Hitachi Energy wprowadza łączność 5G do operacji przemysłowych i użytkowych o znaczeniu krytycznym - HITACHI - PRZEMYSŁ 4.0 - INTERNET OF INDUSTRIAL THINGS - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - SIEĆ 5G - INDUSTRIAL IOT - 5G - ROUTER 5G - URLLC
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Hitachi Energy wprowadza łączność 5G do operacji przemysłowych i użytkowych o znaczeniu krytycznym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Hitachi Energy wprowadza łączność 5G do operacji przemysłowych i użytkowych o znaczeniu krytycznym

Hitachi Energy wprowadza łączność 5G do operacji przemysłowych i użytkowych o znaczeniu krytycznym
fot. Łączność 5G zapewnia optymalną wydajność dla wielu zastosowań w inteligentnych miastach, prze-myśle naftowym i gazowym, górnictwie, produkcji i użyteczności publicznej.

Integracja 5G w routerach serii TRO600 umożliwia stworzenie szybkiej, bezpiecznej i niezawodnej hybrydowej sieci bezprzewodowej zapewniającej najwyższą wydajność operacyjną.

Firma Hitachi Energy ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowych routerów bezprzewodowych z serii TRO600 z obsługą technologii 5G, które zostały zaprojektowane z myślą o wsparciu klientów z branży przemysłowej i użyteczności publicznej w osiąganiu wysokiej niezawodności i odporności w operacjach o znaczeniu krytycznym.

Dzięki integracji technologii 5G, routery Hitachi Energy z serii TRO600 umożliwiają stworzenie skalowalnej, elastycznej i bezpiecznej hybrydowej architektury komunikacji bezprzewodowej. Sieć hybrydowa płynnie łączy to, co najlepsze w publicznych i prywatnych sieciach komórkowych z szerokopasmową siecią mesh, a wszystko to zarządzane przez pojedynczy system sterowania zarządzania siecią. Takie podejście ujednolica komunikację ze wszystkimi urządzeniami, zapewniając szybką, bezpieczną i niezawodną łączność w zależności od potrzeb operacyjnych.

- W Hitachi Energy jesteśmy dumni z tego, że możemy być pionierem w dziedzinie urządzeń komunikacyjnych obsługujących 5G dla klientów z sektora przemysłowego i użyteczności publicznej, zapewniając łączność tam, gdzie i kiedy jest ona najważniejsza - powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej w Hitachi Energy. - 5G jest niezbędna na naszej drodze do decentralizacji i dekarbonizacji systemu energetycznego oraz do przyspieszenia transformacji energetycznej. Dzięki 5G przedsiębiorstwa mogą dalej rozwijać podejście oparte na danych, aby efektywnie zarządzać swoim zapotrzebowaniem na energię i równoważyć obciążenie sieci.

- 5G zapewnia znaczną poprawę wydajności łączności dla rosnącej liczby aplikacji mobilnych, zdalnych i zewnętrznych oraz złożonych zastosowań w przemyśle, transporcie, inteligentnych miastach i bezpieczeństwie publicznym - powiedziała Chantal Polsonetti, wiceprezes ds. usług doradczych w ARC Advisory Group. - Biorąc pod uwagę historię i wiodącą pozycję Hitachi Energy w zakresie budowy i zarządzania sieciami energetycznymi i komunikacyjnymi, firma ta jest dobrze przygotowana do tego, aby pomóc przedsiębiorstwom przemysłowym wykorzystać możliwości 5G w procesie transformacji cyfrowej.

Zintegrowanie łączności 5G w serii TRO600 zapewnia optymalną wydajność dla wielu zastosowań w inteligentnych miastach, przemyśle naftowym i gazowym, górnictwie, produkcji i użyteczności publicznej. Oczekuje się, że wysoka przepustowość przyczyni się do większego wykorzystania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz aplikacji wideo w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i optymalizacji procesów. Jednocześnie, łączność URLLC (ultra-reliable low latency communications) pozwala na większą cyfryzację infrastruktury operacyjnej i skalowalność aplikacji kontrolnych o znaczeniu krytycznym.

Dlaczego sieci hybrydowe są ważne

Rozwiązania Hitachi Energy w zakresie łączności hybrydowej mogą zapewnić połączenie interoperacyjnych technologii w jednej sieci komunikacyjnej, umożliwiając zastosowanie w urządzeniach peryferyjnych, urządzeniach mobilnych i sieciach terenowych, obejmujących środowiska od gęsto zaludnionych miast po tereny wiejskie. System hybrydowy może zapewnić bezproblemową komunikację przemysłową nawet wtedy, gdy określone opcje łączności są niedostępne lub utrudnione. Oprócz hybrydowej architektury bezprzewodowej, seria TRO600 firmy Hitachi Energy umożliwia budowanie solidnych przewodowych sieci komunikacyjnych poprzez dostępność gigabitowych interfejsów ethernetowych i światłowodowych.

W miarę jak liczba urządzeń i aplikacji wymagających łączności w czasie rzeczywistym rośnie w postępie geometrycznym, sieć 5G oferuje niezrównaną szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność, umożliwiając przedsiębiorstwom wspieranie tego wzrostu. Oczekuje się, że odegra ona istotną rolę w skalowaniu masowego przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i aplikacji o znaczeniu krytycznym dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz innych istotnych branż, w których niezawodna łączność może zwiększyć bezpieczeństwo personelu, zapewnić przyszłościowe wdrażanie aplikacji i wyższą wydajność operacyjną.

Źródło: Hitachi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl