Zasilacze z wbudowanymi funkcjami pomiarowymi (SMU) w piątym odcinku serii Farnell „The Innovation Experts - FARNELL - APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA - ROHDE & SCHWARZ - PODCAST - PODCAST TECHNOLOGICZNY - ZASILACZE SMU - SOURCE MEASUREMENT UNIT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zasilacze z wbudowanymi funkcjami pomiarowymi (SMU) w piątym odcinku serii Farnell „The Innovation Experts
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zasilacze z wbudowanymi funkcjami pomiarowymi (SMU) w piątym odcinku serii Farnell „The Innovation Experts

Zasilacze z wbudowanymi funkcjami pomiarowymi (SMU) w piątym odcinku serii Farnell „The Innovation Experts

Wiodący producent aparatury kontrolno-pomiarowej, firma Rohde & Schwartz, dołącza do firmy Farnell by omówić wykorzystanie zasilaczy z wbudowanymi funkcjami pomiarowymi (SMU) oraz zastanowić się czy urządzenia tego typu będą stanowić przyszłość systemów pomiarowych.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, ogłosił dziś publikację piątego odcinka nowej, globalnej serii podcastów „The Innovation Experts”. W najnowszym odcinku występuje przedstawiciel firmy Rohde & Schwarz, jednego z wiodących na świecie producentów aparatury kontrolno-pomiarowej, systemów bezpiecznej komunikacji, systemów monitorowania oraz aparatury do pomiarów sieci. W ramach podcastu omawiane są sposoby, w jakie aparatura kontrolno-pomiarowa wspiera innowacje i opracowywanie nowych produktów, projektowanych na rzecz różnorodnych, rzeczywistych aplikacji. W każdym odcinku serii podawane są cenne wskazówki, pomocne zarówno osobom odpowiedzialnym za zakupy w firmach, inżynierom, jak i innym profesjonalistom z branży elektroniki. Dzięki nim, są oni w stanie być na czasie z najnowszymi trendami, wyzwaniami, produktami, narzędziami i aplikacjami.

W najnowszym odcinku przedstawiono wprowadzenie do zasilaczy ze zintegrowanymi funkcjami pomiarowymi (SMU – Source Measurement Unit) oraz pokazano, w jaki sposób ten niezbędny sprzęt może pomóc w szybkim, precyzyjnym, wysoce dokładnym i bezpiecznych wykreślaniu charakterystyk komponentów elektronicznych. Philipp Weigell, Director of Product Management for Power Products, Meters, Sources and Audio Analysers w firmie Rohde & Schwarz dołącza do gospodarza programu, Cliffa Ortmeyera, by podzielić się swoją wiedzą na temat innowacyjnych technologii, stosowanych w tego typu zasilaczach. Obaj omawiają, w jaki sposób technologia pomaga przeprowadzać dokładne pomiary, nawet najmniejszych prądów upływu, typowych dla diod i aplikacji, stanowiących największe wyzwania pomiarowe.

James McGregor, Global Head of Test & Tools w firmie Farnell, powiedział: „Zasilacze typu SMU w ostatnim czasie całkiem szybko stają się niezbędnym sprzętem na biurku każdego inżyniera prowadzącego testy i pomiary. Zostały zaprojektowane tak, by radzić sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami, w których konieczne jest przetestowanie zarazem funkcji układów półprzewodnikowych, jak i bezprzewodowej komunikacji. To bardzo innowacyjne narzędzia, które integrują w jednej obudowie szereg różnych funkcji pomiarowych, pozwalając użytkownikom na zbieranie ogromnej ilości informacji w dłuższym czasie. Zasilacze typu SMU automatyzują zbieranie danych, dzięki czemu praca z nimi jest szybsza niż ręczne tworzenie raportów, a ponadto prowadzi do uzyskania bardziej dokładnych wyników. W piątym odcinku naszego podcastu występuje przedstawiciel firmy Rohde & Schwarz, jednego z wiodących na świecie liderów w dziedzinie aparatury kontrolno-pomiarowej, stosowanej w elektronice i pracującej z nowoczesnymi technologiami – a w tym zasilaczy SMU. W trakcie odcinka omawiana jest rosnąca popularność jednostek SMU, które pozwalają na szybkie, bezpieczne i dokładne wykreślanie charakterystyk komponentów elektronicznych. Prowadzący wraz z zaproszonym gościem zastanawiają się też, czy tego typu aparatura stanowi przyszłość pomiarów.

Nowe odcinki cyklu „The Innovation Experts” są publikowane co kilka tygodni. Prowadzący program omawiają sposoby, w jakie aparatura kontrolno-pomiarowa umożliwia powstawanie innowacji, zarówno w małych startupach, jak i w wielkich, stabilnych organizacjach. Wszystkie dotychczasowe odcinki są dostępne w nowym serwisie internetowym „Technical Resources Hub” firmy Farnell. Dotychczasowe odcinki obejmują:

  • Odcinek 1: Aparatura kontrolno-pomiarowa napędza pracę w trybie hybrydowym oraz naukę zdalną – w debiutanckim odcinku serii skoncentrowano się na sposobach, w jakie oparte o komputery PC oscyloskopy i systemy do testowania urządzeń radiowych, produkowane przez Pico Technology, pozwalają na pracę w trybie hybrydowym oraz umożliwiają zdalną naukę w czasach pandemii COVID-19. Mike Purday, Business Development Manager w firmie Pico Technology, omawia możliwości i wpływ wykorzystania niedrogich, opartych o komputery PC oscyloskopów oraz wysoce wydajnych urządzeń pomiarowych, w innowacyjnych, często nieoczekiwanych zastosowaniach, takich jak np. usuwanie tatuaży czy monitorowanie temperatury jaj pingwinów.
  • Odcinek 2: Przyspieszanie innowacji – wschodzące trendy i techniki – przy okazji 75. rocznicy marek Tektronix i Keithley, w ramach drugiego odcinka serii „The Innovation Experts”, pokazano w skrócie historię sposobów, w jaki obie te firmy pomagały napędzać innowacje w niektórych z wiodących branż przemysłu na świecie. Brad Odhner, Technical Marketing Manager, odpowiadający za marki Tektronix i Keithley, opowiada o tym, jak aparatura kontrolno-pomiarowa przyspiesza innowacje, pomagając inżynierom pokonywać obecne i przyszłe wyzwania.
  • Odcinek 3: Projektowanie innowacyjnych narzędzi i sprzętu na potrzeby tworzenia i testowania rozwiązań akumulatorowych – przedstawiciel firmy Hioki omawia najnowsze technologie z tej dziedziny i wyjaśnia, w jaki sposób prezentowane narzędzia pozwalają mierzyć wydajność samochodów elektrycznych i innych krytycznych aplikacji. Kai Scharrmann, inżynier i Business Development Manager w firmie Hioki opowie o trendach i wyzwaniach, z jakimi można się spotkać w świecie technologii baterii i akumulatorów oraz podczas ich testowania.
  • Odcinek 4: Przewodnik dla osób kupujących aparaturę kontrolno-pomiarową – firma Keysight Technology przygotowała przewodnik dla osób kupujących sprzęt pomiarowy, koncentrując się przy tym na funkcjach i cechach, jakie mają obecnie największe znaczenie. Mike Hoffman, Product Manager w firmie Keysight Technology, odpowiadający za sprzęt ze średniej grupy cenowej, oferuje praktyczne wskazówki, które pomogą nabywcom rozróżnić niedrogie urządzenia od tych najwyższej jakości.

Farnell oferuje pełny wybór wiodących na rynku narzędzi pomiarowych oraz materiałów, dostępnych prosto z magazynów firmy, bez stawiania wymogów co do minimalnych wielkości zamówienia. Tym samym wspiera projektantów elektroniki i osoby odpowiadające za wykonywanie testów. Prowadzi także program zniżek edukacyjnych. Klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów. Świadczone jest także wspaniałe wsparcie klienta i pomoc techniczna, dostępna w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Podcasty z serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne w najbardziej popularnych serwisach streamingowych, a w tym w Spotify i w Apple Podcasts.

Piąty odcinek cyklu, w którym występuje przedstawiciel firmy Rohde & Schwarz, jest już dostępny w nowym serwisie Technical Resources Hub firmy Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl