Farnell podpisuje nowe, globalne porozumienie dystrybucyjne z firmą Torex Semiconductor - ELEKTRONIKA - DYSTRYBUCJA - UKŁADY SCALONE - KOMPONENTY - ELEMENTY ELEKTRONICZNE - ELEKTRONIKA ANALOGOWA - TOREX SEMICONDUCTOR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell podpisuje nowe, globalne porozumienie dystrybucyjne z firmą Torex Semiconductor
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell podpisuje nowe, globalne porozumienie dystrybucyjne z firmą Torex Semiconductor

Farnell podpisuje nowe, globalne porozumienie dystrybucyjne z firmą Torex Semiconductor
fot. Farrnell

Pełny wybór wydajnych, analogowych układów scalonych do zarządzania mocą, produkowanych przez firmę Torex, już dostępny w Farnell.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, podpisał nowe, międzynarodowe porozumienie dystrybucyjne z firmą Torex Semiconductor Ltd., celem rozszerzenia wyboru wydajnych, analogowych, scalonych rozwiązań do zarządzania mocą (układy PMIC – Power Management Integrated Circuit).  Farnell gromadzi obecnie w swoich magazynach pełny wybór zaawansowanych, analogowych układów PMIC, cechujących się ultra niskim poborem mocy i wysoką niezawodnością. Te innowacyjne układy są sprawdzone już w wielu aplikacjach, tak w branży przemysłowej, medycznej, rozrywkowej, jak i w motoryzacji.

Do kluczowych produktów marki Torex, dostępnych w Farnell, należą:

  • Seria XC9276 obejmująca synchronicznie prostujące przetwornice obniżające DC/DC o wydajności 150 mA, z funkcją przełączania napięcia na wyjściu i ultra niskim własnym poborem mocy, a także ze sterowaniem PFM (Pulse Frequency Modulation). Układy XC9276 mogą pomóc zredukować moc pobieraną przez cały system, wydłużając tym samym czas pracy na baterii, a ponadto są zaprojektowane tak, by oszczędzać miejsce i pasować do płytek PCB z niskiej wysokości podzespołami (niskoprofilowych PCB). Do typowych aplikacji XC9276 należą urządzenia, które wymagają wysokiej wydajności przy lekkim obciążeniu prądowym i długiego czasu pracy na baterii. Za przykłady mogą posłużyć inteligentne mierniki, niskiej mocy urządzenia radiowe, moduły sensorowe, urządzenia noszone na ciele, urządzenia zasilane energią pobieraną z otoczenia, układy zasilania awaryjnego, inteligentne karty oraz urządzenia zasilane pojedynczym ogniwem. 
  • Seria XC9281/82 to najmniejsze na świecie przetwornice obniżające DC/DC o wydajności 600 mA, które mogą pracować z napięciem z zakresu od 2,5 V do 5,5 V oraz cechują się niezwykle szybką odpowiedzią na zmiany na obciążeniu. Układ jest obecnie dostępny w dwóch wersjach, jedna z kluczowaniem 4,0 MHz i druga z kluczowaniem 6,0 MHz. Bardzo małe rozmiary obudowy i komponentów zewnętrznych, potrzebnych do pracy układu sprawiają, że całość nie tylko generuje znikome szumy, ale i świetnie radzi sobie z zakłóceniami elektromagnetycznymi. Typowe aplikacje tych układów obejmują zastosowanie w telefonach komórkowych, bezprzewodowych słuchawkach i zestawach słuchawkowych, urządzeniach noszonych na ciele, aparatach fotograficznych i kamerach, przenośnych konsolach do gier, inteligentnych kartach, a także w zasilaczach dla modułów i w innych, różnorodnych, małych źródłach mocy.
  • Seria XCL230/31 obejmuje niewielkie, przetwornice obniżające DC/DC, przyjmujące na wejściu napięcie z zakresu od 3,0 V do 36 V, o wydajności do 600 mA. Ich architektura opiera się o synchronicznie pracujący prostownik oraz wbudowaną cewkę, która upraszcza projektowanie PCB i zmniejsza ryzyko uszkodzeń czy emisji szumów elektromagnetycznych. Układy serii XCL231 automatycznie przełączają się pomiędzy sterowaniem PWM i PFM, by zmniejszyć straty poprzez obniżenie częstotliwości pracy przy niskich obciążeniach, co pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności w całym zakresie obciążeń. Zabezpieczenie nadprądowe oraz funkcja wyłączania się przy zbyt dużej temperaturze są wbudowane w układ, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że system będzie bezpieczny nawet w przypadku zwarcia. Układy serii XLC230/31 mogą być używane w miernikach energii elektrycznej, detektorach gazu, czujnikach, sprzęcie przemysłowym i w urządzeniach domowych.
  • XC6193/94 – sterowane przyciskiem przełączniki obciążenia z funkcją pracy dla urządzeń znajdujących się w magazynie to inteligentne przełączniki obciążenia, które mogą znacząco obniżyć zużycie mocy urządzeń przechodzących w stan oczekiwania po ich dostawie, przechowywanych w magazynach, lub gdy ich zasilacze są wyłączone. Układy te pozwalają także na wyłączanie zasilaczy w przypadku zawieszenia się systemu. Pozytywnie wpływają na oszczędności mocy w urządzeniach, wydłużając ich czas pracy i mogą służyć jako główny włącznik, zamiast stosować przełącznik w pełni mechaniczny. Do typowych zastosowań należą urządzenia noszone na ciele, czytniki inteligentnych kart, bezprzewodowe słuchawki i zestawy słuchawkowe, urządzenia IoT, różnorodne aplikacje, wyposażone we włącznik czy inne przyciski oraz urządzenia, które muszą być wodoodporne.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and Single Board Computing w firmie Farnell, powiedział: „Inżynierowie-projektanci oczekują rozwiązań o wysokiej wydajności, ale umieszczonych w niewielkich, łatwych do użycia obudowach. Firma Torex Semiconductor przewodzi w takich właśnie układach półprzewodnikowych o bardzo niskiej mocy, zaprojektowanych do wymagających aplikacji zarządzania mocą. Ponieśliśmy znaczące inwestycje w nasz wybór półprzewodników, by mieć pewność, że jesteśmy w stanie spełnić różnorodne potrzeby naszych klientów. Torex stanowi fantastyczny dodatek do naszej oferty i dzięki niemu klienci mogą teraz łatwiej niż kiedykolwiek skorzystać z najlepszych w swojej klasie, analogowych układów scalonych do zarządzania mocą, tak w nowych projektach, jak i w produkcji seryjnej.”

Założona w 1995 roku, firma Torex Semiconductor Ltd., koncentruje się w swojej działalności na dostarczaniu układów scalonych mocy, cechujących się bardzo małymi rozmiarami i niezwykle małym poborem mocy, przeznaczonych do systemów zasilanych bateryjnie, takich jak przenośne urządzenia audio i sprzęt bezprzewodowy. Dziś jest wiodącym dostawcą niezwykle małych rozwiązań PMIC, przeznaczonych do wymagających aplikacji mocy. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysoce wydajnych, analogowych układów scalonych, wytwarzanych w małych, niskoprofilowych obudowach. Ich produkty obejmują wysoce wydajną rodzinę miniaturowych przetwornic DC/DC, szybkie i niskiej mocy regulatory mocy LDO, układy nadzorujące napięcie, układy scalone do resetowania systemów, przełączniki obciążenia, ładowarki akumulatorów jednoogniwowych, MOSFETy mocy i diody.

Torex od lat współpracuje z firmą Avnet, która jest jednym z jego największych dystrybutorów i może dostarczać podzespoły w ilościach potrzebnych do wielkoskalowej produkcji. Porozumienie z firmą Farnell dodaje możliwość łatwego i szerokodostępnego nabywania układów w małych ilościach, co ma szczególne znaczenie przy rozwoju nowych produktów i prototypowaniu. Warto dodać, że całość wiąże się ze wspaniałą obsługą klienta, świadczoną przez firmę Torex.

Gareth Henson, Dyrektor Zarządzający firmy Torex Semiconductor Ltd, powiedział: Możemy się pochwalić długotrwałym i bardzo udanym partnerstwem z firmą Avnet, a nowe porozumienie z Farnell pomoże nam rozszerzyć naszą obecność na nowe rynki, wyposażając większą liczbę inżynierów w te niezwykle ważne produkty i komponenty, potrzebne im do tworzenia własnych projektów. Podejmujemy stałe działania by ciągle poprawiać nasze wiodące na rynku produkty i usługi, jednocześnie odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasi klienci są świetnie wyposażeni i mają wszelką pomoc, potrzebną im do ulepszania innowacji.”

Farnell oferuje szeroki wybór produktów w ramach swojej bogatej oferty półprzewodników, wspierając inżynierów-projektantów. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo, webinariów i wsparcia technicznego (w dni robocze/24 godziny na dobę).

Klienci mogą teraz nabyć układy zarządzania mocą marki Torex Semiconductor, dostępne z szybką wysyłką ze sklepów Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Newark w Ameryce Północnej i ze sklepu element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl