Prostowniki krzemogermanowe (SiGe) firmy Nexperia - ELEKTRONIKA - DIODY - PÓŁPRZEWODNIKI - MOSFET - DYSTRYBUCJA - FARNELL - TRANZYSTORY - DIODY SCHOTTKY - ELEMENTY ELEKTRONICZNE - PROSTOWNIKI - NEXPERIA - PROSTOWNIKI KRZEMOGERMANOWE - TRANZYSTORY BIPOLARNE - ZABEZPIECZENIA ESD
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Prostowniki krzemogermanowe (SiGe) firmy Nexperia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Prostowniki krzemogermanowe (SiGe) firmy Nexperia

Prostowniki krzemogermanowe (SiGe) firmy Nexperia
fot. Farnell rozpoczął dostawy prostowników krzemogermanowych firmy Nexperia, oferując je wprost ze swoich magazynów.

Krzemogermanowe (SiGe) prostowniki marki Nexperia zapewniają inżynierom niedoścignioną wydajność, stabilność temperaturową i oszczędność miejsca w nowych produktach. 

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozpoczął dostawy krzemogermanowych (SiGe – Silicon-Germanium) prostowników firmy Nexperia, które cechują się niedoścignioną sprawnością, stabilnością temperaturową i pozwalają zaoszczędzić dużo przestrzeni podczas projektowania nowych produktów. Prostowniki krzemogermanowe są dostępne w wersjach z napięciem wstecznym, równym 120 V, 150 V i 200 V, łącząc w sobie wysoką sprawność, typową dla diod Schottky’ego z termiczną stabilnością i szybkością pracy, charakteryzującą zwykłe diody.

Przeznaczone na rynek motoryzacyjny, do infrastruktury telekomunikacyjnej oraz na potrzeby serwerów, prostowniki krzemogermanowe o prądzie znamionowym od 1 A do 3 A, świetnie sprawdzają się podczas pracy w wysokich temperaturach otoczenia, tj. np. w oświetleniu LED, w systemach sterowania silnikami oraz systemach kontroli wstrzykiwania paliwa. Projektanci korzystający z nowych podzespołów, cechujących się niezwykle niskimi prądami upływu, mogą polegać na szerokim zakresie temperaturowym, w którym elementy te mogą bezpiecznie działać – mianowicie nawet do 175 °C, zanim nastąpi istotne dodatnie sprzężenie pomiędzy wzrostem temperatury a przewodzonym prądem. Jednocześnie, inżynierowie mogą zoptymalizować swoje projekty by uzyskać większą sprawność, jakiej nie dało się osiągnąć stosując szybkie diody, powszechnie używane w projektach przeznaczonych do pracy w wysokich temperaturach. Poprawiając niskie napięcie przewodzenia (Vf) i niski ładunek przejściowy (Qrr), krzemogermanowe prostowniki mają przewagę w zakresie strat przewodzenia – niższych o od 10% do 20%.

Do kluczowych cech prostowników krzemogermanowych marki Nexperia należą:

 • Rewelacyjna sprawność:
  • Zmniejszony prąd wsteczny (Ir), w porównaniu do diod Schottky’ego oraz niższe napięcie przewodzenia (Vf) względem szybkich prostowników, co pozwala na zmniejszenie strat mocy.
  • Szybkie i gładkie przełączanie, stabilność temperaturowa do 175 °C na złączu diod (Tj), ekstremalnie niskie prądy upływu, poniżej 1 nA, niskie napięcie przewodzenia (Vf) i niski ładunek przejściowy (Qrr).
 • Poszerzony zakres bezpiecznego użytkowania:
  • Bezpieczna praca w wysokich temperaturach.
  • Stabilna praca nawet przy maksymalnym napięciu wstecznym.
 • Zaawansowane obudowy FlatPower (CFP):
  • Układy są oferowane w wysoce odpornych i sprawdzonych w przemyśle obudowach CFP3 i CF5. Dzięki temu rodzina prostowników krzemogermanowych cechuje się zmniejszoną rezystancją obudowy, uzyskując w ten sposób lepsze parametry elektryczne.
  • Element mocujący, wykonany w pełni z miedzi, poprawia parametry temperaturowe i odprowadzanie ciepła.
  • Łatwość zastąpienia diod prostowników z diodami Schottky’ego i szybkich prostowników, za sprawą kompatybilności ułożenia wyprowadzeń.
  • Zmniejszona indukcyjność, poprawiająca pracę układów w trakcie przełączania oraz mniejsza pojemność pasożytnicza, wprowadzana w obwody.

Zastosowanie innowacyjnej technologii krzemogermanowej firmy Nexperia daje inżynierom niezrównane możliwości opracowywania najnowocześniejszych obwodów zasilających i tworzenia wiodących na rynku produktów. Elementy krzemogermanowe uzupełniają wybór diod mocy marki Nexperia, w której już teraz znaleźć można ponad 100 diod Schottky’ego i szybkich prostowników w obudowach CFP. Farnell gromadzi w swoich magazynach 12 różnych produktów z rodziny SiGe firmy Nexperia. Zgodne z kwalifikacją motoryzacyjną AEC-Q101 prostowniki są dostępne z powtarzalnym napięciem wstecznym (Vrrm max) równym 120 V, 150 V i 200 V oraz z napięciami przewodzenia (IF, AV) w wysokości 1 A, 2 A lub 3 A.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and Single Board Computing, w firmie Farnell, powiedział: „Nexperia to ekspert w wielkoskalowej produkcji niezbędnych elementów półprzewodnikowych i bardzo się cieszymy, że dzięki tej firmie możemy poszerzyć swój wybór prostowników krzemogermanowych, dostępnych wprost z naszych magazynów. Projektanci są stawiani pod ciągłą presją by dostarczać wyższą wydajność, przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni zajmowanej przez nowe aplikacje, co sprawia, że konieczne jest uzyskanie zarazem największej sprawności, jak i daleko idącej miniaturyzacji. Kluczowym jest byśmy dostarczali naszym klientom wiodące na rynku rozwiązania, które cechują się najlepszą sprawnością, łatwością projektowania z punktu widzenia odprowadzania ciepła oraz małymi rozmiarami. Wspieramy w ten sposób projektowanie krytycznych aplikacji w sektorze motoryzacji, telekomunikacji oraz w aplikacjach serwerowych.”

Bogaty wybór produktów firmy Nexperia obejmuje diody, tranzystory bipolarne, zabezpieczenia ESD, tranzystory MOSFET i tranzystory FET, wykonywane w technologii GaN, a także scalone układy analogowe i logiczne. Siedziba Nexperii mieści się w Holandii, a firma dostarcza rocznie ponad 90 miliardów produktów, spełniających najbardziej wymagające standardy ustanawiane przez przemysł motoryzacyjny. Najlepsze w swojej klasie produkty, wyróżniające się najwyższą jakością, są często traktowane jako punkt odniesienia w kwestii sprawności, technologii, rozmiarów, mocy i wydajności, szczególnie biorąc pod uwagę wiodące na rynku, niezwykle małe obudowy, stosowane przez firmę, które pozwalają zaoszczędzić tak cenną energię, jak i przestrzeń.

Farnell oferuje szeroki wybór produktów, w ramach swojej kompleksowej oferty półprzewodników, by wspierać inżynierów-projektantów. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, materiałów wideo, webinariów i wsparcia technicznego(w dni robocze/24 godziny na dobę).

Krzemogermanowe prostowniki firmy Nexperia są już dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl