trendy przenoszą Internet Rzeczy na wyższy poziom.

Czujniki nadają systemom IoT życie. Nowoczesne technologie chemiczne i spektroskopowe sprawiają, że rozwiązania IoT mogą widzieć, słyszeć, a nawet czuć zapach otaczającego je świata. Już teraz są w stanie dostarczyć surowe dane w czasie rzeczywistym, przydatne w rosnącej liczbie aplikacji, z których to danych można następnie pozyskiwać wartościową wiedzę. Istotna zmiana, jaka nastąpiła w ostatnim czasie, to pojawienie się bardziej inteligentnych czujników – takich, w które wbudowano dodatkowe funkcje, ułatwiające integrację sensorów z sieciami IoT i pozwalające na szybsze dostarczanie gotowych, wartościowych informacji.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing w firmie Farnell, powiedział: „Inżynierowie pracujący nad systemami zbudowanymi z użyciem technologii IoT mają teraz dostęp do ogromnego wyboru różnorodnych czujników. Oferowane wersje już znacząco wykroczyły poza odczyty temperatury i ciśnienia. Nowoczesne sensory pozwalają też działać jak oczy, uczy a nawet nosy systemów IoT. Zrozumienie świata technologii sensorów staje się niezwykle ważne dla wielu inżynierów projektujących elektronikę i pracujących z systemami czy aplikacjami, w których sercu znajdują się rozwiązania IoT.

„Farnell ciągle stara się wspierać inżynierów na każdym etapie ich zawodowej podróży. W ramach tych działań tworzy także bezpłatnie dostępne treści, takie jak wspomniana publikacja. Umożliwia inżynierom pokonywanie przeszkód oraz rozumienie najnowszych trendów i technologii rynkowych.”

W dokumencie opisano dostępne dla inżynierów opcje i poszczególne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wyboru i wbudowywania czujników w projekty IoT. Kluczowe z trendów, omówionych w nowej publikacji, jakie inżynierowie powinni rozważać, obejmują:

  • Koncentrację na niskim poborze mocy.
  • Możliwość łączenia czujników z użyciem sieci bezprzewodowych.
  • Uwzględnienie mechanizmów zabezpieczeń.
  • Technologie fuzji danych, które pozwalają uzyskać lepsze wyniki analizy.

Cliff Ortmeyer dodaje: „Inżynierowie – elektronicy mierzą się z wieloma decyzjami, nie tylko w kontekście rozwoju technologii czujnikowych, ale też z uwagi na rozszerzanie się możliwości komunikacji pomiędzy komponentami. Funkcje wykrywania zmian w otoczeniu urządzenia znacząco się rozrosły, a to za sprawą dostępności danych z różnych źródeł, przesyłanych przez sieć pokrywającą obszar wokół systemu. Zrozumienie sposobu, w jaki czujniki mogą ze sobą wchodzić w interakcje oraz jakie są ich funkcje przetwarzania danych i zabezpieczenia, doprowadzi do lepszych decyzji ze strony inżynierów, przede wszystkim na etapie projektowania z użyciem komponentów tego typu i integrowania ich z innymi urządzeniami.”

Oprócz omawianej publikacji, bezpłatnie dostępnej do pobrania, Farnell oferuje też globalny wybór niemal miliona produktów, pochodzących od ponad 2000 wiodących na świecie dostawców. Komponenty te są oferowane z szybką wysyłką oraz ze wsparciem świadczonym przez lokalne zespoły, złożone z ekspertów technologicznych. Dzięki temu inżynierowie uzyskują pomoc na każdym z etapów swoich prac.

Publikacja „Smart Sensors – Enabling the Intelligent IoT” jest dostępna do pobrania z tego adresu: https://pl.farnell.com/iot-smart-sensors-wp1

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl