Przejęcie Dialog Semiconductor przez Renesas Electronics Corporation wzmacnia ofertę układów półprzewodnikowych w sklepie Farnell - DIALOG - PRZEJĘCIE - FARNELL - INTERNET RZECZY - IIOT - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - RENESANS ELECTRONICS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przejęcie Dialog Semiconductor przez Renesas Electronics Corporation wzmacnia ofertę układów półprzewodnikowych w sklepie Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przejęcie Dialog Semiconductor przez Renesas Electronics Corporation wzmacnia ofertę układów półprzewodnikowych w sklepie Farnell

Przejęcie Dialog Semiconductor przez Renesas Electronics Corporation wzmacnia ofertę układów półprzewodnikowych w sklepie Farnell

Połączenie firm Renesas i Dialog poszerzy wybór rozwiązań Farnella, dostępnych na potrzeby Internetu Rzeczy (IoT), przemysłowego IoT, budowania infrastruktury i do zastosowań w motoryzacji. Rozwiązania te są dostępne z szybką wysyłką.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, poszerzył swoją wiodącą ofertę układów scalonych dzięki przejęciu firmy Dialog Semiconductor Plc, znanej pod marką Dialog, przez firmę Renesas Electronics Corporation, działającą pod marką Renesas. Renesas to jeden z głównych dostawców podzespołów dla firmy Farnell, a połączenie z Dialogiem pozwoli klientom Farnella na dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT), Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i do komponentów używanych podczas budowy infrastruktury telekomunikacyjnej czy w motoryzacji. Połączona oferta produktowa obejmuje uzupełniający się wybór układów Renesasa i Dialoga, przeznaczonych do przetwarzania w systemach wbudowanych, do systemów analogowych i dostarczania mocy oraz na potrzeby łączności.

Klienci firmy Farnell będą mieli dostęp do ponad 35 Zwycięskich Kombinacji produktowych, łączących w sobie dobrze uzupełniające się wyroby marek Renesas i Dialog, które świetnie ze sobą współpracują, tworząc kompleksowe rozwiązania. Nowa opcja Zwycięskich Kombinacji koncentruje się na rynkach wertykalnych, a w tym na IoT, IIoT, budowie infrastruktury, motoryzacji i na innych segmentach konsumenckich. Korzystając z tych sprawdzonych przez inżynierów projektów, projektanci mogą lepiej rozwijać swoje pomysły, skracając czas potrzebny na ich opracowanie i zmniejszając całkowite ryzyko wprowadzenia nowych produktów na rynek.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w firmie Farnell, powiedział: „Farnell gratuluje firmom Renesas i Dialog pomyślnego dokonania połączenia, które bazuje na długoterminowej strategii Renesasa, chcącego dostarczać najnowocześniejsze, kompletne rozwiązania, cechujące się nie tylko innowacyjnością, ale stanowiące również dużą wartość dla klientów. Jesteśmy podekscytowani na myśl, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom ponad 35 nowych Zwycięskich Kombinacji, wśród których znajdą się podzespoły do obliczeń w systemach wbudowanych, układy analogowe, układy mocy i elementy zapewniające łączność. Te komplementarne do siebie produkty są teraz dostępne od jednego producenta, dzięki czemu klienci mogą szybciej wprowadzać na rynek najnowocześniejsze technologie.

Renesas dostarcza innowacyjne, a zarazem sprawdzone innowacje, tworzone na potrzeby projektantów systemów wbudowanych. Oferuje kompletny wybór rozwiązań półprzewodnikowych, które umożliwiają miliardom połączonych ze sobą, inteligentnych urządzeń, usprawniać sposób w jaki ludzie pracują i żyją. Jako globalny lider rynku mikrokontrolerów, systemów analogowych, układów mocy i układów SoC, Renesas dostarcza kompletne rozwiązania do szerokiego zakresu aplikacji, począwszy od motoryzacji, przez przemysł i budowanie infrastruktury, a kończąc na Internecie Rzeczy.

Dialog, spółka w pełni należąca do Renesas Electronics Corporation, to wiodący dostawca standardowych, jak i tworzonych na zamówienie układów scalonych, które napędzają Internet Rzeczy i aplikacje Przemysłu 4.0. Wieloletnie doświadczenia firmy Dialog pozwalają na tworzenie następnej generacji urządzeń, jakie znamy dziś, dostarczając systemy zarządzania akumulatorami, komunikację poprzez interfejsy Bluetooth Low Energy i Wi-Fi, pamięci Flash oraz konfigurowalne układy scalone, pracujące z sygnałami analogowymi i cyfrowymi, zwiększając sprawność oraz skracając czas ładowania, przy jednoczesnym poprawianiu wydajności i produktywności.

Farnell oferuje bogaty wybór produktów w ramach swojej kompletnej oferty podzespołów półprzewodnikowych, wspierając tym samym prace inżynierów tworzących systemy wbudowane. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo, webinariów oraz do pomocy technicznej, świadczonej przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Klienci mogą zapoznać się z wyborem Zwycięskich Kombinacji firmy Renesas, dostępnych już teraz w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

Źródło: Farnell Electronics

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl