Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0 - FARNELL - INTERNET RZECZY - PRZEMYSŁ 4.0 - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRIAL IOT - PROJEKTOWANIE IOT - TECHNICAL RESOURCES HUB
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0

Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0

Farnell publikuje serię artykułów „How To…” by wspierać inżynierów w trakcie ich prac nad Internetem Rzeczy i przemysłowym IoT

Pokaźna aktualizacja treści w prowadzonym przez firmę Farnell serwisie Technical Resources Hub pozwala na  wgląd w różnorodne ważne tematy, które zainteresują inżynierów chcących wdrożyć systemy automatyki przemysłowej lub technologie sterowania albo opracowywać własne projekty Internetu Rzeczy.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozbudował swój serwis Technical Resources Hub o nowe, unikalne treści, pozwalające zgłębić zagadnienia Przemysłu 4.0, projektowania na potrzeby Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things) i wiele innych gorących tematów, którymi żyją inżynierowie rozwijający projekty elektroniczne. Serwis z materiałami technicznymi został zaprojektowany tak, by zapewnić inżynierom kompleksowe porady i zasoby szkoleniowe, wspierające czytelników niezależnie od tego, na którym etapie tworzenia nowych produktów się znajdują.

Innowacje w technologiach IoT i w Przemysłowym IoT szybko przyspieszają wraz z potrzebą zwiększania stopnia automatyzacji i wdrażania zaawansowanych systemów łączności, która staje się kluczowa w wielu krytycznych branżach przemysłu. Inżynierowie mogą teraz bardziej zagłębić się w różne obszary projektowania IoT i Przemysłu 4.0, zaglądając do serwisu Technical Resources Hub i sięgając do zakładki „How To” – serii materiałów na temat wszelkich etapów projektowania i implementowania systemów – od początku, aż do łączenia ich z chmurą.

W ramach serii „How To” znajduje się szereg krótkich artykułów, zawierających instrukcje dla inżynierów, wskazujące jak projektować z użyciem konkretnych technologii oraz jak rozwijać umiejętności związane z wdrażaniem Przemysłu 4.0 i bardziej ogólnych tematycznie projektów IoT. Wśród tekstów niedawno dodanych do Technical Resource Hubu znalazły się materiały pokazujące m.in. „Jak zaimplementować różne rodzaje systemów przetwarzania danych na krawędzi, celem wykorzystania ich w aplikacjach inteligentnych fabryk” czy „Jak skonfigurować systemy kontroli dostępu przez bramki do poszczególnych instalacji przemysłowych” i wiele innych.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing w firmie Farnell, powiedział: „Nasz nowy serwis Technical Resources Hub został zaprojektowany by dzielić się inspiracjami i wiedzą, wspierać wybór komponentów i umożliwiać zdobywanie umiejętności za pomocą podstawowych kursów edukacyjnych i innych materiałów. Czujemy się zobowiązani by dostarczać jak najlepsze wsparcie dla naszych klientów i właśnie takie narzędzia internetowe pozwalają przyspieszyć procesy projektowania, sprawiając że tworzone produkty trafiają na rynek w krótszym czasie.”

Prowadzony przez firmę Farnell serwis Technical Resources Hub zawiera kompleksowy zestaw artykułów i not aplikacyjnych, a także dokumentacji, webinariów, podcastów, projektów i kursów oraz nagrań wideo i e-booków. Odwiedzający mają dostęp do innowacyjnych informacji na temat szeregu technologii i zastosowań – w tym do cennych narzędzi do prowadzenia obliczeń, tablic konwersji danych i internetowych programów do wyboru komponentów.

Dla ułatwienia nawigacji, w serwisie znalazły się także strony poświęcone konkretnym technologiom, jak na przykład: interfejsy bezprzewodowe, czujniki, systemy zarządzania mocą, sterowanie silnikami, oświetlenie i wyświetlacze. Oprócz nich, znaleźć można uzupełniające je noty aplikacyjne, w których opisano zagadnienia z zakresu IoT, transportu, branży medycznej, serwisowania, bezpieczeństwa i wielu innych.

Farnell gromadzi w swoich magazynach ponad 950 tysięcy produktów, dostępnych w ramach globalnego katalogu internetowego. Wsparcie techniczne jest świadczone przez 24 godziny na dobę, w dni robocze, dzięki czemu klienci mają pewność, że skorzystają z najnowszych innowacji technologicznych, czy to na potrzeby eksperymentowania, czy już projektowania. Farnell wspiera także klientów podczas drogi od pomysłu i specyfikacji, aż po produkcję. Pomoc ta jest oferowana zarówno poprzez grupę Avnet, jak i społeczność inżynierską element14.

Zupełnie nowe treści z zakresu IoT i przemysłowego IoT, a także szereg dodatkowych materiałów, są dostępne już teraz w serwisie Technical Resources Hub, prowadzonym przez Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, przez element14 w Azji i Krajach Pacyfiku oraz przez Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl