Producent systemu Loxone uznany „jednorożcem” o wartości ponad miliarda dolarów - INTELIGENTNY DOM - INTELIGENTNE INSTALACJE - INWESTYCJE - AUTOMATYKA DOMOWA - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - ELEKTROINSTALATORZY - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - LOXONE - MINISERVER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Producent systemu Loxone uznany „jednorożcem” o wartości ponad miliarda dolarów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Producent systemu Loxone uznany „jednorożcem” o wartości ponad miliarda dolarów

Producent systemu Loxone uznany „jednorożcem” o wartości ponad miliarda dolarów
fot. Showroom Loxone w Bytomiu

W ciągu ostatniego roku w Polsce firma Loxone zrealizowała już ponad 1000 projektów, nawiązując współpracę z 400 nowymi wykonawcami i szkoląc ponad 600 instalatorów.

Jednorożce (ang. Unicorns) to firmy, których wartość inwestorzy wyceniają na ponad miliard dolarów. W badaniu opublikowanym pod koniec lutego przez międzynarodową firmę doradczą i5invest oraz inwestora technologicznego i5growth, Loxone znalazł się wśród firm odnoszących największe sukcesy.

Loxone rozwija się bez kapitału wysokiego ryzyka

Terminem „jednorożec” określa się firmy rozpoczynające działalność lub, jak w przypadku Loxone, średniej wielkości „ukrytych championów”, których wartość przekracza miliard dolarów. Loxone wyróżnia się tym, że w przeciwieństwie do większości innych jednorożców rozwija się bez pozyskiwania kapitału wysokiego ryzyka od inwestorów zewnętrznych.

Firma Loxone jest pionierem na rozwijającym się rynku inteligentnych rozwiązań w zakresie automatyki budynków. Jako specjalista umożliwia łatwe sterowanie i inteligentną automatyzację projektów, takich jak domy, hotele, biura, budynki komercyjne i inne zastosowania specjalne.

Rüdiger Keinberger, dyrektor generalny firmy Loxone, jest bardzo zadowolony z wyników badania. Jednocześnie daje do zrozumienia, że właściciele Loxone nie są zainteresowani sprzedażą firmy pomimo wysokiej wyceny. Wręcz przeciwnie. Rüdiger Keinberger twierdzi, że „Loxone nadal koncentruje się na rozwoju, zarówno organicznym, jak i poprzez przejmowanie innych firm do Grupy Loxone”.

Rozwój Loxone na polskim rynku

Od czasu powstania firmy Loxone około 12 lat temu przeszła ona niesamowitą ewolucję. We współpracy z partnerami instalacyjnymi udało się zrealizować ponad 200 tys. projektów w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym ponad 1000 projektów w Polsce w ciągu ostatniego roku, gdzie Loxone nawiązał również współpracę z 400 nowymi firmami instalacyjnymi i przeszkolił ponad 600 osób.

Według Milana Randla, dyrektora Loxone odpowiedzialnego za rynek polski, czeski i słowacki, ta wiadomość jest potwierdzeniem, że Loxone jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu: zmiany świata na lepsze.

„Zaczynaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu i nazywaliśmy to budynkiem na miarę XXI wieku, a w ciągu trzech lat przenieśliśmy się do jednego z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych biur w Europie. Teraz ten budynek wydaje nam się mały, a my budujemy Loxone Campus – kompleks o powierzchni 11 boisk piłkarskich, który jest prawdopodobnie najlepiej zautomatyzowanym budynkiem na świecie. Naszą wizją jest zmiana sposobu życia wszystkich ludzi i przeniesienie współistnienia człowieka i technologii na nowy poziom. Miniserver w każdej instalacji!”.

Showroom Loxone w Bytomiu

Showroom Loxone w Bytomiu

Jeśli chcesz się przekonać, że inteligentny dom jest właśnie dla ciebie, możesz odwiedzić showroom Loxone w Bytomiu. W oddziale znajduje się również sala szkoleniowa, w której prowadzone są szkolenia dla elektryków i firm instalacyjnych. To właśnie tutaj rodzą się nowi Partnerzy Loxone, którzy realizują niesamowite projekty. Śląski oddział Loxone został otwarty w 2020 roku, ale już rok później firma zakupiła nowy budynek w Warszawie o powierzchni ok. 900 m2, w którym powstanie biuro, showroom i centrum szkoleniowe. Inwestycja o wartości ponad 15 mln złotych zapewni 40 nowych miejsc pracy. Otwarcie planowane jest na ostatni kwartał 2022 roku.

„Loxone jest światowym liderem automatyki domowej. We wrześniu 2020 roku otworzyliśmy pierwszy oddział w Bytomiu, aktualnie jesteśmy w czołówce jeżeli chodzi o rozpoznawalność i wybór naszej marki na rynku polskim, w 2023 roku planujemy pod tym względem zostać niekwestionowanym liderem, a aktualna inwestycja w Warszawie ma to podkreślić”, deklaruje Przemysław Wysocki – dyrektor regionalny Loxone Polska.

Loxone oferuje elastyczne i unikalne rozwiązania w zakresie automatyki budynkowej, które są związane z ważnymi obszarami rozwoju, takimi jak mieszkalnictwo wspomagane oraz zrównoważony rozwój. Coraz częściej ludzie zdają sobie sprawę, że inteligentna automatyka jest właściwym rozwiązaniem, dzięki któremu budynki mogą stać się naprawdę zrównoważone. Rüdiger Keinberger jest pewien, że wiedza na temat korzyści płynących z zastosowania rozwiązania Loxone przyczyniła się do pozytywnych wyników badania.

Loxone Campus w Kollerschlag

Loxone Campus w Kollerschlag

„Oczywiście zgadzamy się z oceną inwestorów, ponieważ zdajemy sobie sprawę z naszej siły innowacyjnej. Dlatego w okolicy Kollerschlag w Austrii budujemy Campus – jedyne w swoim rodzaju centrum automatyki, które będzie się składać z hotelu, biur i centrum szkoleniowego oraz logistycznego. To największe w Europie centrum inteligentnej automatyki zaoferuje około 300 nowoczesnych miejsc pracy”, mówi Rüdiger Keinberger.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl