Przerzutniki SR (Set-Reset) tematem najnowszego ebooka społeczności element14 - E-BOOK - TRANSMISJA DANYCH - KOMPONENTY - PODZESPOŁY ELEKTRONICZNE - ELEMENT14 - PRZERZUTNIKI - BRAMKA NOR - BRAMKA NAND
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przerzutniki SR (Set-Reset) tematem najnowszego ebooka społeczności element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przerzutniki SR (Set-Reset) tematem najnowszego ebooka społeczności element14

Przerzutniki SR (Set-Reset) tematem najnowszego ebooka społeczności element14
fot. element14 publikuje e-book na temat przerzutników

Nowa publikacja elektroniczna skupia się na przerzutnikach SR (Set-Reset), opisując jak działają, jakie są ich rodzaje oraz porusza wiele innych tematów.

Należąca do koncernu Avnet społeczność element14 opublikowała nowego e-booka, w którym zawarto wiele cennych informacji, umożliwiających członkom społeczności dobre zrozumienie sposobu działania obwodów elektronicznych z przerzutnikami i potencjalnych metod ich wykorzystania. W e-booku pokazano skrócony przegląd koncepcji działania przerzutników oraz zawarto dogłębne informacje na temat funkcji różnych rodzajów przerzutników SR.

Przerzutnik to układ elektroniczny z dwoma stanami stabilnymi, który pozwala na przechowywanie informacji binarnych. Przerzutniki są podstawowymi elementami przechowującymi dane w logicznych układach sekwencyjnych i stanowią fundamentalny element wielu cyfrowych systemów elektronicznych, a w tym komputerów i systemów komunikacyjnych.

Przerzutniki można zastosować na bardzo wiele sposobów. Te wyzwalane zboczem są używane jako główne elementy układów sekwencyjnych w elektronice cyfrowej. Niektóre aplikacje korzystają z przerzutników działających w rytm zegara – jeśli tak się stanie, obwody te nazywamy sekwencyjnymi. Mogą być one używane w licznikach, rejestrach przechowujących bity, rejestrach przesuwnych, dzielnikach częstotliwości oraz do transmisji danych.

W nowym e-booku wyjaśniono, w jaki sposób zbudowane są przerzutniki SR, tj. jak użyto w nich bramki NOR i NAND. Podano też przykłady ułatwiające zrozumienie szczegółów działania przerzutników typu D i typu JK. E-książka jest więc zarazem nową częścią serii stworzonej przez społeczność element14, w której omawiane są podstawy komponentów wykorzystywanych w systemach elektronicznych. W dotychczasowych publikacjach z tego cyklu poruszano tematy podstawowych cech tranzystorów, diod i innych podzespołów.

Aby przeczytać całego e-booka i zapoznać się z tematami, które zawiera, zapraszamy do odwiedzenia strony element14.com.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl