Przyszłość to IoT – Farnell opublikował najnowszą analizę trendów branżowych - RAPORT - E-BOOK - FARNELL - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - PROJEKTOWANIE IOT - AVNET - AUDIOBOOK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przyszłość to IoT – Farnell opublikował najnowszą analizę trendów branżowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przyszłość to IoT – Farnell opublikował najnowszą analizę trendów branżowych

Przyszłość to IoT – Farnell opublikował najnowszą analizę trendów branżowych

W raporcie Farnell można znaleźć cenne spostrzeżenia i obserwacje dotyczące przyszłości Internetu rzeczy „Przyszłość to IoT – Analiza trendów branżowych”. Badania są dostępne bezpłatnie jako e-book w języku polskim oraz jako angielskojęzyczny audiobook. 

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, opublikował nową analizę kierunków rozwoju Internetu rzeczy. Oparta jest ona na trzech latach własnych globalnych raportów o trendach w IoT i badań istniejących na rynku. „Przyszłość to IoT – Analiza trendów branżowych” jest dostępna w postaci bezpłatnego e-booka i angielskojęzycznego audiobooka, oferując inżynierom projektantom cenne informacje i analizy dotyczące przyszłości IoT.

Rynek IoT jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się, dlatego w swoim raporcie Farnell przygląda się dzisiejszym zastosowaniom Internetu Rzeczy i analizuje branże, w których ma on największy wpływ na przyszłość. Technologia IoT jest aktywnie wykorzystywana w wielu krytycznych branżach, takich jak Przemysł 4.0, automatyka domowa, sztuczna inteligencja (AI), inteligentne miasta, zarządzanie energią, motoryzacja i transport, opieka zdrowotna, urządzenia medyczne i ubieralne. Raport ukazuje również zmiany w sektorze IoT, które przyniosła pandemia COVID-19.

Raport łączy dane z globalnej ankiety Farnell IoT przeprowadzanej co roku od 2018 z innymi badaniami rynkowymi, dzięki czemu dostarcza jedne z najbardziej aktualnych, holistycznych i dogłębnych analiz Internetu rzeczy. Badanie to zawiera poglądy ponad 5 000 osób działających w branży Internetu rzeczy z ponad 60 krajów na całym świecie i analizuje proces IoT z trzech perspektyw: twórcy (kto), motywacji (dlaczego) i rozwiązań (co).

Kluczowe obszarów omówione w raporcie:

  • Bezpieczeństwo jako największe wyzwanie i bardzo wysoki priorytet dla inżynierów projektujących rozwiązania IoT.
  • Automatyka przemysłowa i jej rosnący wpływ dla nowych aplikacji IoT, z przewidywanym najszybszym wzrostem komunikacji Machine-to-Machine (M2M) i zdalnego monitorowania.
  • Komputery jednopłytkowe (SBC) jako najbardziej preferowana platforma do wdrażania technologii IoT w produktach końcowych.
  • Rozwiązania bezprzewodowe obecnie wyprzedzające przewodowe odpowiedniki łączności IoT, pojawiające się nowe technologie i bezpieczne rozwiązania o niskim poborze mocy i dalekim zasięgu.

Ankur Tomar, Global Solutions Marketing Manager w Farnell, powiedział: „Dzięki zebranym przez trzy lata danym z ankiet na temat Internetu rzeczy jesteśmy teraz w stanie zobaczyć przyszłość IoT z dużo większą przejrzystością. Dobrym przykładem jest bezpieczeństwo chmury i systemu, które pozostaje kluczowym aspektem projektowania IoT. Jednak odsetek inżynierów, którzy podkreślają je jako swój główny problem, zmniejszył się od 2018 r. o ponad połowę. Rozwiązania opracowane przez dostawców chmury i technologii szybko uzupełniają luki, szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa, pozostawiając inżynierom więcej miejsca na skupienie się na innych aspektach projektu, takich jak niezawodność komunikacji i ekosystem”.

Farnell wspiera klientów na każdym etapie projektów IoT. Oferuje portfolio produktów, rozwiązań i bezpłatnych zasobów internetowych, aby pomóc inżynierom projektującym aplikacje IoT i wdrażającym sztuczną inteligencję. Produkty wspierające automatykę przemysłową i sterowanie są dostępne od wiodących producentów, takich jak Raspberry Pi i Arduino, a także Schneider Electric, Molex i Omega i inne.

Centrum zasobów IoT od Farnell oferuje szereg bezpłatnych i przydatnych materiałów, w tym białe księgi, noty aplikacyjne i filmy, a także dostęp do najnowszych produktów wspierających projektowanie IoT.

Ekskluzywny raport „Przyszłość to IoT – Analiza trendów branżowych” jest dostępny do pobrania w postaci e-booka w języku polski i angielskojęzycznego audiobooka od Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl