Farnell uruchamia nowy serwis internetowy Industrial Embedded Computers hub - INTEL - FARNELL - NXP - RASPBERRY PI - ARDUINO - IIOT - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - XILINX - AVNET - ELEMENT14 - INDUSTRIAL SHIELDS - BEAGLEBOARD - KUNBUS - WITTRA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell uruchamia nowy serwis internetowy Industrial Embedded Computers hub
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell uruchamia nowy serwis internetowy Industrial Embedded Computers hub

Farnell uruchamia nowy serwis internetowy Industrial Embedded Computers hub
fot. Farnell

Specjalistyczny serwis internetowy zapewnia dostęp do najnowszych informacji na temat innowacyjnych, przemysłowych komputerów jednopłytkowych, stosowanych w najbardziej wymagających obecnie środowiskach IIoT i w przetwarzania danych na krawędzi sieci. 

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, ogłosił dziś uruchomienie swojego nowego serwisu internetowego Industrial Embedded Computers hub. Będzie to specjalne miejsce w Internecie, przeznaczone dla inżynierów – projektantów, zawierające najnowsze informacje na temat przemysłowych komputerów jednopłytkowych (SBC), stosowanych obecnie w najbardziej wymagających środowiskach: Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT - Industrial Internet of Things) i w przetwarzania danych na krawędzi sieci.

W nowym serwisie Industrial Embedded Computers firmy Farnell znajdują się kompleksowe materiały techniczne, a wśród nich artykuły, noty aplikacyjne przewodniki, projekty oraz moduły szkoleniowe, filmy wideo i książki elektroniczne. Goście mogą skorzystać także z innowacyjnego wyboru internetowych kalkulatorów, tablic konwersji i narzędzi do selekcji komponentów, przygotowanych przez firmę Farnell i dostępnych w Centrum Zasobów Technicznych.

Dla ułatwienia poruszania się po serwisie, umieszczono w nim strony, które koncentrują się na wiodących na rynku produktach, pochodzących od wybranych producentów, a w tym: Raspberry Pi, Intel, Xilinx, NXP, Arduino, Beagleboard, Industrial Shields, KUNBUS i Wittra. Goście mogą z łatwością zapoznać się z kluczowymi cechami produktów i obejrzeć kompletny wybór urządzeń. Ponadto uzupełniające serwis strony aplikacyjne pozwalają inżynierom-projektantom na wgłębienie się w poszczególne zagadnienia, a w tym w automatykę przemysłową i sterowanie oraz w Internet Rzeczy – omówione obszary to m.in. rolnictwo, motoryzacja, serwisowanie, przetwarzanie na krawędzi sieci i wiele innych.

Globalna ankieta, która ostatnio została przeprowadzona przez Farnell , pokazuje szeroką popularność niedrogich komputerów jednopłytkowych wśród inżynierów pracujących w IoT i w środowisku przemysłowym, przy czym około 50 procent ankietowanych korzysta z komputerów SBC w obu wymienionych obszarach. Z wyników ankiety można wnioskować, że komputery jednopłytkowe są teraz cennym elementem projektów na każdym etapie ich rozwoju i produkcji, począwszy od początkowych koncepcji, przez prototypowanie, a kończąc na produkcji i testowaniu.

Romain Soreau, Head of Single Board Computing w firmie Farnell powiedział: „Dzisiejsze przemysłowe komputery wbudowane stanowią potężne połączenie wysokiej wydajności, uniwersalności, bogatego zestawu cech i akcesoriów. To wszystko, wraz z niewysokim kosztem i dużą społecznością użytkowników sprawia, że te platformy deweloperskie są bardzo atrakcyjne dla inżynierów poszukujących sposobów na opracowanie i wdrożenie różnorodnych aplikacji przemysłowych, w jak najkrótszym, możliwym czasie. Nasz nowy internetowy portal Industrial Embedded Computers hub pomoże klientom nadążać za najnowszymi postępami technologicznymi. Stanowi prostą i łatwą w użyciu platformę, która gromadzi w jednym miejscu wszystkie nasze najbardziej popularne produkty, materiały techniczne i przykłady aplikacji, zlokalizowane w jednym miejscu, dzięki czemu inżynierowie mogą skoncentrować się na innowacji i z łatwością pokonywać napotykane wyzwania projektowe.”

Jako globalny dystrybutor, Farnell zapewnia klientom szybki dostęp do łatwych w użyciu produktów do zastosowań profesjonalnych, a w tym do szerokiego wyboru kluczowych platform jednopłytkowych i zestawów narzędzi pochodzących od wiodących marek – w tym do Raspbery Pi, Intel (seria NUC), Industrial Shields, KUNBUS i wielu innych. Wsparcie techniczne jest świadczone przez 24 godziny na dobę w dni robocze, by zapewnić inżynierom możliwość korzystania z postępów technologicznych i innowacji, celem eksperymentowania i projektowania nowych produktów.

Farnell wspiera klientów w trakcie przenoszenia pomysłów od specyfikacji do produkcji. Oferuje rozwiązania pomagające w rozwoju produktów od początku do końca, poprzez ekosystem Avnetu. Klienci mogą również skorzystać z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów publikowanych online na stronach Farnella, a także w społeczności twórców i inżynierów - element14.

Nowy, internetowy Industrial Embedded Computers hub jest dostępny w firmie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku oraz w firmie Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl