Rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych firmy Murata w ofercie Farnell - KONDENSATORY - DŁAWIKI - POJAZDY ELEKTRYCZNE - FARNELL - ELEKTROMOBILNOŚĆ - ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH - MURATA - PRZETWORNICE STAŁOPRĄDOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych firmy Murata w ofercie Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych firmy Murata w ofercie Farnell

Rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych firmy Murata w ofercie Farnell
fot. Farnell wprowadził do swojej ofertyrozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, produkowane przez firmę Murata

Inżynierowie-projektanci mogą zmaksymalizować wydajność systemów ładowania dzięki wiodącym na rynku rozwiązaniom marki Murata, przygotowanym z myślą o optymalizacji infrastruktury powiązanej z pojazdami elektrycznymi.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozpoczął dostawy produkowanych przez firmę Murata rozwiązań szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, oferowanych wprost z magazynów Farnella.

Murata to globalny lider w optymalizacji infrastruktury na potrzeby pojazdów elektrycznych. Specjalizuje się w niezawodnych i wytrzymałych produktach, zaprojektowanych tak by móc z ich użyciem tworzyć najnowocześniejsze systemy ładowania.

Poszerzony wybór produktów marki Murata wzbogaca i tak już obszerne portfolio Farnella, obejmujące komponenty przygotowane z myślą o rozwijaniu i produkcji systemów elektromobilności. Wśród nowych rozwiązań znajdują się m.in.:

  • Dławiki dla sygnałów wspólnych serii DLW, przeznaczone dla linii sygnałowych i linii zasilania: stosując dławiki serii DLW inżynierowie-projektanci mogą zredukować szumy problematyczne przede wszystkim w liniach transmisyjnych opartych o sygnały różnicowe, stosowane w motoryzacji oraz w aplikacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Omawiane produkty mają niedużą wysokość i bardzo wysoką częstotliwość rezonansową, dzięki czemu pozwalają na odcinanie zakłóceń o dużych częstotliwościach, a więc będą szczególnie przydatne w liniach sygnałowych przekazujących dane z dużą szybkością. W przypadku dławików serii DLW stosowanych z liniami zasilającymi, warto zwrócić uwagę na możliwość pracy z dużymi prądami (nawet do 6 A), dzięki czemu można je stosować z na złączach przy zasilaczach sieciowych. Dławiki te dostępne są w różnych rozmiarach.
  • Przetwornice stałoprądowe serii MGJ1: jest to idealne rozwiązanie na potrzeby zasilania obwodów sterujących tranzystorami IGBT i tranzystorami FET, wykonanymi z węglika krzemu, a stosowanymi w inwerterach. Cechują się bardzo małą pojemnością izolacji, która mimo to jest w stanie stale wytrzymać ciągłe napięcie stałe na poziomie 3 kV, a jej współczynnik CMTI przekracza 200 kV/µS. Przetwornice serii MGJ1 mogą pracować z różnymi, asymetrycznymi napięciami na wyjściu, co pozwala optymalnie dobrać poziomy sterowania bramkami, tak by zmaksymalizować sprawność budowanego systemu. Przetwornice MGJ1 poleca się także na potrzeby aplikacji medycznych i aplikacji związanych z automatyzacją zakładów przemysłowych.
  • Kondensatory DK1 serii Y1: Są polecane do stosowania we wszelkiego rodzaju impulsowych zasilaczach sieciowych, w których ważne jest by użyte komponenty nie były zbyt wysokie, a więc dla których klasyczne kondensatory są po prostu zbyt duże. W podzespołach DK1 wyprowadzenia mają kształt płytek nałożonych na ceramiczne, okrągłe dielektryki, umieszczone wewnątrz obudowy z tworzywa sztucznego, co pozwoliło zredukować rozmiar wyprowadzeń i zmieścić się w wysokości 2,5 mm lub nawet mniejszej. Omawiane kondensatory są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa i należy je stosować po stronie pierwotnej przetwornicy, dzięki czemu mogą eliminować szumy, jakie typowo pojawiają się w większości sieciowych instalacji prądu elektrycznego. Kondensatory DK1 można też instalować w niewielkim sprzęcie audiowizualnym, w systemach oświetlenia LED-owego oraz w systemach komputerowych, przeznaczonych do montażu w szafach 19-calowych i umieszczanych w obudowach o wysokości 1U.

Simon Meadmore, Vice President of Product and Supplier Management w firmie Farnell, powiedział: „Bardzo się cieszymy, że możemy zaoferować naszym klientom tak szeroki wybór rozwiązań marki Murata na potrzeby szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Klienci firmy Farnell skorzystają z szerokiego wyboru produktów Muraty, dostępnych wprost z naszych magazynów oraz z wielu dodatkowych i zarazem wartościowych usług, takich jak nasze specjalne, internetowe przewodniki aplikacyjne, które zostały przygotowane z myślą o pomocy inżynierom, by skrócić czas jaki jest potrzebny na wprowadzenie nowych produktów na rynek, a także by zmaksymalizować wydajność budowanych aplikacji.”

Murata to lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży ceramicznych, pasywnych komponentów i rozwiązań elektronicznych, a także modułów komunikacyjnych i modułów zasilania. Firma podjęła zobowiązanie by rozwijać zaawansowane materiały elektroniczne i najbardziej zaawansowane technologicznie, wielofunkcyjne moduły, przystosowane do bardzo gęstego montażu. Wybór rozwiązań marki Murata na potrzeby ładowania pojazdów elektrycznych i systemów zasilania, a także moduły komunikacyjne, czujniki i komponenty pasywne – wszystkie z nich są z powodzeniem wykorzystywane w pojazdach, sprzęcie telekomunikacyjnym, ochronie zdrowia oraz na rynku przemysłowym i w konsumenckich urządzeniach elektronicznych.

Innowacyjne rozwiązania marki Murata, przygotowane z myślą o szybkim ładowaniu pojazdów elektrycznych, są dostępne do nabycia z wysyłką wprost z magazynów firmy Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl