Volkswagen zmienia swoją nazwę na Voltswagen? - VOLKSWAGEN - ELEKTROMOBILNOŚĆ - MOTORYZACJA - EKOMOTORYZACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Volkswagen zmienia swoją nazwę na Voltswagen?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Volkswagen zmienia swoją nazwę na Voltswagen?

Volkswagen zmienia swoją nazwę na Voltswagen?
fot. VW

W poniedziałek niemiecki koncert motoryzacyjny Volkswagen zapowiedział, że od maja br. zmienia nazwę swojej marki w USA na "Voltswagen". Zmiana ta miała wynikać z nowej strategii, zgodnie z którą firma zamierza sprzedawać wyłącznie samochody z napędem elektrycznym. Dziś okazało się, że była to tylko akcja marketingowa mająca na celu promocję elektrycznego SUV-a ID.4.

 

Niektórzy od początku twierdzili, że zmiana nazwy to wyłącznie prima aprilisowy żart, lecz przedstawiciele Volkswagena konsekwentnie zaprzeczali. 29 marca br. niemiecka marka ogłosiła, m.in. na Twitterze, że istotnie zmienia swoją nazwę na Voltswagen. A przynajmniej na rynku amerykańskim.

 

Volkswagen zmienia nazwę na Voltswagen?

 

Nowa nazwa Voltswagen miała symbolizować nieodwracalny krok koncernu w kierunku elektromobilności. Volkswagen w dalszym ciągu będzie produkować „samochód dla ludu”, ale z napędem elektrycznym – z tego też powodu w nową nazwę marki VW wpisano nazwę jednostki napięcia elektrycznego.

Choć zmiana miała wejść w życie dopiero od maja br., to już teraz na profilach społecznościowych marki pojawiła się nowa nazwa. Okazuje się jednak, że wszystko to jest prima aprilisowym żartem – co oficjalnie potwierdził przedstawiciel marki w rozmowie z portalem NPR:

 – „Zmiana nazwy” miała być zapowiedzią utrzymaną w duchu prima aprilis, podkreślającą premierę całkowicie elektrycznego SUV-a ID.4 i sygnalizującą nasze zaangażowanie w zapewnienie wszystkim mobilności elektrycznej – mówi przedstawiciel Volkswagena. 

Jedno jest pewne, koncernowi udało się zwrócić uwagę całego świata na swój nowy elektryczny samochód. 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl