WAGO przedstawia nową złączkę instalacyjną z dźwigniami 221 Inline do łączenia przelotowego dwóch przewodów - WAGO - ZŁĄCZKI INSTALACYJNE - SZYBKOZŁĄCZKI - WAGO 221 - ZŁĄCZKA PRZELOTOWA - ZACISK SPRĘŻYNOWY - SPLICING CONNECTOR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności WAGO przedstawia nową złączkę instalacyjną z dźwigniami 221 Inline do łączenia przelotowego dwóch przewodów
drukuj stronę
poleć znajomemu

WAGO przedstawia nową złączkę instalacyjną z dźwigniami 221 Inline do łączenia przelotowego dwóch przewodów

WAGO przedstawia nową złączkę instalacyjną z dźwigniami 221 Inline do łączenia przelotowego dwóch przewodów
fot. WAGO 221-2411 Inline

Wyznaczająca trendy technika łączenia wszystkich rodzajów przewodów od 0,2 do 4 mm².

Łączy ona w wąskiej obudowie wszystkie zalety złączek z serii 221: uniwersalne beznarzędziowe podłączanie przewodów poprzez otwieranie zacisków za pomocą dźwigni oraz bezpieczeństwo połączenia kontrolowane poprzez przezroczystą obudowę. Tam, gdzie ważna jest wielobiegunowość połączenia, opcjonalne adaptery od 1- do 5-torowe umożliwiają tworzenie układów wielotorowych – z możliwością wyboru sposobu mocowania: na szynach montażowych, przy pomocy stopek zatrzaskowych, śrubowego, poprzez klejenie, wiązanie lub wieszanie, z odciążeniem przewodów lub bez.

Łączenie wszystkich rodzajów przewodów bez narzędzi – w jednej linii

Uniwersalny komponent łączeniowy, w postaci złączki przelotowej z serii 221, znajdzie zastosowanie nie tylko w miejscach, gdzie dysponujemy ograniczoną przestrzenią, ale również w nowych aplikacjach: w układach pomiarowych w laboratoriach lub testerach w obszarze produkcji, w sufitach podwieszanych do podłączania opraw oświetleniowych, do przedłużania przewodów głośnikowych, jak i w wielu układach rozdzielczych i sterowniczych w przemyśle. To tylko niektóre z możliwych zastosowań, w których zalety złączki przelotowej 221 Inline odgrywają kluczową rolę.

Prosta i szybka obsługa z bezpieczną techniką zacisku sprężynowego

Dzięki nowej przelotowej złączce instalacyjnej WAGO podłączanie przewodów jedno-, wielodrutowych oraz linek staje się jeszcze bardziej komfortowe, a przyporządkowanie przewodów jeszcze bardziej jednoznaczne. Zastosowanie dźwigni znacznie ułatwia i przyspiesza proces podłączania przewodów: wystarczy podnieść dźwignię, wprowadzić przewód, opuścić dźwignię i gotowe!  Demontaż przewodów jest równie łatwy: należy podnieś dźwignię, wysunąć przewód i opuścić dźwignię.  Dzięki temu montaż przewodów jest realizowany w pełni beznarzędziowo.

Sprawdzona technika zacisku sprężynowego oraz kompaktowa, przezroczysta obudowa zapewniają pewne połączenie wszystkich rodzajów przewodów o przekrojach 0,2 … 4 mm² bez konieczności serwisowania.

Możliwy opis poszczególnych torów na adapterze

Istnieje możliwość tworzenia układów wielotorowych złączek przelotowych 221 Inline. Odbywa się to za pomocą specjalnych adapterów montażowych, na których można zamontować do pięciu złączek. Pojedyncze adaptery można zatrzaskowo łączyć ze sobą, tworząc układy wielotorowe.

Dzięki nowej przelotowej złączce instalacyjnej z serii 221 możesz czerpać korzyści z podłączenia

Same adaptery można zamocować na stałe – np. na szynie lub na płycie montażowej, z zastosowaniem odciążenia przewodów lub bez. Mocowanie adaptera może odbywać się poprzez montaż zatrzaskowy, śrubowy, klejenie, wiązanie lub wieszanie. Na powierzchni opisowej adaptera znajduje się opis fabryczny, który można zastąpić indywidualnym oznacznikiem  w postaci drukowanej etykiety samoprzylepnej.

Źródło: WAGO

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Brak informacji czy nowe złączki służą tylko do łączenia przewodów wielodrutowych, czyli linek, czy również służą do łączenia przewodów jednodrutowych.
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
ul. Piękna 58a, Wrocław
tel.  +48 71 360 29 70
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl