Układ RP2040 zaprojektowany przez Fundację Raspberry dostępny jako samodzielny podzespół - FUNDACJA - MIKROKONTROLERY - FARNELL - RASPBERRY PI - SYSTEMY EMBEDDED - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI - RASPBERRY PI PICO - RP2040
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Układ RP2040 zaprojektowany przez Fundację Raspberry dostępny jako samodzielny podzespół
drukuj stronę
poleć znajomemu

Układ RP2040 zaprojektowany przez Fundację Raspberry dostępny jako samodzielny podzespół

Układ RP2040 zaprojektowany przez Fundację Raspberry dostępny jako samodzielny podzespół
fot. Farnell

Układ krzemowy, zaprojektowany przez Fundację Raspberry Pi, stanowiący serce popularnej płytki deweloperskiej Raspberry Pi Pico, już dostępny jako samodzielny podzespół.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, poinformował dziś o dostępności układu scalonego RP2040, zaprojektowanego przez Fundację Raspberry Pi. Nowy układ jest sercem kosztującej 4 dolary płytki Raspberry Pi Pico i cechuje się wysoką wydajnością przy zachowaniu niskiego kosztu oraz dużej łatwości użytkowania.

Mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 oferuje wysoką wydajność przetwarzania liczb całkowitych, pojemną wbudowaną pamięć oraz szereg opcji wejść i wyjść, dzięki czemu stanowi elastyczne rozwiązanie, sprawdzające się w szerokim zakresie aplikacji mikrokontrolerowych.

Profesjonalni inżynierowie-projektanci, którzy mają już doświadczenia w pracy z Raspberry Pi, z łatwością przyjmą płytkę Raspberry Pi Pico i docenią zarówno jej łatwość użytkowania, jak i dostępność cenową.

Do kluczowych cech układu RP2040 należą:

  • dwa rdzenie ARM Cortex-M0+, taktowane zegarem 133 MHz,
  • 264 kB wbudowanej pamięci SRAM,
  • 30 wielofunkcyjnych wyprowadzeń GPIO,
  • specjalizowane obwody, obsługujące popularne peryferia oraz programowany podsystem wejść i wyjść, umożliwiający zaawansowane wsparcie peryferiów,
  • czterokanałowy przetwornik analogowo-cyfrowy z wbudowanym czujnikiem temperatury,
  • wbudowany interfejs USB 1.1 z obsługą pracy w trybach hosta i urządzenia podrzędnego.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w Farnell, powiedział: „Niezmiernie się cieszymy, że Fundacja Raspberry Pi zdecydowała się oferować ten układ scalony jako samodzielny komponent. Płytka Raspberry Pi Pico, w której centrum jest układ RP2040, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów i pozwala wierzyć, że odmieni rynek mikrokontrolerów w taki sam sposób, jak pierwsza płytka Raspberry Pi przekształciła rynek komputerów jednopłytkowych. Klienci mogą teraz korzystać z Raspberry Pi Pico w trakcie projektowania i przejść do wykorzystania samodzielnych układów RP2040 w fazie produkcyjnej, uzyskując tym samym największą elastyczność projektowania.”

Farnell to najdłużej współpracujący partner Raspberry Pi. Jak dotąd sprzedał ponad 15 milionów sztuk produktów tej marki. Farnell gromadzi w swoich magazynach kompletny wybór komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi, a w tym niedawno wprowadzone modele Raspberry Pi Pico, pozwalając klientom na tworzenie różnorodnych urządzeń na potrzeby domowe, profesjonalne, edukacyjne czy do zastosowań komercyjnych. Klienci mogą ponadto skorzystać ze wsparcia technicznego, świadczonego przez 24 godziny na dobę w dni robocze oraz z bezpłatnego dostępu do wartościowych materiałów publikowanych online na stronach internetowych Farnell, a także w ramach społeczności inżynierów i twórców, element14.

Układ Raspberry Pi RP2040 jest dostępny do nabycia od 1 czerwca w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl