Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0 - FARNELL - INTERNET RZECZY - PRZEMYSŁ 4.0 - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRIAL IOT - PROJEKTOWANIE IOT - TECHNICAL RESOURCES HUB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0

Nowa seria poradników „How To…” dla inżynierów do prac z IoT i Przemysłem 4.0

Farnell publikuje serię artykułów „How To…” by wspierać inżynierów w trakcie ich prac nad Internetem Rzeczy i przemysłowym IoT

Pokaźna aktualizacja treści w prowadzonym przez firmę Farnell serwisie Technical Resources Hub pozwala na  wgląd w różnorodne ważne tematy, które zainteresują inżynierów chcących wdrożyć systemy automatyki przemysłowej lub technologie sterowania albo opracowywać własne projekty Internetu Rzeczy.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozbudował swój serwis Technical Resources Hub o nowe, unikalne treści, pozwalające zgłębić zagadnienia Przemysłu 4.0, projektowania na potrzeby Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things) i wiele innych gorących tematów, którymi żyją inżynierowie rozwijający projekty elektroniczne. Serwis z materiałami technicznymi został zaprojektowany tak, by zapewnić inżynierom kompleksowe porady i zasoby szkoleniowe, wspierające czytelników niezależnie od tego, na którym etapie tworzenia nowych produktów się znajdują.

Innowacje w technologiach IoT i w Przemysłowym IoT szybko przyspieszają wraz z potrzebą zwiększania stopnia automatyzacji i wdrażania zaawansowanych systemów łączności, która staje się kluczowa w wielu krytycznych branżach przemysłu. Inżynierowie mogą teraz bardziej zagłębić się w różne obszary projektowania IoT i Przemysłu 4.0, zaglądając do serwisu Technical Resources Hub i sięgając do zakładki „How To” – serii materiałów na temat wszelkich etapów projektowania i implementowania systemów – od początku, aż do łączenia ich z chmurą.

W ramach serii „How To” znajduje się szereg krótkich artykułów, zawierających instrukcje dla inżynierów, wskazujące jak projektować z użyciem konkretnych technologii oraz jak rozwijać umiejętności związane z wdrażaniem Przemysłu 4.0 i bardziej ogólnych tematycznie projektów IoT. Wśród tekstów niedawno dodanych do Technical Resource Hubu znalazły się materiały pokazujące m.in. „Jak zaimplementować różne rodzaje systemów przetwarzania danych na krawędzi, celem wykorzystania ich w aplikacjach inteligentnych fabryk” czy „Jak skonfigurować systemy kontroli dostępu przez bramki do poszczególnych instalacji przemysłowych” i wiele innych.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing w firmie Farnell, powiedział: „Nasz nowy serwis Technical Resources Hub został zaprojektowany by dzielić się inspiracjami i wiedzą, wspierać wybór komponentów i umożliwiać zdobywanie umiejętności za pomocą podstawowych kursów edukacyjnych i innych materiałów. Czujemy się zobowiązani by dostarczać jak najlepsze wsparcie dla naszych klientów i właśnie takie narzędzia internetowe pozwalają przyspieszyć procesy projektowania, sprawiając że tworzone produkty trafiają na rynek w krótszym czasie.”

Prowadzony przez firmę Farnell serwis Technical Resources Hub zawiera kompleksowy zestaw artykułów i not aplikacyjnych, a także dokumentacji, webinariów, podcastów, projektów i kursów oraz nagrań wideo i e-booków. Odwiedzający mają dostęp do innowacyjnych informacji na temat szeregu technologii i zastosowań – w tym do cennych narzędzi do prowadzenia obliczeń, tablic konwersji danych i internetowych programów do wyboru komponentów.

Dla ułatwienia nawigacji, w serwisie znalazły się także strony poświęcone konkretnym technologiom, jak na przykład: interfejsy bezprzewodowe, czujniki, systemy zarządzania mocą, sterowanie silnikami, oświetlenie i wyświetlacze. Oprócz nich, znaleźć można uzupełniające je noty aplikacyjne, w których opisano zagadnienia z zakresu IoT, transportu, branży medycznej, serwisowania, bezpieczeństwa i wielu innych.

Farnell gromadzi w swoich magazynach ponad 950 tysięcy produktów, dostępnych w ramach globalnego katalogu internetowego. Wsparcie techniczne jest świadczone przez 24 godziny na dobę, w dni robocze, dzięki czemu klienci mają pewność, że skorzystają z najnowszych innowacji technologicznych, czy to na potrzeby eksperymentowania, czy już projektowania. Farnell wspiera także klientów podczas drogi od pomysłu i specyfikacji, aż po produkcję. Pomoc ta jest oferowana zarówno poprzez grupę Avnet, jak i społeczność inżynierską element14.

Zupełnie nowe treści z zakresu IoT i przemysłowego IoT, a także szereg dodatkowych materiałów, są dostępne już teraz w serwisie Technical Resources Hub, prowadzonym przez Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, przez element14 w Azji i Krajach Pacyfiku oraz przez Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl