Łączy ona w wąskiej obudowie wszystkie zalety złączek z serii 221: uniwersalne beznarzędziowe podłączanie przewodów poprzez otwieranie zacisków za pomocą dźwigni oraz bezpieczeństwo połączenia kontrolowane poprzez przezroczystą obudowę. Tam, gdzie ważna jest wielobiegunowość połączenia, opcjonalne adaptery od 1- do 5-torowe umożliwiają tworzenie układów wielotorowych – z możliwością wyboru sposobu mocowania: na szynach montażowych, przy pomocy stopek zatrzaskowych, śrubowego, poprzez klejenie, wiązanie lub wieszanie, z odciążeniem przewodów lub bez.
Uniwersalny komponent łączeniowy, w postaci złączki przelotowej z serii 221, znajdzie zastosowanie nie tylko w miejscach, gdzie dysponujemy ograniczoną przestrzenią, ale również w nowych aplikacjach: w układach pomiarowych w laboratoriach lub testerach w obszarze produkcji, w sufitach podwieszanych do podłączania opraw oświetleniowych, do przedłużania przewodów głośnikowych, jak i w wielu układach rozdzielczych i sterowniczych w przemyśle. To tylko niektóre z możliwych zastosowań, w których zalety złączki przelotowej 221 Inline odgrywają kluczową rolę.
Dzięki nowej przelotowej złączce instalacyjnej WAGO podłączanie przewodów jedno-, wielodrutowych oraz linek staje się jeszcze bardziej komfortowe, a przyporządkowanie przewodów jeszcze bardziej jednoznaczne. Zastosowanie dźwigni znacznie ułatwia i przyspiesza proces podłączania przewodów: wystarczy podnieść dźwignię, wprowadzić przewód, opuścić dźwignię i gotowe! Demontaż przewodów jest równie łatwy: należy podnieś dźwignię, wysunąć przewód i opuścić dźwignię. Dzięki temu montaż przewodów jest realizowany w pełni beznarzędziowo.
Sprawdzona technika zacisku sprężynowego oraz kompaktowa, przezroczysta obudowa zapewniają pewne połączenie wszystkich rodzajów przewodów o przekrojach 0,2 … 4 mm² bez konieczności serwisowania.
Istnieje możliwość tworzenia układów wielotorowych złączek przelotowych 221 Inline. Odbywa się to za pomocą specjalnych adapterów montażowych, na których można zamontować do pięciu złączek. Pojedyncze adaptery można zatrzaskowo łączyć ze sobą, tworząc układy wielotorowe.
Same adaptery można zamocować na stałe – np. na szynie lub na płycie montażowej, z zastosowaniem odciążenia przewodów lub bez. Mocowanie adaptera może odbywać się poprzez montaż zatrzaskowy, śrubowy, klejenie, wiązanie lub wieszanie. Na powierzchni opisowej adaptera znajduje się opis fabryczny, który można zastąpić indywidualnym oznacznikiem w postaci drukowanej etykiety samoprzylepnej.
Źródło: WAGO
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |