Urządzenia, bramki i moduły rozszerzeń firmy KUNBUS na platformie Revolution Pi - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - RASPBERRY PI - INTERNET RZECZY - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRIAL IOT - PROJEKTOWANIE IOT - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI - KUNBUS - REVPI CORE - REVOLUTION PI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Urządzenia, bramki i moduły rozszerzeń firmy KUNBUS na platformie Revolution Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Urządzenia, bramki i moduły rozszerzeń firmy KUNBUS na platformie Revolution Pi

Urządzenia, bramki i moduły rozszerzeń firmy KUNBUS na platformie Revolution Pi

Farnell podpisuje nowe porozumienie dystrybucyjne z firmą KUNBUS 

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, podpisał nowe porozumienie dystrybucyjne z firmą KUNBUS by bardziej poszerzyć swój wybór rozwiązań przygotowanych na potrzeby automatyki przemysłowej i aplikacji sterowania. Inżynierowie projektujący tego typu rozwiązania mogą zaoszczędzić czas i pieniądze korzystając z komponentów, urządzeń, bramek i modułów rozszerzeń z oferty firmy KUNBUS, wdrażając tym samym idee Przemysłu 4.0 w swoich przedsiębiorstwach.

KUNBUS specjalizuje się w systemach komunikacji przemysłowej, budowanych na potrzeby automatyki, sterowania procesami, produkcji i napędów. Są one oparte o modułową platformę sprzętową Revolution Pi, bazującą na Raspberry Pi i oferowaną na zasadach open-source. Ten uniwersalny i niedrogi sprzęt klasy przemysłowej ma wydajność i prostotę typową dla Raspberry Pi, czyniąc jej zalety dostępnymi na rynku sterowania przemysłowego. Klienci firmy Farnell będą teraz mieli większy dostęp do wyboru rozwiązań, przydatnych podczas budowy projektów automatyki i Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things – IIoT). Dodatkowe funkcje, realizowane przez cyfrowe i analogowe modułu rozszerzeń oraz bramki marki KUNBUS nie muszą być uwzględniane w pierwotnych wersjach rozwiązań, gdyż mogą stanowić dodane po czasie doposażenia.

Wybór produktów marki KUNBUS, dostępnych już teraz z szybką wysyłką ze sklepu Farnell, obejmuje:

  • RevPi Connect+: Oparte o Raspberry Pi Compute Module 3+ urządzenie daje użytkownikom maksymalną swobodę projektowania i wdrażania projektów IIoT, a to za sprawą otwartej platformy. Dwa złącza ethernetowe sprawiają, że sprzęt może być podłączony jednocześnie do sieci automatyki i sieci IT, przekazując dane pochodzące z maszyn z zakładu fabrycznego do chmury, lub do wyżej położonych z logicznego punktu widzenia systemów IT. RevPi Connect ma też dwa złącza USB, jeden port microHDMI i jeden microUSB.
  • RevPi Core 3+: Nawet 32 GB wbudowanej pamięci Flash sprawia, że RevPi Core 3+ to idealny moduł bazowy dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni na przechowywanie danych, niż było to dostępne w przypadku poprzedniej generacji – modułu RevPi Core 3. Nowy produkt jest oparty o Raspberry Pi Compute Module 3+ i ma dwa złącza USB, port HDMI, złącze microUSB i interfejs ethernetowy.
  • Cyfrowe i analogowe moduły wejść i wyjść: Wybór cyfrowych i analogowych modułów pozwala przemienić Revolution Pi w przemysłową jednostkę sterowania, o ile tylko jest podłączona do modułu bazowego RevPi Core. Dostępne są trzy wersje. Pierwsza jest określana jako standardowa, z 14 cyfrowymi wejściami i 14 cyfrowymi wyjściami. Pozostałe dwie to wersje specjalne, albo z 16 wejściami cyfrowymi, albo z 16 cyfrowymi wyjściami. Wszystkie są wyposażone w identyczne, 28-pinowe złącze wyprowadzeń na froncie. Natomiast moduł rozszerzający RevPi Analog I/O (AIO) służy do dodania do systemu Revolution Pi czterech wejść analogowych, dwóch wyjść analogowych i dwóch kanałów RTD. Wejścia, wyjścia i kanały RTD są od siebie galwanicznie izolowane oraz izolowane od obwodów logicznych na płytce. Moduł RevPi AIO jest chroniony przed interferencjami, zgodnie z wymogami normy EN 61131-2 i może pracować w temperaturze otoczenia z zakresu od -30 °C do + 55 °C.
  • Seria modułowych bramek: Bramki umożliwiają prowadzenie ciągłej i niezawodnej komunikacji pomiędzy różnymi sieciami i systemami. Modułowe bramki marki KUNBUS sprawnie konwertują wszelkie dane, jakie może przesyłać docelowa sieć. Pomijają tylko dane, których nie da się przenosić, ale też same dodają do danych dodatkowe informacje, niezbędne do zapewnienia poprawnego przepływu informacji pomiędzy sieciami. Są przeznaczone do montażu na szynie DIN, mają niewielkie rozmiary i działają na zasadzie plug-and-play. Można je z powodzeniem użyć do przenoszenia danych pomiędzy sieciami, a ponadto są bardzo proste do wymiany, o ile będzie to konieczne.

Romain Soreau, Head of Single Board Computing w firmie Farnell, powiedział: „Niezmiernie się cieszymy, że możemy dodać produkty marki KUNBUS do naszej oferty. Stanowią istotną rozbudowę naszego wciąż powiększającego się wyboru rozwiązań opartych o komputery jednopłytkowe, stosowane w automatyce przemysłowej i w aplikacjach sterowania. KUNBUS dostarcza platformę, która wprowadza prostotę i wydajność Raspberry Pi do środowisk przemysłowych, pozwalając przy okazji klientom na doposażenie istniejących systemów, co w praktyce jest największym wyzwaniem w wielu rynkach.”

Jako globalny dystrybutor, Farnell daje klientom szybki dostęp do łatwych w użyciu produktów, przeznaczonych dla profesjonalistów. Oferuje szeroki wybór kluczowych platform, opartych o komputery jednopłytkowe i zestawów narzędzi, pochodzących od wiodących marek, takich jak Raspberry Pi, Intel (seria NUC), Industrial Shields i wielu innych. Wsparcie techniczne jest świadczone przez 24 godziny na dobę w dni robocze, by mieć pewność, że inżynierowie mogą z powodzeniem skorzystać z najnowszych innowacji technologicznych, czy to na potrzeby eksperymentowania, czy też celem opracowywania nowych produktów.

Farnell może wspierać klientów na dowolnym etapie prac, począwszy od przenoszenia pomysłów z postaci specyfikacji do pełnoskalowej produkcji. Oferuje kompleksowe rozwiązania dla całego cyklu rozwoju produktu, dostępne w ramach ekosystemu koncernu Avnet. Klienci mogą także skorzystać z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów publikowanych online, na stronie internetowej Farnell, a także z zasobów społeczności inżynierów i twórców – element14.

Wybór urządzeń, bramek i modułów rozszerzeń marki KUNBUS jest dostępny do nabycia już teraz ze sklepu Farnell oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl