Just Encase: Zwycięskie wyzwania projektowe z Arduino MKR WAN 1300 - SYSTEM MONITOROWANIA - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - KONKURS TECHNOLOGICZNY - ARDUINO - AVNET - ELEMENT14 - HAMMOND MANUFACTURING
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Just Encase: Zwycięskie wyzwania projektowe z Arduino MKR WAN 1300
drukuj stronę
poleć znajomemu

Just Encase: Zwycięskie wyzwania projektowe z Arduino MKR WAN 1300

Just Encase: Zwycięskie wyzwania projektowe z Arduino MKR WAN 1300
fot. element14

Uczestnicy wyzwania projektowego „Just Encase” zaprojektowali rozwiązania do zdalnego monitorowania, które można wykorzystywać w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych.

Społeczność element14.com firmy Avnet, głosiła zwycięskie projekty w ramach wyzwania projektowego „Just Encase”, w którym 55 uczestników z całego świata zaprojektowało systemy zdalnego monitorowania wykorzystujące Arduino MKR WAN 1300 i obudowy Hammond Manufacturing, które z powodzeniem można wykorzystywać tam, gdzie wymagana jest odporność na najtrudniejsze warunki środowiskowe.

Zdobywca głównej nagrody, Milos Rasic (milosrasic98) z Serbii, stworzył złożony projekt o nazwie OrbWeaver Rover, który może rozrzucać "sieć" skrzynek czujnikowych wokół wybranego obszaru w celu monitorowania w wielu miejscach różnorodnych danych, w tym temperatury, indeksu ciepła, wilgotności i ciśnienia powietrza. OrbWeaver może się również pochwalić aktywnym zawieszeniem.

Drugi w konkursie „Just Encase”, Christopher Kettell (christophesky) z Wielkiej Brytanii, opracował Garden Pond Monitor (monitor stawu ogrodowego), który mierzy temperaturę wody na różnych głębokościach i może określić całkowitą zawartość rozpuszczonych substancji stałych, pH, temperaturę powietrza, wilgotność, poziom oświetlenia i ciśnienie powietrza. Wszystkie elementy działały prawidłowo w teście całkowitego zanurzenia.

Inni uczestnicy stworzyli mnóstwo projektów do monitorowania wiatru, energii słonecznej, jakości/właściwości chemicznych wody w basenie, jakości powietrza, warunków jazdy w zimie, osuwisk, nawadniania, cząstek stałych i wielu innych.

„Nasza społeczność twórców i inżynierów wciąż zachwyca projektami, które rozwiązują ważne problemy na całym świecie, gdzie monitorowanie jest niezbędne, nawet w ekstremalnych warunkach”, powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media społeczności element14. „Jesteśmy niezmiennie wdzięczni za pomysłowość i przemyślenia, które pojawiają się w tych wyzwaniach”.

Zwycięzca nagrody głównej w tym wyzwaniu projektowym otrzymał konsolę Sony PlayStation 5, luksusowy zestaw survivalowy na wypadek trzęsienia ziemi, schronienie survivalowe i gaśnicę samochodową; łączna wartość nagród to 1050 dolarów US.

element14 jest częścią Farnell, dystrybutora rozwiązań rozwojowych, który pomaga inżynierom projektantom, konserwatorom i testerom, twórcom, rodzicom i nauczycielom w formowaniu przyszłego pokolenia programistów i tworzenia produktów, które wykorzystują technologię, by zmieniać nasz świat na lepsze.

Aby dowiedzieć się więcej o wyzwaniach projektowych element14 i zobaczyć pełną listę zwycięzców, odwiedź witrynę internetową element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl